28. 7. 2008

Batman a Joker lámou rekordy

Temný rytíř, filmové pokračování batmanovské ságy, nadále láme rekordy. Po prvních deseti dnech promítání ve Spojených státech překročil hranici 300 milionů dolarů kasovních zisků a zařadil se mezi nejvýdělečnější filmy všech dob.

Podle šéfa distribuce společnosti Warner Bros. Dana Fellmana už Temný rytíř vydělal celkem 314 245 000 dolarů. Překonal tak dosavadní rekord filmu Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže, kterému trvalo překonání třísetmilionové hranice šestnáct dní.

Fellman očekává, že by během osmnácti dní mohl Temný rytíř překročit hranici 400 milionů dolarů, a porazit tak druhý díl Shreka, který v roce 2004 na vydělání stejné sumy potřeboval 43 dní.

"Co se na to dá říct? Rozšiřuje se počet našich diváků díky příznivému ohlasu i dobrým kritikám. Naši diváci jsou trochu starší, to je dobrá zpráva,"
řekl Fellman. Vysoké zisky označil za "trochu překvapivé". "Rozhodně jsme nečekali, že vyděláme víc než 300 milionů za deset dní," dodal.

Temný rytíř by mohl překonat Titanic coby nejvýnosnější film v americké historii, soudí Paul Dergarabedian, předseda analytické společnosti Media By Numbers.

Epos o nejslavnější lodi světa, který v roce 1997 natočil režisér James Cameron, vydělal na domácím trhu 600 788 188 dolarů, k čemuž se zatím žádný film ani nepřiblížil. "Jestli má nějaký film šanci tohle překonat, pak je to Temný rytíř," říká Dergarabedian.

Zdroj: ČTK

Veronika
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!