22. 10. 2011

Adaptace Kinga a Browna mění režiséry

Adaptace... Kde jsou ty časy, kdy se vám při vyslovení tohoto slova v souvislosti s filmem vybalily výhradně knihy. Dnes si musíme dávat pozor i na komiksy, hračky, stolní hry... bůh ví, kdy začnou být adaptována jednotlivá slova. A u dvou starých, dobrých knižních adaptací se zrovna mění posádka.


První je adaptace další z Brownových knih Ztracený symbol s Robertem Langdonem v čele. Poté, co se Ronu Howardovi dvakrát za sebou překvapivě jednotně vysmáli kritici, už totiž nechce mít s Tomam Hanksem v legrační paruce, kterak se zaplétá do krajně nepravdpodbných konspirací, pranic společného. Tahle šílená turistická honička po slavných městech Evropy ale vydělává (sice už ne moc v USA, ale zbytek světa to zase zaplatí - takhle mimochodem můžete snadno poznat hype, kterému svět podléhá vždy snadněji než otrlí Američané), takže studio si nějak poradí. Našlo režiséra Marka Romaneka a podle scénáře samotného Browna, pro něhož jde o debut (pomáhal Steven Knight), se může začít natáčet.


Druhá adaptace je Svědectví od Stepena Kinga. O té jme vás už párkrát informovali. Ještě nedávno to vypadalo, že se režie chopí potterovský tým David Yates a Steve Kloves, což se setkalo s rozporuplným přijetí (obzvlášť kvůli Klovesovi). Nyní je vše jinak a na režijní křeslo usedá Ben Affleck.
Těžko říct, jestli chce Ben dorovnat bývalého souputníka Matta Damona, který se také pouští do vlastního filmu, ale Ben pro to má samozřejmě větší předpoklady. Natočil dva ceněné snímky a kdekdo nyní vyhlíží, jak si povede příště. Svědectví by mu mohlo sednout.

xxmartinxx
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!