24. 1. 2019

Nejočekávanější filmové sequely roku 2019 - 2. část

Druhá část filmového výhledu na sequely, které nás čekají v roce 2019. Na která další pokračování si brousíte zuby vy?

hlavní obrázek

Celkem nedávno jsme vám přichystali článek o nejočekávanějších sequelech roku 2019 a jelikož si toho studia pro nás letos připravili skutečně hodně, raději jsme článek rozdělili na dvě části. První si připomenout můžete zde. A konečně přišel čas mrknou se na zbylé horké novinky, které v druhé polovině roku budou ke zhlédnutí v našich kinech. Opět se jedná o filmy, které v zajetém příběhu pokračují, nebo jej nějakým způsobem rozšiřují.

Dneska jich máme znovu 11. Dokážete si v nich najít svého favorita? Který film vám nedá spát a těšíte se na něj? Dejte nám vědět.

Spider-Man: Daleko od domova

A závěrečnou polovinu roku začínáme druhým pokračováním Spider-Mana, s jeho nejaktuálnějším představitelem Tomem Hollandem. Jeho pochopitelně uvidíme houpat se na pavučinách už v Endgame, ale poslední marvelovka tohoto roku nás vezme s jeho přáteli do Evropy na výlet, kde kromě jiných známých turistických destinací uvidíme i Prahu. Nové ukázky (redakční reakce zde) jsou jednoduše fascinující a slibují hodně zajímavou podívanou. Akce, humor, zajímavé postavy, Nick Fury… no prostě všechno.

Premiéra: 4. 7. 2019

Toy Story 4

Nyní se přesuneme z „pohádky“ pro dospělé na tu pro rodiny s dětmi. Příběh hraček se opět vrací a to už po čtvrté. Neskutečné číslo! A mělo by to stát za to, protože sami tvůrci filmu před natáčením slíbili, že čtvrtý díl natočí jen v tom případě, pokud se jim bude zdát lepší než oblíbená trojka. Tak snad budou mít stejný názor i diváci. Jedná se o 21. film studia Pixar a první film, který je součástí tetralogie. Těšíte se na další příběh oblíbených hraček, nebo už podle vás série zažívá únavu materiálu?

Premiéra: 8. 8. 2019

Angry Birds ve filmu 2

Kdo by neznal mobilní hru Angry Birds. Naštvaní ptáci, kterým prasata znepříjemňují život, a vy jakožto hráč naštvanými ptáky je s radostí do hlavy. Přiznám se bez mučení, že i já jsem jí propadl, hlavně tedy zpracování v kabátu Star Wars. A jak bývá zvykem, úspěšné hry se většinou dočkají své filmové adaptace. Převážně se to nepodaří a film herní fanoušci vypískají. U Angry Birds, kteří pochopitelně mířili na děti, se to ale poměrně povedlo. Jednalo se o svěží příjemný animák. Dvojka se začala plánovat hned po premiéře prvního dílu. Tak snad se povede.

Premiéra: 29. 8. 2019

To Kapitola 2

Před necelými dvěma lety se ze sálů kin ozývaly vystrašené výkřiky diváků. Jedna z úspěšných Kingových knih se totiž dočkala svého filmového zpracování, které se tak povedlo, že navzdory nízkému rozpočtu, dokázalo z diváků vytřískat velmi slušné prachy. Dvojka byla povinnost. Tentokrát se přesuneme do blízké budoucnosti, takže naše mladé herce vystřídají zkušení pardálové. Těšit se můžete hvězdy jako je James McAvoy a Jessica Chastain. A málem bych zapomněl na základ úspěchu. Zas vás bude lekat Bill Skarsgård jako Pennywise.

Premiéra: 5. 9. 2019

Zombieland 2

Nikdo ani nedoufal, ale přeci jen jsme se dočkali. Deset let to přesně je, kdy jsme měli možnost v kinech vidět první díl Zombielandu. V tu dobu jsme ani nedoufali, že bychom mohli dostat pokračování této zombie komedie. Postupně se o projektu dozvídáme víc a víc zajímavých informací, o kterých budeme samozřejmě co nejrychleji psát na našem webu. Vrací se Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Emma Stone a Abigail Breslin. Snad se bude opakovat historie. Každopádně, my se těšíme.

