3. 10. 2009

Moucha přilétá potřetí. (A poprvé zároveň.)

Hranice remakeování se posunují opět o něco dál. Máte radost? Remakeovat se totiž bude remake. Navíc stejným režisérem. Řeč je o legendární Mouše z roku 1986 (originál 1958), která díky takřka geniálnímu zpracování Davida Cronenberga děsí dnes stejně úspěšně jako před lety.

O to zvláštnější je, ře sám režisér Cronenberg se chce k tématu vrátit. V současné době dohlížel režisér na operní verzi Howarda Shorea a to mu prý otevřelo oči, protože už léta úspěšně odolával nabídkám na režii, ale najednou nějak tak změnil názor... Ve všem samozřejmě hrají roli peníze. Na film zřejmě studia uvolní nechutnou sumu peněz a Cronenberg si třeba řekl, že "své" dítě radši znovu převychová sám, než aby ho dostal na starosti nějaký debutující klipař. Nebo má prostě málo peněz... to nemá smysl řešit.

Můžeme jen doufat, že Cronenberg se zachová jako režisérská špička mezi kterou patří (Dějiny násilí, Východní přísliby) a když už tento na první pohled zoufalý tah podnikl, dá nám horor, na který nezapomene následujících pár generací, jako se mu to povedlo před třiceti lety.

xxmartinxx
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!