22. 5. 2010

Stifmeister se vrací!

Ano, zdá se, že se po sedmileté přestávce můžeme opět začít těšit na další díl prcičkovské série. Je sice pravda, že svatbou většinou příběh končí, ale stejně tak platí, že dokud něco v Hollywoodu vydělává, vzdávají se toho studia jen velice neochotně - pokud vůbec. A to platí obzvláště o sérii, jejíž úvodní trilogie přinesla svým producentům při investici necelého sta miliónu dolarů do kapes více než sedminásobek a získala si tisíce fanoušků po celém světě.


Studio Universal se následně rozhodlo na úspěšné značce trhnout co možná nejvíc a dalo tak vzniknout několika videotitulům, z nichž ten poslední (Prci prci prcičky: Kniha lásky) měl premiéru docela nedávno - v prosinci loňského roku. S původními díly se však tato příživnická série nedala srovnávat a jediné, co mohla nabídnout, byla narůstající číslovka v názvu a jí přímo úměrně narůstající počet členů rodiny Stiflerových i obnažených dívčích hrudníků.

Nevalná kvalita těchto snímů měla za následek to, že řada fanoušků již zlomila nad kdysi oblíbenou sérií hůl. Teď se však blýská na lepší časy. Seann William Scott, představitel Steva Stiflera, během tiskové konference u příležitosti premiéry své nejnovější komedie Poldové, nadhodil, že by se rád vrátil k roli, která jej proslavila. Netrvalo dlouho a následovala řada dalších prohlášení jeho hereckých kolegů i zástupců studia, takže se zdá, že čtvrté Prcičky mají cestu do kinosálů volnou. A jak jste si zajisté všimli, použil jsem číslovky čtyři a ne předpokládaných osm. Film se totiž pokusí navázat na první tři díly a bude naprosto ignorovat urážlivou videosérii.

Scénář byl svěřen dvojici Jon Hurwitz a Hayden Schlossberg - pokud vám tyto dvě jména nic neříkají, vězte, že jde o tvůrce zkouřené série Zahulíme a uvidíme, z čehož plynou pro diváka dvě zásadní fakta. Zaprvé, jde o čerstvou krev v týmu prcičkovských scénáristů a šance, že půjde o skutečně vtipnou a originální podívanou, se zvyšují. Zároveň je to však špatnou zprávou pro fanoušky Harolda a Kamura, kteří si tak budou muset počkat na čtvrtý díl své oblíbené řady (s názvem A Very Harold & Kumar Christmas) přinejmenším do konce roku 2012. Na druhou stranu se dá očekávat, že se s Johnem Cho aka Haroldem setkáme prostřednictvím jeho miniroličky opilého Asiata v Prcičkách.

Děj se však tentokrát nebude točit jen kolem Jima (Jason Biggs) a Michelle (Alyson Hannigan), kteří od posledně okusují radosti i strasti manželského života, ale na své si příjdou i ostatní postavy včetně tolik oblíbeného Stiflera. Scott předem varuje, že Stifmeister je sice o deset let starší, ovšem o žádném dospívání nemůže být v jeho případě ani řeč. Co se týče jeho hereckých kolegů, měla by se ve větších či menších rolích objevit většina starých známých - již krátce po premiéře prvního dílu Prciček začaly chodit nabídky většině z členů hereckého ansáblu a ti tak v podstatě vděčí za rozjezd své herecké kariéry právě této značce. Málokdo však této šance naplno využil a dá se říct, že se v herecké branži najisto uchytili jen (již zmiňovaný) Seann William Scott, Jason Biggs, Mena Suvariová a Alyson Hanniganová. Ostatní se objevili v podobně laděných teenagerských komediích, případně v nevýrazných vedlejších rolích "seriózních snímků a nyní jejich hvězda již upadá. O to větší je však pravděpodobnost, že s radostí sáhnout po nabízené pomocné ruce své mateřské série a my se tak můžeme těšit nejen na nerozlučné parťáky Kevina, Finche a Ozzyho, ale i na krásnou Naďu, praštěného Sherminátora a Jimova tátu v podání Eugena "beru-co-mi-dáte" Levyho. Ten se také jako jediný objevil ve všech sedmi snímcích, honosících se přízviskem "American pie".

Na to, jak nadějný comeback dopadne, si však budou muset čeští diváci ještě počkat, premiéra snímku je předběžně stanovena na léto 2012.

sigf07
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!