26. 7. 2011

Bonnie a Clyde budou zase přepadat banky

Už by to zase chtělo nějaký pěkný remake, nebo ne? Tentokrát si hollywoodští producenti vzpomněli na klasický příběh Bonnie a Clyde, notoricky známou gangsterku o páru, který si během finanční krize přivydělává přepadáváním a vražděním - a dost se u toho baví. Nutno říct, že poslední pořádný film je z roku 1967, takže zde remake alespoň nějak dává mysl.


V dnešní době, kdy není neobvyklé remakeovat dva roky starý kousek, musíme být vděčí i za to. Já jsem se remaku jako způsobu převyprávění starého námětu vždy zastával, doufám tedy, že tentokrát mi bude přáno.
A šance tu je. Režisér Neil Burger a scénárista Sheldon Turner (oba mají potenciál) by zrovna tak jako remake mohli svůj plánovaný snímek nazývat novým pohledem na dějiny, protože se budou snažit podívat se na slavný pár z trochu jiného, historicky přesnějšího úhlu. Na pomoc si berou dva roky starou knihu Go Down Together: The True Untold Story of Bonnie and Clyde od Jeffa Guinna, kde je pár deromantizován a postaven do historických souvislostí oné doby.
Na film jsou již nějaké finance, což je základ pro to, abychom ho mohli považovat za pravděpodobný. A abych řekl pravdu, já se těším. Gangsterky, stejně jako westerny, mi chybí. Bonnie a Clyde by navíc nemuseli dopadnout špatně.

xxmartinxx
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!