29. 7. 2022

Znovuzrození bijce upírů - co o filmu víme?

Datum premiéry, nový představitel a kdy se začne točit.

hlavní obrázek

Blade poloviční člověk a upír není žádnou novinkou. V komiksu se poprvé objevil už v roce 1973, ale samozřejmě až s hercem Wesleym Snipesem se dostal do širšího povědomí. Snipes celkem tohoto antihrdinu ztvárnil třikrát a to poprvé v roce 1998, který, jak je běžně zvykem, sklidil skvělé hodnocení a recenze. Pak přišla v roce 2002 dvojka, vzápětí v roce 2004 trojka, ale oba dva díly už nedokázaly navázat na úspěch prvního dílu.

Po této trilogii měl hrdina na chvilku pokoj, ale před pár lety jsme se dozvěděli, že Blade se vrací, jen ne s tváří Wesleyho Snipese, ale tentokrát v podání oscarového herce Mahershala Ali (Zelená kniha). Režii dostal na starost Bassam Tariq, pro kterého natáčení celovečeráku bude premiéra, tak snad nebudeme zklamaní.

Na nedávném Comic-Conu jsme se dozvěděli, že nový Blade bude mít premiéru 2. 11. 2023 a kamery by se měly rozjet na podzim tohoto roku. Nic tedy zatím nebrání tomu, abychom se nového Bladea dočkali v termínu. Těšíte se?

Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!