8. 2. 2021

Rok 2021 bude na filmy bohatý

Připravili jsme pro vás seznam filmů, které letos míří jak do kin (pokud budou otevřená), tak hlavně na stream. Na co se můžeme těšit?

hlavní obrázek

Neustále vás bombardujeme články o posunech filmových premiér, takže jsme se rozhodli pro změnu a chceme vás nalákat na letošní rok, který by mohl být díky několika změnám zajímavějším. Studiu Warner Bros. došla totiž trpělivost. Už nechtějí přesouvat žádný ze svých filmů a proto se rozhodli před nedávnem k radikálnímu kroku. Zachovají data premiér svých filmů, v určený den je pošlou do kina (tam, kde kina budou otevřená) a zároveň je šoupnou na HBO MAX. Což je skvělá zpráva!

Nadšení je ale třeba trochu zchladit. Češi totiž ostrouhají, jelikož my stále HBO MAX nemáme a i když tu je cesta, jak si ho předplatit, oficiálně se ho dočkáme až na podzim letošního roku – snad! Přesto, pokud se pandemie zmírní a vládní opatření dovolí kinařům opět ve svých sálech rozsvítit a vymést pavučiny, všech těchto filmů bychom se také měli dočkat a to v den české premiéry. Takže musíme pouze doufat.

Přesto si pojďme říci, jaké filmy se letos v nějaké podobě objeví. Warner Bros. skutečně nešetří a do boje letos posílá své nejlepší trumfy. Připravili jsme si pro vás žebříček poskládaný dle data, kdy film bude mít premiéru na HBO MAX v Americe. Českou premiéru schválně neuvádíme, jelikož vás nechceme tahat za nos a o našich premiérách se budeme bavit až bude jistota, že se kina otevřou. Tak pojďme na to!

Střípky / The Little Things – 29. 1.

Ano, máme sice už únor, ale pojďme se na chvilku vrátit do minulého měsíce. Na konci ledna, konkrétně 29. 1., měl na HBO MAX premiéru film The Little Thing (Střípky). Tento krimi thriller je volně přezdíván jako horší variance filmu Sedm. Což se dá chápat, protože porazit Sedm je vážně velký oříšek.

Ve Střípkách hrají hlavní roli tři známé tváře. Uvidíme zde Denzela Washingtona po boku s Rami Malekem. A trochu jim zatropí Jared Leto. Film zatím moc úspěchů nesbírá, ale po filmovém suchu se může jednat o zábavnou jednohubku. Brzy přineseme recenzi, abyste věděli, jestli má pak cenu filmu věnovat svůj čas.

Judas and the Black Messiah – 12. 2.

Za pár dnů, tedy konkrétně 12. února bude mít premiéru Judas and the Black Messiah. Historické drama odehrávající se na konci 60. let minulého století a je natočeno dle skutečných událostí. Doporučujeme si pustit trailery, které dokáží nalákat.

Tom & Jerry – 26. 2.

Teď něco trochu nostalgického. Tom a Jerry, tito nerozluční přátelé, kteří nejdou pro ránu žehličkou či jiným nástrojem daleko, se znovu vracejí, tentokrát v novodobém hávu s živými herci. Vše napovídá tomu, že půjde o skvělou rodinou zábavu a pokud jste jako malí měli tuto dvojku rádi, možná vám film pomůže se vrátit do dětství.

Zack Snyder's Justice League – 18. 3.

Nejenom Američani, ale i my se můžeme těšit na skoro čtyř hodinovou Ligu spravedlnosti, kterou nám konečně představí režisér Zack Snyder. Přes 2,5 hodin nových záběrů, objeví se Jared Leto aka Joker a film bude mládeži nepřístupný. Na toto se hodně těšíme. Premiéra bude sice logicky na HBO MAX, či v kinech, ale také u nás na HBO GO!

Godzilla vs. Kong – 31. 3.

Na konci března, poslední den v měsíci, si to rozdá obří ještě s ještě obří opicí. Ano, řeč je o Godzilla vs. Kong. Nedávno jsme dostali konečně první trailer, který zbořil internet. V tomto případě se ale modlíme, aby se kina otevřela, jelikož tento souboj je potřeba vidět na velkém plátně.

