19. 3. 2009

Zemřela herečka Natasha Richardson

Vě věku 45 let ve středu 18. března tragicky zemřela herečka Natasha Richardson.

Manželka Liama Neesona, dcera Vanessy Redgrave a matka dvou dospívajících synů utrpěla v pondělí vážné poranění hlavy při lyžování v Quebecu. Ironií osudu je, že byla lyžařskou amatérkou a v horském středisku se učila lyžovat. Při nešťastné náhodě na konci lyžařské lekce spadla na hlavu a ačkoli se vše zdálo být v pořádku, herečka vtipkovala a ze svahu odešla po svých, po hodině od události si začala stěžovat na silné bolesti hlavy. Byla převezena do blízké nemocnice a poté do nemocnice Sacre Couer v Montrealu. Liam Neeson v době nehody natáčel v Torontu film Chloe a po oznámení zprávy ihned za manželkou přispěchal.

Nevinně vypadající pád měl ovšem pro Natashu tragické následky: tupý náraz, jehož projevem může být pouze bolest hlavy, může ve skutečnosti skrývat mnohem vážnější úraz. Bohužel k tomu došlo i u Natashy: otřes mozku způsobil silné krvácení a její mozek utrpěl vážné poškození. Po převezení do nemocnice v New Yorku, kde s manželem žijí, bohužel došlo k nejhoršímu - herečka upadla do bezvědomí v důsledku selhání mozkových funkcí. U jejího lůžka se sešla celá její početná (filmařská) rodina a všichni doufali v lepší obrat. Bohužel lékaři po dvou dnech dospěli k závěru, že její mozek je natolik vážně a trvale poškozen, že návrat do života je nemožný. Ve středu večer byla odpojena od přístrojů a zemřela.

S Liamem Neesonem je pojilo velmi stabilní manželství od roku 1994 a mají spolu dva dospívající syny. Jak říkají některé zdroje, Natasha velmi dlouho tušila, že její manželství skončí nešťastně - sdělil jí to prý někdo velmi blízký v době, kdy se s Liamem poznala po předchozím rozvodu. Velmi blízko tragédii byl pár v roce 2000, kde se Liam potýkal s vážnými zdravotními problémy po nehodě na motorce. Bohužel nyní se karty obrátily a filmařský svět takto tragicky přišel o jednu z nejzajímavějších, i když nedoceněných britských hereček.

Veronika
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!