14. 6. 2010

Nolan proti 3D

Christopher Nolan má v Hollywoodu svou pevnou pozici. Do jeho práce mu už dávno nikdo nemluví a naopak on si může diktovat podmínky. Producentům to docela leze na mozek. Například jeho postoj ke 3D je možná bude stát stamilióny. Nolan totiž 3D nechce. Odmítl ho u Inception, odmítl ho u Batmana a odmítne ho i u Supermana.


Kdyby byl Temný rytíř ve 3D, jeho výdělky v USA by hravě atakovaly Avatar (celosvětové už ně). To je jediné, na co producenti myslí. Z miliardy mohly být dvě (větší cena vstupenek a víc lidí v kině) a stejné to bude i s dalšími ne3D filmy. Nolan ale stojí za svým. 3D testoval a jen si ověřil, že barvy jednoduše strádají. To se dá pochopit. Jamese Camerona tento problém netrápil. Své sci-fi mohl barvami "přeplácat" natolik, aby ve 3D působily dobře, ale ve 2D nerušily - nemusel se držet reality. Takový Burton ale stejnou výhodu využít nedokázal a jak to dopadlo se Soubojem titánů asi víme už všichni.

Nolan ale točí filmy realistické, takže by musel dělat kompromisy mezi nutným zvýšením jasu a zároveň zachování "pozemské" barevnosti. A ty podstupovat odmítá. Sice naznačil, že pokud diváci a studio budou tlačit, moc proti tomu nezmůže ani se svým postavením, ale nesmíme zapomenout, že ještě nepodepsal smlouvu ani na režii Batmana ani na spolupráci na Supermanovi, tak nakonec může z celého problému v klidu vybruslit. Snad se tak nestane.

xxmartinxx
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!