15. 7. 2008

Krvavá hraběnka ovládla česká a slovenská kina

Nejočekávanější domácí filmová novinka letošního roku, film Juraje Jakubiska BATHORY, slaví ohromný divácký úspěch!

O prvním víkendu po premiéře, která byla v Česku i na Slovensku shodně 10. července 2008, se do kin na krvavou hraběnku Alžbětu Báthoryovou vydalo dohromady 112 593 diváků.

Celkové tržby za premiérový víkend se vyšplhaly na 13 389 437 Kč. „Bathory měla nejúspěšnější start domácího filmu na Slovensku, což považujeme za velký česko – slovenský úspěch.,“ prozradil Aleš Danielis, ředitel filmové distribuce společnosti Bontonfilm „V obou zemích je to nejlepší letošní výsledek, v historii Bathory překonaly v součtu obou zemí jen Vratné lahve,“ dodal Aleš Danielis.

Radost neskrývají ani v produkční společnosti JakubiskoFilm: „Z úspěšného startu Bathory jsme opravdu nadšení! Juraj Jakubisko s manželkou Deanou Jakubiskovou-Horváthovou se filmu věnovali několik let, a to se jim vyplatilo. Na výsledku je poctivé úsilí tvůrců bezpochyby znát a diváci ho dokáží ocenit,“ podotkla Markéta Zahradníková z JakubiskoFilmu.

Film Bathory vstoupil do českých kin ve 34 a do slovenských ve 13 kopiích. V Česku film Bathory vidělo 76 668 a na Slovensku 35 925 diváků.

Martin
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!