15. 8. 2010

De Palma plánuje návrat

Brian De Palma patřil mezi významné režiséry, kteří měli na svědomí jednu výbornou podívanou za druhou. Bohužel, nové tisíciletí mu nesvědčí a jeho tvorba z posledního desetiletí má k dávné slávě dost daleko. De Palma to přesto nevzdává a chystá další film, který by snad mohl připomínat jeho lepší filmografii..


Adaptaci knihy The Toyer nepřipravuje poprvé. Když o ní uvažoval minule, rozhodl se nakonec pro Černou Dahlii, což se rozhodně neukázalo být dobrým rozhodnutím. Snad to tedy vyjde teď. Psychologické drama s zdá jako látka přímo pro De Palmu, proto naději na úspěch rozhodně má.
Režisér Scarface, Neúplatných a Carrie měl kdysi pověst nástupce Alfreda Hitchcocka. Snad se mu jeho novým filmem podaří navrátit svému jménu ztracený lesk.

Na grafu hodnocení diváků (IMDb) a kritiků (Rotten Tomatoes) si můžeme všimnout, že Brian patřil mezi ty režiséry, jehož mají raději kritici než diváci. Karta se rázně obrátila s Mission: Impossible a od té doby se slavný filmař hledá. Najde se svým novým filmem?

xxmartinxx
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!