27. 1. 2010

Potter i Kraken ve 3D. Pro začátek.

První důsledky rekordního úspěchu Avatara už jsou zde. Už dříve jsme vás informovali o tom, že ve 3D vidí mnozí filmaři budoucnost. Krom laciných hororů, kde je právě 3D jediné lákadlo, animáků, kde už je dnes třetí rozměr samozřejmostí a mimožánrového a mimo žebříčky umístitelného zla jménem Malý Herkules 3D se k rozměru navíc obracejí i seriózní a očekávané projekty.


Mezi těmi nejvýraznějšími je nový Souboj titánů a oba zbývající díly Harryho Pottera. V obou případech se zřejmě jedná o rychlé rozhodnutí, které nebylo původně v plánu, Warneři si třetí rozměr totiž najednou nějak oblíbili. A přestože oba dva filmy byly natočeny komplet ve 2D, Warneři si spočítali, že 5 milionů dolarů za převedení je naprostý pakatel. Nemůžeme zřejmě čekat dokonalou hloubku pole, ale jinak i takovéto dodání třetího rozměru prý vypadá dobře. Navíc by tento zásah do postprodukce nemusel ani posunout premiéru.

Další filmy, které můžeme ve 3D očekávat, jsou například Krotitelé duchů 3, Toy Story 3 a převedení hitů jako Titanic. Studia se jistě budou v následujících několika letech snažit 3D využít, jak jen to půjde. Za chvíli už bude třetí rozměr samozřejmost, kterou si budeme moct užít v pohodlí domova a nikoho neohromí - proto je potřeba z něj vytěžit, kolik se dá. Jistě to není špatně. Odpůrci třetího rozměru mohou dál chodit na "placaté" verze a zastánci jen získají... To je hold pokrok, ten nezastavíme.

xxmartinxx
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!