7. 8. 2009

Zemřel John Hughes, bard rodinných komedií

John Hughes, režisér, producent a scenárista známých rodinných filmů, zemřel ve čtvrtek 6. srpna 2009 ve věku devětapadesáti let v New Yorku. Příčinou smrti byl srdeční infarkt, který jej postihl během ranní procházky americkou metropolí.

Hughes nás více než dvacet let pravidelně zásoboval rodinnými filmy a komediemi, které sice nepatřily mezi špičku hollywoodské produkce, zato pobavily mnoho nejen dětských generací.

Absolvent Glenbrook North High School v Illinois začal svou kariéru psaním pro časopis National Lampoon v sedmdesátých letech. Jeho prvním filmovým počinem co se scénáře týče je film Class Reunion z roku 1982. Na režisérskou židli usedl o dva roky později a natočil film Sixteen Candles. Jeho největšími hity jsou ale pozdější filmy jako Sám doma, Sám doma 2: Ztracen v New Yorku, Sám doma 3, Dennis - postrach okolí, Trable prcka Binka, 101 dalmatinů, Flubber, ke kterým napsal scénáře a mnohé z nich i produkoval. V roce 1991 natočil u nás asi nejznámější film Kudrnatá holka. Jeho posledním filmem je Tvrďák Taylor s Owenem Wilsonem z roku 2008, na kterém se opět podílel psaním scénáře.

Se svou ženou Nancy měl John Hughes dva syny. Oba pokračují v otcových stopách. James je producentem a scenáristou, John muzikantem.

Aleee
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!