7. 3. 2023

Premiéry 10. týdne 2023

Vítejte u Naší nové rubriky, ve které Vám každou neděli shrneme, co si nadcházející týden odbude svoji premiéru a to jak v kině, tak i na různých streamovacích platformách.

hlavní obrázek

Přehled pro desátý týden se nám o pár dní trochu opozdil, za což se velmi omlouvám, ale tady ho tedy máte. Tentokráte to vezmu vážně rychle. Ve středu, tedy již zítra se na Netflixu dočkáte německé romantické komedie Pěkně daleko a pak už hned máme velký kino čtvrtek, který je tento týden upřímně slabota… máme zde dva dokumenty a to More Miko a Vyšetřovatel. Pak tu máme dramatický thriller Pacifiction z jihozápadu Evropy a asi ten nejzajímavější film tohohle týdne – Vřískot 6, který má po pátém díle znova číslovku (hurá!). No a v pátek nás čeká filmové pokračování seriálu Luther, které ponese podtitul Pád z nebes a mexická komedie Mějte se. A ještě Disney+ premiéra na závěr a tou bude sportovní drama Chang dá smeč. Říkal jsem, že tentokrát to bude opravdu rychlovka. A jako vždy se dole můžete podívat na příslušné trailery.

Premiéry v kině

More Miko (9. března)


Jaroslav Miko je kamioňák, poloviční Rom, spoluzakladatel iniciativy Češi pomáhají a podle Jana Farského „svědomí národa“. Když Česká republika odmítla přijmout 40 sirotků z řeckých uprchlických táborů, rozhodl se jednat na vlastní pěst… Ve filmu More Miko mapuje režisér Robin Kvapil jeho sisyfovské úsilí, s nímž se snaží pomáhat dětským uprchlíkům. Prostá lidskost a buldočí neústupnost jsou Mikovy zbraně při vyjednávání s politiky, kteří jeho cílům stojí v cestě. Observační dokument je portrétem výjimečného člověka, který bojuje za ty, na které svět těch silnějších zapomíná.

Pacifiction (9. března)


Spisovatelka se vrací do své země na ostrově ve Francouzské Polynésii poté, co ve Francii triumfovala s románem. Je však dezorientovaná a prožívá tvůrčí krizi. Tváří v tvář neschopnosti psát nová díla se rozhodne přijmout práci simultánní překladatelky pro velvyslance. Začíná mezi nimi zvláštní milostná přitažlivost plná kontrastů. Postupně si uvědomuje cynismus mezinárodní politiky s latentní hrozbou nových jaderných testů ze strany francouzské vlády. Její milostný vztah s velvyslancem bude tímto konfliktem ovlivněn a zájmy a romantika se budou zmateně a poutavě mísit až do smutného konce. Albert Serra, režisér avantgardního snímku Liberté (Zvláštní cena poroty v Cannes Un Certain Regard, 2019), se od své vize umírajícího krále Slunce ve filmu Smrt Ludvíka XIV. (Zvláštní uvedení v Cannes, 2016) až po novou exotickou zápletku zasazenou do prostředí jaderné hrozby vzpírá všem konvencím konformity. Ve filmu Pacifiction, uvedeném v canneské soutěži, v lahodném tropickém příběhu prohřátém tahitským sluncem si Benoît Magimel oblékl kostým velvyslance po boku Sergiho Lópeze v roli zapšklého majitele nočního klubu.

Vřískot 6 (9. března)


Sestry Samantha a Tara Carpenterové a dvojčata Chad a Mindy přežily řádění tajemného vraha ukrytého pod maskou ducha v městečku Woodsboro. Ve snaze zapomenout na tyto tragické události se všichni čtyři přestěhují do New Yorku, aby tam začali nový život. Netrvá to ale dlouho a objeví se nový a ještě brutálnější vrah v masce Ghostface a jejich životy jsou opět v ohrožení.

Vyšetřovatel (9. března)


Český vyšetřovatel Vladimír Dzuro v roce 1997 dopadl prvního válečného zločince z bývalé Jugoslávie, postavil ho před mezinárodní trestní tribunál, a po nejistém přešlapování světového společenství tak uvedl celé „soukolí spravedlnosti“ do pohybu. Vyšetřováním válečných zločinů strávil deset let, během kterých systematicky odhaloval nejtemnější momenty války. Takové příběhy uvíznou hluboko v paměti a prostřednictvím filmu se za nimi Vladimír Dzuro po dvaceti pěti letech vrací. Přijíždí na nejdůležitější místa svého vyšetřování v Chorvatsku, Srbsku i Bosně a Hercegovině. Spolu s ním nasloucháme fragmentům dávných příběhů a potkáváme klíčové osoby a svědky z jeho případů. On odjel, a oni zůstali. V jejich hlasech nezní jen bolestná vzpomínka na traumata války, ale také rozčarování. Všichni jako by čekali od mezinárodního zásahu víc. Jak se dá žít s dávnými démony?

Premiéry na Netflixu

Pěkně daleko (8. března)


Máma od rodiny vyrazí na jeden z chorvatských ostrovů, kde zdědila dům. Na téhle spontánní výpravě pak znovu najde radost ze života a možná i novou lásku.

Luther: Pád z nebes (10. března)


Geniální londýnský detektiv John Luther padl až na úplné dno. Nevyřešený případ mu ale nedá spát, a tak uteče z vězení, aby dopadl sadistického sériového vraha.

Mějte se! (10. března)


Rozhlasová stanice, kde kdysi pracoval, ho pozve na oslavu, kam má přijít i jeho dávná láska. Jestli se tam ale s ní chce setkat, musí si nejdřív přivydělat v obchoďáku.

Premiéry na Disney+

Chang dá smeč (10. března)


Rodinné basketbalové drama na Disney+

Micuda98
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!