11. 2. 2021

Studio, které nám dalo Dobu ledovou končí

Disney ukončuje práci animačního studia Blue Sky Studios. Přesto o oblíbené animáky nepřijdeme.

hlavní obrázek

Série Doba ledová, Rio nebo nedávní Špioni v převleku a mnohem více animáků má na svědomí animační studio Blue Sky Studios. Toto studio existuje už od roku 1987 a v roce 2019 ho koupil obří gigant Disney. Spolupráce fungovala dobře a dokonce jsme se měli dočkat nové animované pohádky Nimona. Z těchto příprav ale sešlo…

Disney díky pandemii také musí šetřit a proto se rozhodlo toto studio zrušit. Naštěstí Disney není necita a proto převážnou většinu zaměstnanců této odnože si bere pod svá křídla a najde jim práci u sebe. Zbytek žel bude propuštěn.

Navzdory tomuto rozhodnutí se nemusíme obávat, že by už nevzniklo nic obdobného, co vzešlo z tohoto animačního studia. Disney dále počítá se světem, který nám představila Doba ledová a to skrze seriál, který se chystá. Všechny značky a animáky stále jsou pod Disneym, takže není nereálné, že bychom se nemohli také dočkat dalšího celovečerního v podobě dalšího dílu Doby ledové, či Ria.

Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!