24. 10. 2019

Skarsgård a Kidman se opět sejdou na place

Tentokrát však ve filmu z doby, kdy severští válečníci brázdili na drakkarech Severní moře a plenili evropské břehy.

hlavní obrázek

Americké televizní stanici History Channel se s jejich mimořádně zdařilým seriálem Vikingové podařilo značně přiživit okouzlení těmito dávnými bojovníky. Filmoví tvůrci si na tomto tématu také chtějí přihřát svou polívčičku a tak se můžeme v brzké době těšit i na film s tématikou vikingů.

Do severských vod se chystá ponořit vesla americký režisér Robert Eggers, kterému teď v kinech běží černobílý snímek The LighthouseRobertem Pattinsonem a Willemem Dafoe. Na to, že je to Eggersův teprve druhý celovečerák, má velmi pozitivní recenze a hodnocení a i skutečnost, že si svou premiéru odbyl na filmovém festivalu v Cannes, napovídá, že Eggers nemá zájem točit přihlouplé blockbustery. Snad si tedy můžeme slibovat hodnotnější filmový zážitek i od snímku The Northman, jak by se měl režisérův příští počin z prostředí severských válečníků jmenovat.

Kromě dobré práce režiséra to vypadá také na velmi zajímavá jména na hereckých postech. Pokud vše dobře dopadne, můžeme se dočkat švédských bratrů Alexandera a Billa Skarsgårdových, Nicole Kidman, Any Taylor-Joy či již jednou zmíněného Willema Dafoe. Alexander Skarsgård prý předložil Eggersovi i nějaké nápady k příběhu a měl by si vyzkoušet také roli jednoho z producentů. Máme tak zajištěn i severský dohled.

Zápletka je vcelku jednoduchá, ale méně je často více. Scénář napsal sám Eggers společně s islandským básníkem a romanopiscem Sjónem a příběh se bude odehrávat na přelomu 10. století na území Islandu, kde nordický princ hledá pomstu za smrt svého otce. Alexander Skarsgård byl v tomto článku zmíněn již tolikrát, že asi nikoho nepřekvapí, že hlavní roli severského prince by měl ztvárnit právě on. V seriálu Big Little Lies tvořili Alexander společně s Nicole Kidman manželský pár, tady by však herečka měla uchopit roli princovi matky. Věkový rozdíl mezi oběma tomu sice úplně neodpovídá, ale i maskéři si musí svůj plat zasloužit, no ne? A to nejdůležitější u herců stejně je, aby uměli hrát, což Nicole bezesporu umí.

Nám už zbývá jen těšit se a doufat, že se podaří ukořistit podpis na smlouvách všech zmíněných herců a výsledný film bude přesně dle režisérových představ. Nebo možná spíš podle našich představ. Nástin je slibný, tak snad se to po cestě nezvrtne.

Janca.W
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!