22. 8. 2019

Spider-Man se vrací domů - je to pro nás dobrá zpráva?

Marvel a Sony jsou na nože. Žel, pavoučí muž se musí vrátit pod studio Sony.

hlavní obrázek

Jak asi všichni dobře víte (alespoň vy, kteří máte rádi komiksy), tak postava Spider-Man patří studiu Sony, ale nějakou dobu si hrál na písečku Marvelu. Nebudeme zacházet do podrobností, ale tato spolupráce dvou studií velmi dobře vycházela. Marvel si půjčoval Petera Parkera do svých týmovek, Sony si pak rozjelo své dva samostatné pavoučí příběhy. Obě dvě studia z toho těžila. Nyní se to ale změnilo.

Sony si pomalu a jistě začalo uvědomovat své postavení. Přeci jen nedávný Venon zaznamenal úspěch a dvojka Spider-Mana dosáhla na miliardu dolarů, což je Sonyho nejlepší úspěch. A díky těmto úspěchům přišlo na řadu další vyjednávání mezi studii. A závěr? Disney po pár poradách navrhlo studiu Sony, že budou filmy s pavoučím hrdinou financovat půl na půl a stejným metrem si rozdělí tržby. Pochopitelně by na takovém principu Sony nevydělalo, a proto návrh zavrhlo a vzalo si Spider-Mana zpět pod sebe.

Co to znamená? Žádná týmovka. Parker už není propůjčený Marvelu, takže v tuto chvíli ho po boku jiných hrdinů ze stáje Marvelu neuvidíme. Sólovka to ano, tady šance je. Nabízí se otázka, zda náhodou Sony nepřeobsadí herce. Podle mého názoru určitě ne. Tom Holland (aktuální Spider-Man) má totiž ještě dvě smlouvy a navíc by Sony bylo samo proti sobě. Jejich sólovky jsou velmi úspěšné.

Takže, co si z toho vzít? V tuto chvíli už Petera Parkera s jinými superhrdiny z Marvelu neuvidíme. Ale je možnost, že bude po boku jiných. Například Venoma. To se v tuto chvíli úplně nabízí. Kromě této možnosti jsou tu ještě možné dvě sólovky. Takže je špatně, že se Spider-Man vrací pod hlavičku Sonyho? Nebo měl zůstat u Marvelu? Co myslíte vy?

Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!