18. 8. 2011

Scott oživí i Blade Runnera

Blade Runner obecně patří mezi nejzásadnější a nejcennější kousky sci-fi žánru. Ridley Scott se ho jako svého majstrštyku asi nezbaví. A on vlastně ani nechce! Po Prometheovi (jenž měl být původně pokračovatelem jiného Scottova kultu - Vetřelce) se totiž vrhne na produkci a režii dalšího filmu ze světa právě Blade Runnera.


Což je asi tak vše, co víme. Jestli půjde o sequel, prequel, nebo remake, to už můžeme jen hádat. Stejně jako můžeme odhadovat účast Harrisona Forda.
Těžko říct, proč se Scott začal najednou vracet ke starým tématům. Přidržela mu produkce nůž pod krkem? Vždyť poslední dobou už moc nevydělává. Návrat ke starým značkám je přece jenom nějaká ta záruka. A Blade Runner, jeden z největších kultů vůbec, má rozhodně potenciál nalákat diváky i po letech.
Bližší info snad přinese už brzká doba - třeba se nakonec i Blade Runner 2 promění v něco úplně jiného. A ostatně - nebylo by to tak lepší? Neměly by některé filmy, tím spíš ty již relativně uleželé, zůstat v poklidu? Co přijde příště - klon Charlese Fostera Kanea nebo Rickův bar v Afghánistánu?

xxmartinxx
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!