27. 9. 2010

Snyder opět neuspěl.

Už to bylo blízko. Doslova na dosah ruky. Zack Snyder měl v tuto chvíli spokojeně sedět někde na pohovce a poslouchat pochvalné producentovy poznámky. Nebo ne? Jako jeden z řemeslně nejnadanějších režisérů nové generace by si to snad zasloužil. Jenže od testosteronového nářezu 300 to už tak růžové není. Watchmneni nezaujali kritiku (RT -64%) a po finanční stránce ani diváky (IMDb slušných 7,8, ale tržby nedostačující.) Legenda o sovích strážcích mu měla vrátit pověst hitmakera.


Jak to tak ale vypadá, nepřinese mu nic než další zklamání. Když dáte slavnému režisérovi sto milionů na animák, jehož trailery si navíc získají internet, očekáváte víc než 16 milionů za první víkend. Mnohem víc. A když už nic, tak alespoň kladné recenze. Ty na RT ale vykazují čistě průměrných 51%. Proč se to ani tentokrát nepodařilo?

Už poněkolikáté jsme letos svědky něčeho, co bychom mohli nazvat "Kick-Ass efektem". Film sice vypadá dobře, ale diváky si nenajde. Zatímco právě u Kick-Ass byla smrtící ránou přístupnost (a proto film později profitoval na DVD a Blu-Ray), u Scotta Pilgrima až moc nejasné žánrové určení (hezký rozbor zde), u Sovích strážců půjde asi o následující dva fakty:
1) Lidé, kteří chtějí vidět opulentní a vypiplaný animák, nezajímá pohádka o sovách.
2) Lidé, co chtějí vidět pohádku o sovách (čtěte děti), se nezajímají o zpomalované poletování v kapkách deště za zvuků rockové hudby.

Můžeme Snydera litovat, ale natvrdo přiznejme, že je to tak trochu jeho chyba. Mohl doufat, že konvence prolomí. Mohli jsme doufat i my (a většina z nás skutečně doufala). Ale vážně si mohl dovolit tak hazardovat? Zvlášť po minulém neúspěchu? Neměl raději natočit něco, co by mělo větší šanci na úspěch? Uvidíme, co nadělá Sucker Punch...

xxmartinxx
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!