28. 1. 2010

Jak jsou na tom Dracula a Vlkodlak?

Twilight se v poklidu točí, seriál True Blood je mezi sezonami... tak čím bychom mohli uspokojit vaši touhu po krvi? Dracula by nestačil? A co takhle Vlkodlak? Jak už víme, světlo světa spatří v blízké budoucnosti dva filmy o slavných monstrech. Film Dracula: Year Zero, který by měl ukázat zrod nejslavnější upírské legendy. Možná bez nadpřirozena, možná bez nesmrtelnosti, ale za to se zajímavým hereckým obsazením. A pak film The Wolfman, který už je ve výrobě a delší dobu se potýká s potížemi. Co o obou filmech víme?

Dracula Alexe Proyase (Vrána, Já, robot, Proroctví) se ohání jménem Sama Worthingtona. Tohle jméno už začíná být spojováno snad s každým filmovým projektem, který je teď nebo v budoucnosti v produkci, takže to možná působí už maličko ohraně, přesto ale vypadá jeho účast v Draculovi docela důvěryhodně. Na Draculovi se každopádně má brzy začít pracovat a leckdo je na klasickou legendu z trochu jiného úhlu stále zvědavý. Pokud Proyas využije svůj emo-gothic-přestocool styl z Vrány, mohlo by jít o docela zajímavou alternativu Stmívání. Ale má nám příběh Vlada Tepeše stále co nabídnout?

To Vlkodlak je na tom v podstatě hůř. Film s Benicio Del Torem a Anthony Hopkinsem v čele má docela potíže s produkcí. Premiéra už byla dávno odsunuta a hotový film se přestříhává. Mění se rating a pravděpodobně i styl a vyznění filmu. Na výslednou podobu dohlížejí někdy úplně jiní lidé. I když se tak už můžeme dávno kochat trailerem, stále netušíme, na co vlastně do kina půjdeme. Podobné machinace většinou nedělají dobrotu - jako příklad za všechny budiž odsunutí Terryho Gilliama z natáčení na druhou kolej při natáčení Kletby bratří Grimmů, která dopadla všelijak, jen ne podle představ fanoušků. Snad tak neskončí i Vlkodlak.

xxmartinxx
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!