21. 10. 2011

Matt Damon natočí s pomocí Johna Krasinskiho vlastní film

Matt Damon patří mezi dnešní nejspolehlivější herce, o tom jistě nemusíme pochybovat. Ačkoliv u něj asi nejde mluvit o velké škále výrazů či nějakém chameleonství, zahrál už prakticky všechno tak, jak je, aniž by šlo o jakkoli podřadný výkon. Jako mnoho úspěšných herců mu ale poslouchání režisérových rozkazů přestává stačit. Chce se pod nějaký film podepsat úplně. Překvapivé? Ani ne!


Matt má na svém kontě dvě herecké oscarové nominace, ale často si neuvědomujeme, že má doma skutečně jednoho plešouna, a to za scénář k Dobrému Willu Huntingovi, na němž pracoval s Benem Affleckem. Jeho útěk k herectví byla v podstatě náhoda. U takového člověka se pak nemůžeme divit, že se v něm po letech probudí touha podílet se na filmu i nějak víc.

Matt na to ale není sám. Se svým oblíbencem Johnem Krasinskim už docela dlouho plánuje, jak by měl "jeho vlastní" film vypadat. A jak moc se na něm má podílet. Nakonec to udělá hezky z gruntu. Bude režírovat, psát scénář a hrát jednu z předních rolí. Krasinski se ale také podílí na scénáři a stejně tak si zahraje nějakou důležitou postavu. Režii na první pohled přenechává Damonovi, ale fungovat bude i jako producent.
Jestli půjde o spolupráci producent/režisér podobně jako u raných Coenů, kde není poznat, kdo z bratrů má vlastně slovo, nebo naopak o soužití Spielberga s Jacksonem u Tintina, kde na první pohled převládá Stevenova vize, to zatím můžeme jen odhadovat. Navíc Mattův styl neznáme, takže odpověď na tuhle otázku se nedozvíme ani po uvedení filmu.

Společný projekt oba plánují už docela dlouho a jejich scénář, který nyní čeká na schválení studiem, nemá s původními náměty (a že jich bylo!) nic společného.
Příběh zatím nemá název, ale prý by se mohl podobat Erin Brockovich. Damon se coby obchodník přistěhuje do otráveného města, což prý nenechá jen tak. Jestli to znamená, že se bude soudit, pátrat po pachatelích, nebo všechny rozstřílí kulometem, to zatím nevíme - už má za sebou všechny tyto postupy alespoň jako herec.

xxmartinxx
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!