17. 4. 2006

Filmové pecky 2006 (2. část)

Květen. Napohled vcelku normální měsíc, ale ani tentokrát se neobejde bez větší filmové události! Minulý rok to byl závěr Star Wars, letos do našich kin přijdou dvě očekávané pecky v podobě Šifry mistra Leonarda a M:I – 3.Šifra mistra Leonarda

Premiéra v ČR – 18. května

Na jedné straně miliony fanoušků, miliony prodaných výtisků, miliony milionů a na straně druhé miliony rozhořčených lidí v čele s vatikánskou církví! Vedle Harryho Pottera největší knižní bestseller poslední doby Šifra mistra Leonarda spisovatele Dana Browna se konečně dočkal svého filmového zpracování.
Symbolog Robert Langdon (Tom Hanks) pomaloučku, ale jistě přichází za pomoci krásné a odvážné policejní kryptoložky Sophie (Audrey Tautou – Amélie z Montmartru) k odhalení největší záhady světa – totiž jaké tajemství skrývají obrazy mistra Leonarda da Vinciho? Co má ona tajemná šifra znamenat?? A proč vše tak podezřele souvisí s Máří Magdalenou???
Mnoho otázek a ještě více odpovědí, které si budete moci vychutnat buď u čtení knihy, nebo 18. května v některém z našich kin (distributor sice strašil s přesunutím premiéry, ale nejspíš k tomu nedojde). Vše bude krásně připraveno v režii oscarového Rona Howarda (Čistá duše), scénář je napsaný rovněž oscarovým Akivou Goldsmanem (Čistá duše, Těžká váha a mj. i třeba Já, robot nebo Batman a Robin) a krom dvou již zmiňovaných hereckých es současnosti bude na plátně k vidění i Jean Reno (šéf pařížské kriminálky), Alfred Molina (zde biskup záporák, jindy Dr. Octopus ze Spider-Mana 2) či Ian McKellen (zde anglický kryptolog, jindy Gandalf z LOTRa nebo Magneto z X-Menů).Mission: Impossible 3

Premiéra v ČR – 4. května


Nesmrtelný agent Ethan Hunt již potřetí v akci! A tentokrát v režii debutujícího J. J. Abramse (režíroval úspěšný televizní seriál Alias a Ztraceni), kterému se povedl dosud v Hollywoodu nepříliš vídaný kousek – dokázal totiž společně s dalšími lidmi ze štábu tak dokonale celý projekt držet pod pokličkou, že prakticky doteď nikdo (včetně amerických novinářů) neví, o čem to vlastně celé bude! První trailer je správně tajemný a zároveň i nesmírně vzrušující. Zejména scény se stíhačkami bombardujícími most s přejíždějícími vozidly napovídají, že akce bude vskutku dostatek!
„Je to jednoznačně nejakčnější díl ze všech, ale zároveň se dá říci, že i nejlepší!“ tvrdí skálopevně představitel hlavní role Tom Cruise, jenž prý většinu akčních pasáží absolvoval výhradně sám bez kaskadérské pomoci. Slovy producentů „jedna z největších akčních pecek roku“ se natáčela po celém světě včetně Itálie, Číny a Německa a krom Toma v ní uvidíte např. Laurence Fishburna (Morfeus z Matrixu) či Philipa Seymoura Hoffmana (čerstvý držitel Oscara za hlavní roli ve snímku Capote), jenž si zde střihl roli úhlavního nepřítele!

Stránku připravil Ondra Čížek

Ondra Čížek
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!