Premiéra: 24. 10. 2019

Terminator 6

Bože, další Terminátor? Jako bych slyšel, jak se plácáte do čela, ale je poněkud předčasné další robotí film odsuzovat. Tady se totiž nejedná o klasické pokračování a nebudeme navazovat na pětku. Další Terminátor totiž zcela vymaže třetí, čtvrtý a pátý film a bude navazovat na Terminátor 2: Den zúčtování . Opět uvidíme Arnolda Schwarzeneggera a také, z čehož všichni máme moc velkou radost, vrací Linda Hamilton. Režie se ujímá Tim Miller, který nám natočil Deadpoola. Třeba se jím nechá inspirovat. Každopádně, aby mu to šlo krásně od ruky, bude na něj dohlížet James Cameron.

Premiéra: 31. 10. 2019

Kingsman 3

V kinech je ještě slyšet zvuk letících šípů z rukou Robina Hooda, kterého nově hraje Taron Egerton. A všichni, kteří jeho nový film viděli, uznali jedno. I když jako akční Robin Hood vypadá stylově, role Eggsyho z Kingsmanů mu sedí jako dokonale ušitý oblek na míru. Nedávný druhý díl s podtitulem Zlatý kruh sice nadšení z jedničky nepřekonal, jednalo se ale o dobrý akční vynalézavý film. Snad závěr trilogie bude stát za to. Režii má na starost opět Matthew Vaughn a vrací se i ti stejní herci.

Premiéra: 14. 11. 2019

Ledové království 2

Skoro po šesti letech se konečně vracejí Elsa a Anna a jejich přátelé. Animák z roku 2013, který uspěl nejenom u menších divaček, ale kritiky byl přijat na jedničku. O úspěchu také svědčí jeden Zlatý glób v kategorii Nejlepší animovaný film, a také dva Oscary. Jeden z nich za povedený soundtrack. Kdo by neznal všemi oblíbenou píseň Let It Go, která hrála pak následně skoro v každém rádiu. Jedna zajímavost – je to první pokračování s princeznami od Disneyho, které jde znovu do kin a ne rovnou na DVDčka. Těšíme se!

Premiéra: 27. 11. 2019

Jumanji 3

Pokud se divíte, jak je možné, že se jedná o třetí díl, tak je to naprosto jednoduché. Původní Jumanji s legendárním Robinem Williamsem se totiž počítá jako začátek trilogie a nedávné akčnější oživení s Dwaynem Johnsonem a Kevinem Hartem se nebere jako reboot, ale jako volné pokračování. Naštěstí se moderní pojetí staré klasické hry povedlo a lidé do kina chodili po houfech. Proto vznikne další díl. Jakým směrem se tentokrát vydáme zatím není jisté, ale snad se bude opět jednat o akční a vtipnou rodinnou podívanou. Svalovec a malý komediant se opět vrací do svých rolí.

Premiéra: 12. 12. 2019

Star Wars: Episode IX

Disney dokázalo asi něco, co se jiným studiím v historii filmů podařit nepovedlo. Rozdělit fanoušky na dva tábory. Novou trilogii buď nesnášíte a berete ji jako urážku původních filmů, nebo se vám jednoduše nový příběh líbil. Mluvíme teď hlavně o předešlém díle Poslední z Jediů. Ať už patříte na jakoukoliv stranu, letos v prosinci se Skywalkerova sága uzavře. Pochopitelně jsme všichni zvědaví, jak se celý příběh skončí, ale já osobně spíš vyhlížím zcela novou trilogii, která nám má odvyprávět jiný příběh bez jakékoliv návaznosti na Skywalkerovu rodovou linii.

Premiéra: 19. 12. 2019

Rambo 5

A končíme další velmi očekávanou peckou. Jelikož u dalšího Ramba ještě není určen datum české premiéry, tak ho zmiňujeme až na samotném konci. Můžeme se ho ale dočkat klidně i dříve. Pravděpodobně to bude poslední film série a se Stallonem se rozloučíme. S tím souvisí i pravděpodobný název filmu, který by měl být Last Blood, ale zatím to oficiálně potvrzené nemáme. Tak snad se rozloučíme důstojně.


Který film si nenecháte ujít v kině? Dej nám vědět a hoď svůj názor do komentu.

Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!