Mortal Kombat – 16. 4.

Nyní herní fajnšmekři zaplesají. Konečně tu je Mortal Kombat! Nedávno jsme viděli pár záběrů z filmu, které jsou jednoduše dech beroucí. Dle ohlasů nás čeká skvělý vizuál, smrtící souboje a spousta krve a vytrhnutých páteří z těla. Ne nadarmo se proslýchá, že se hercům u natáčení dělalo zle. Jo, toto bude vážně drsné!

V zajetí démonů 3 – 4. 6.

Letos se také dočkáme třetího dílu V zajetí démonů. V originále má název podtitul The Devil Made Me Do It. Série zažívá stále opravdové žně a přízně fanoušků hororů a na další díl je obrovská natěšenost. Chtíč milovníků této hororové série se uspokojí už v červnu.

In the Heights – 18. 6.

Ještě tentýž měsíc po démonech nás také čeká velmi očekávaný muzikál In The Heights. Ten vznikl dle stejnojmenného muzikálu z roku 2008, který trhal rekordy a hned si ho zamilovala kvanta lidí. Jestli tento styl filmů je to pravé ořechové pro vás, tak vás v létě čeká skvělá věc.

Space Jam: Nový začátek – 16. 7.

A opět ta nostalgie. Kdo by neznal Space Jam a legendárního Michaela Jordana. Značku se podařilo oživit a dostaneme další díl a pořádný basketbalový zápas, originálně podaný jako minule. Space Jam: Nový začátek se na stream podívá 16. 7.

Sebevražedný oddíl – 6. 8.

Filmy od DC to mají velmi těžké, hlavně týmovky, ale třeba se to novému Sebevražednému oddílu podaří znovu nastarovat směrem kupředu. Zatím vše podle ohlasů vypadá na té nejlepší cestě k úspěchu. Pár fotek zaujalo, nyní si počkáme na pořádný trailer, který nás snad přesvědčí.

Zhoubné zlo – 10. 9.

Hororů není nikdy dost a proto nás čeká další a to konkrétně 10. září. Na mysli máme nový počin od režiséra James Wana, kterého v tomto žánru netřeba představovat. Jeho novinka se jmenuje Zhoubné zlo, v originálním znění Malignant.

The Many Saints of Newark – 24. 9.

Jsou tu fanoušci seriálu Rodina Sopránů, který produkoval HBO? Pokud ano, vyhlížejte tento další film. The Many Saints of Newark je právě prequelem k tomuto seriálu a už nyní se proslýchá, že fandové by měli být spokojeni.

Duna – 1. 10.

Knižní bestseller, ve filmu každý herec klasa a skvělý příběh a vizuál. Ano, řeč je o Duně. O té Duně, kterou vyhlížíme snad všichni a té Duně, jejíž trailer nás oslnil. Díky Warnerům se přeci jen několikrát odsunutého filmu dočkáme. Toto bude povinnost pro každého filmového nadšence!

King Richard – 19. 11.

Předposlední novinkou, kde známe datum premiéry na internetu, je King Richard, kde si hlavní roli střihl herec Will Smith. Sportovní drama nedávno řešilo spor ohledně práv, ale i tak bychom se měli příběhu o otci sester Wiliamsových dočkat už 19. listopadu.

Matrix 4 – 22. 12.

Poslední novinka, která má přiřazený datum premiéry, je Matrix 4. Prosinec bude mít opravdu co nabídnout. Zde snad všichni jako na smilování čekáme na první fotky, záběry a trailer. Snad se vše podaří jak má a my budeme spokojeni. U Matrixu by nás všechny mrzelo béčkové pokračování po tolika letech.


A jsme na konci. Toto byl seznam filmů, kde už je oficiálně naplánovaná premiéra na HBO MAX. Ještě tam je pár snímků, které se nepodařilo přiřadit, ale studio s nimi letos počítá.

Na jaký film se nejvíce těšíte vy? Dejte nám vědět v komentáři pod článkem. Rádi si vaše názory, nebo i postřehy přečteme.

Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!