18. 1. 2011

Nášup dvojek - Red, Pařba i Drak

Seqel. Existuje nějaké slovo, které bychom slyšeli raději? Jaké je to skvělé, když se můžeme opět potkat s našimi oblíbenými hrdiny - to nejde ani popsat. Garfield 2, Scooby-Doo 2, Piráti z Karibiku 3 nebo druhý Kameňák - pokračování jsou prostě skvělá věc!
A teď vážně. Pokračování není jen čiré zlo - je to logické vyústění úspěchu. A takový úspěch potkal filmy Red, Pařbu ve Vegas a Jak vycvičit draka.


Red byli pro mnohé příjemným překvapením loňského roku (pro jiné naopak instantní nudou, ale nekažme si den). A protože vydělali, nemůžeme se divit, že se s těmito nebezpečnými vysloužilci setkáme znovu. Byli povoláni scénáristé Erich a Jon Hoeberovi, aby Schwenkeovi napsali nějaké pěkné navázání na jedničku. Se 70% na Rotten Tomatoes, 7,1/10 na IMDb a 160 miliony dolary pro první díl totiž byla splněna podmínka produkce - film musí vydělat a být přijat kladně. Oboje se podařilo, takže si dvojkou můžeme být skutečně téměř jisti. Můžeme se zřejmě těšit na návrat většiny herců.


Ve stejné situaci se nacházela i Pařba ve Vegas - když se podaří, proč nezafinancovat další díl? Již 26. 5. tohoto roku se můžeme těšit na pokračování. Víme, že cameo si v něm zahraje Liam Neeson (protože Gibsona se část štábu rozhodla bojkotovat, o čemž jsme vás už informovali). Dvojka si zřejmě dovolí mnohem víc, protože výborné hodnocení na RT i IMBd (oboje 79%) naznačuje po jedničce naprostou spokojenost. Stejně jak téměř půlmiliardové tržby. Děj se zřejmě přesuna do Thajska, jinak půjde pravděpodobně o totéž. A proč ne?


Ošklivé káčátko roku 2010 - Jak vycvičit draka - předvedlo, že nakonec může úspěch zažít i film, kterému nikdo nevěří. Dvojka megaúspěšného hitu, který utržil po malých krůčcích nakonec půl miliardy dolarů a vysloužil si oblíbenost u diváků (imbd 8,2/10) a kritiků (RT 98%!), by měla do kin zavítat v červnu 2013, což je ještě nějaký ten pátek, ale my vydržíme. Producent Tim Johnson říká: "Je to mnohem větší film. Všichni už teď vyšilují." Můžeme jen doufat, že to zvládnou a pokračování Jak vycvičit nedopadne jako Shrek, který byl po jedničce také důstojným a uznávaným animákem, který ale Dreamworks totálně zlikvidoval pokračováními. Pokud stále platí, že budou ještě minimálně dva díly, měli bychom jen tiše sedět a doufat.

xxmartinxx
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!