26. 1. 2019

8 nejpromarněnějších hereckých talentů

Všichni známe největší Hollywoodské talenty. Mnoho jich ale zapadne, například kvůli špatnému výběru rolí. Dnes si představíme několik z nich.

hlavní obrázek

8)Uma Thurman

Sama o sobě nikdy velká hvězda nebyla, ale pár jejích filmů z 90. let zaujmulo Quentina Tarantina natolik, že byl rád když přijmula roli v Pulp Fiction. Spolu pak natočili ještě Kill Bill, který na Umě celý stojí. A pak? Několik menších rolí, ze kterých jsou nejzábavnější ty, které stvořili s Larsem von Trierem v Nymfomance a Jack staví dům. Tenhle talent ale mohl jít mnohem výš.

7)Shia LaBeouf

V tomto případě se rozhodně může diskutovat o přítomnosti talentu, ale rozhodně ne o nedostatku nadšení pro roli. Nemluvím ale o Transformers, ale o Železných srdcích, kvůli kterým se několik dní nemyl a nechal si vytrhnout zub. Z jeho nadšení ale rozhodně nebyl nadšený zbytek štábu, který se na něj nebál nadávat. Když si střihl roli v Trierově Nymfomance, objevil se na premiéře filmu s pytlíkem na hlavě, na kterém bylo napsáno „Už nejsem slavný“. Je třeba situaci víc komentovat?

6)Ray Liotta

Patujete si z Mafiánů i někoho jiného než Roberta DeNira nebo Joe Pesciho? Ano, hlavní hrdina z jednoho z nejlepších Scorseseho filmů se po své nejlepší roli do dnes objevuje jen v menších filmech nebo menších rolích v akcích nebo kriminálních filmech. A přitom svou roli zvládl taktéž výborně jako sám DeNiro.

5)Edward Norton

Pamatujete Klub rváčů? A co 25. hodinu? Nebo Kult hákového kříže? To jsou asi nejlepší filmy v kariéře Edwarda Nortona. Nicméně právě u posledního jmenovaného se Norton zcela vymknul svému egu a začal se s režisérem filmu hádat tam moc o podobě filmu, že režisér nakonec odstoupil a Norton zbytek filmu natočil sám. O pár let později opět špatně spolupracoval s Marvelem na Neuvěřitelném Hulkovi, tak se studio rozhodlo ho nahradit. O jeho kariéře skvěle vypovídá jeho role v Birdmanovi, kde hraje problémového herce. To je zatím poslední jeho film, který se dá doporučit.

4)Nicholas Cage

Můžete protestovat jak chcete ale jeho herectví bylo výborné. Jestli nevěříte, podívejte se na Leaving Las Vegas. Tak kde se stal problém? Pravděpodobně špatné projekty. Přišlo Next, Ghost Rider a než se člověk nadál, byl tu Rituál, ze kterého se dodnes stávají vtipné mixy na YouTube. A v této fázi Cage uvíznul na několik let než si aspoň aktuálně dokáže udělat srandu sám ze sebe v Mandy nebo Mamka a Taťka. Lepší než nic, ale pád je zřejmý.

3)John Travolta

Comeback už zažil, teď by to chtělo další. Původně hvězda Pomády a Horečky sobotní noci se dokázala vrátit v kultovním Pulp fiction, ale nepotřeboval moc času aby zase vyhořel. V dalších letech se ještě několikrát objevil v dobrých filmech a předvedl výborný výkon (Tváří v tvář). Nakonec si ale zahrál a sám i zprodukoval nechvalně známé Bojiště země, kde si zahrál dvoumetrového modrého mimozemšťana a předvedl tak mizerný výkon, že dokonale ladil s mizerností celého filmu. Film byl natočen podle námětu L. Rona Hubbarda, který založil scientologii, kterou Travolta hořečně vyznává. Narozdíl od Toma Cruise mu ale do kariéry moc nezapadala. Takže naposledy se zatím ukázal v…ehm…Divoších? Těžko se to pamatuje když hraje malé role v béčkových filmech.

2)Bruce Willis

Ale slovní spojení „malé role v béčkových filmech“ se mnohem více hodí na dalšího herce v seznamu. John McLane se momentálně nejvíc objevuje ve filmech, kde si zahraje patnáct minut, ale jeho obličej je na plakátu nejvýraznější. Z něčeho se účty platit musí no. A asi není divu že to jinak nejde, když při spolupráci s Kevinem Smithem absolutně odmítá zúčastnit se promo kampaně. Tohle šéfové Hollywoodu snáší těžko stejně jako samotní tvůrci.

1)Johnny Depp

Další příklad špatného výběru rolí. Herec kdysi uznávaný za Střihorukého Eduarda, považovaný za jedinou dobrou věc na Tenkrát v Mexiku (nepovedené pokračování Desperada), začal být jako Jack Sparrow spíš směšný a když se objevil trapný Mortdecai, bylo už jasné že tenhle talent upadl. Jediné světlo ve tmě může být Black Mass, kde si zrůdného gangstera Depp opravdu užil. Bohužel zbytek filmu je nevýrazný a film absolutně nezaujmul širší veřejnost. Takže jsme dostali druhou Alenku v říši divů a páté Piráty z Karibiku.


Souhlasíte s výběrem?

Folky
Jsem fanoušek filmů téměř všeho druhu (výjimkou jsou muzikály), ale upřednostňuji sci-fi a cokoliv, co se vymyká běžné produkci.
Poslední komentáře
Celkem 4 příspěvky v diskuzi
Janca.W
před 38 týdny
S Umou Thurman a Nicolasem Cagem bych souhlasila, herci jsou to dobří, ale filmy, ve kterých se...
Fruiko
před 38 týdny
Hele já souhlasím s Brucem, ale je to tak, jak je to tam napsaný. Poslední dobou bere...
cale
před 37 týdny
Mě se líbí skoro každý film s nim. :))) Je ho mám fakt rád.