5. 4. 2010

Nicolas Cage se potřetí vydá lovit poklady

Lovci pokladů měli být nástupcem Indiana Jonese. I když to se naplnit nepodařilo, jde přesto o sérii, která má u diváků, zvlášť amerických, jistou oblibu a je komerčně úspěšná, přestože hodnocení se nikdy příliš vysoko nedostalo. S datem premiéry stanoveném na nějaký národní svátek se tento politicky korektní výlet do historie USA nemůže nevyplatit. Proto nás Nic Cage navštíví už potřetí.


Je naopak zajímavé, jak málo zpráv o pokračování máme. Teď se ale situace začíná pohybovat kupředu a například víme, že scénář bude psát stejný tým, jako scénář Prince z Persie. Jerry Bruckheimer si na umělce nehraje a ví, že Lovci pokladů jsou čistá popcornová zábava. Tím má ostatně výhodu nad Ronem Howardem, který s velmi tematicky podobnými adaptacemi Brownových knih tvoří vážné umění, které je kritiky spíše odsuzováno stejným způsobem, jako právě Lovci pokladů. Přesto jsou Lovci úspěšnější. Když už nesmyslné konspirace, tak alespoň zábavně, platí zřejmě za mořem.

Co se příběhu týče, klepy hovoří o pátrání po bájné Atlantidě. Jestli bude mapa k ní nakreslena na bryndáku mladého George Washingtona, to zdroje neuvádí. Můžeme se ale těšit na další akční pohádku. Výdělky série byly vzestupné a to o nějakých 100 milionů dolarů, takže krácení rozpočtu se bát nemusíme, přestože někteří kritici proti sérii hlasitě protestovali, může si to při svých výdělcích a žánru dovolit.

xxmartinxx
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!