14. 9. 2011

Harrison Ford: Už žádné UFO v Indiana Jonesovi!

V Los Angeles proběhla předevčírem speciální projekce Dobyvatelů ztracené archy - prvního dílu série o Indiana Jonesovi - k jejich třicátému výročí. Byl na ní přítomen Steven Spielberg i Harrison Ford a samozřejmě došlo na pár otázek. O pětce, o blu-ray původní trilogie a o Marsu.


Jako první věc Steven fanoušky ujistil, že se George Lucas na remaster a uvedení Indyho na blu-ray pustí ihned, jakmile skončí šílenství okolo aktuálního příchodu Star Wars do světa modrých placek a pořád ještě až moc drahých televizí. Žádná data nepadla, přesto je ale nepravděpodobné, že by to mělo trvat tak dlouho jako právě u Hvězdných válek (už jen proto, že je filmů polovina).
Dále přišel samozřejmě na přetřes pátý díl, o jehož existenci zřejmě Steven ani Harrison nepochybuje, ačkoliv pořád ani jeden nechce říct, kdy k němu má dojít. Harrison Ford jen fanoušky ujistil, že se hrdina skutečně nedostane do konfliktu s Marťany, jak tvrdily zvěsti. Připomněl, že Indiana Jones byl vždy o hrdinovi jako takovém, ne o jeho šílených dobrodružstvích. V první řadě se tedy prý musí domyslet, jak scénář rozšíří Indyho charakter - pak až přijde na řadu destinace samotná. Vzhledem k tomu, že známe Indyho předky (díky Poslední křížové výpravě) i potomka s manželkou (díky Království křišťálové lebky), těžko odhadneme, jak víc by se nám mohl hrdina ještě představit.
Je to spíš příslib toho, že bude Spielberg tentokrát držet mírně zmateného Lucase na uzdě. Čtyřka je sice tabulkově úspěšný film, spousta hardcore fandů původní trilogie ale dodnes zaplňuje internet nenávistnými texty o tom, že Lucas likviduje další sérii. Jestli to tak je, to si rozhodněme každý sám, Spielberg ale vždy točí rád tak, aby byl spokojený každý, proto se zřejmě bude od ufonů držet raději dál.

xxmartinxx
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!