17. 6. 2011

Další level? Adaptace hraček, her i duchařských pomůcek

Co všechno jde filmově zadaptovat? Určitě knihy, poslední dobou komiksy, prokletý, ale jistě logický krok je i adaptace počítačových her. Byly už pokusy o zadaptování hračky. Kam jde zajít dál. Již nějakou dobu se mluví o adaptaci Monopolů nebo Lodí - deskových her - okolo kterých se už motalo pár slavných jmen (a Lodě už mají vznik jistý). Tím ale zábava nekončí.


Po stopách Transformerů se vydává smělý pokus McGho natočit film podle slavných Hot Wheels - série autíček na hraní. O tom se šušká už roky. Sám McG už o projekt nejeví tolik zájmu, studio Legendary Entertainment má nicméně v plánu zahájit nějaké základní přípravy.

Budiž, to zní ještě snesitelně a je možné, že potencionálně vznikne slušný závodní film. Adaptace věci, které se v angličtině říká "Ouija Board", je nicméně něco z úplně jiného soudku.
Příběh "takové té desky s písmeny a čísly, se kterou se dá komunikovat s mrtvými", je takřka hotová věc. Scénář má na svědomí dvojice Adam Horowitz a Edward Kitsis, jejichž verzi přepíše právě najatý zkušený Simon Kinberg. Rád bych řekl, že má film potenciál, to by ale nesměl být mezi producenty Michael Bay (a opět McG), takže na atmosférický horor bychom měli po jím produkovaných "hitech" raději zapomenout. Nebo ne?

xxmartinxx
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!