4. 1. 2019

Nejočekávanější filmové sequely nového roku - 1. část

Na jaká pokračování se letos můžeme těšit? Je toho skutečně hodně!

hlavní obrázek

Rok 2018 je už několik dnů minulostí. I když se o něm bude ještě nějakou dobu hojně mluvit a psát, dneska se chceme zaměřit na nový letošní filmový rok. Ten totiž nabízí opět stovky filmů, které se budou snažit zapůsobit na diváky v kinech a vydělat svým studiím miliony dolarů. Na co hodíme oko dneska? Dnes se zaměříme na sequely, tedy na filmy, které pokračují v rozjetém příběhu, nebo jej nějakým způsobem rozšiřují.

Nebudu vám nic nalhávat, je jich jak naseto. Pokusil jsem se proto vybrat jen ty nejzajímavější, které by mohly zaujmout nejširší část čtenářů. Celkem jich je 22 a proto dneska si představíme prvních 11. Jsou v této polovině nějací vaši favorité? Který film si rozhodně nechcete nechat ujít? Pojďme na ně!

Raubíř Ralf a internet

Vezměme to hezky od začátku. V lednu nás hned čeká dvojka úspěšného animáku Raubíř Raulf. Tentokrát opustíme Litwakovu videohernu a probádáme vody internetu. Samotný trailer nabízí spoustu zajímavých okamžiků a můžeme se kromě skvělé dobrodružné jízdy těšit i na jiné známé tváře. Star Wars, Iron Man, princezny z pohádek od Disneyho a mnohem dalších postaviček. Kromě oblíbených charakterů bude také zajímavé sledovat, jak si hrdinové poradí s nástrahami internetu. Nominace na Zlatý glóbus a 88% hodnocení na Rotten Tomatones snad znamená, že nebudeme dvojkou tohoto animáku zklamaní.

Premiéra: 10. 1. 2019

Skleněný

Vezměte Vyvoleného z roku 2000 a smíchejte ho s tři roky starým Rozpolceným. Co nám z toho vznikne? Skleněný, správně! Vrací se nám Bruce Willis jako David Dunn, James McAvoy, který opět hraje Kevina Wendella Crumba, a také Samuel L. Jackson coby Eliah Price, známý jako Pan Skleněný. Všichni tři v jednom filmu. Trailer slibuje nevídané a rozhodně se bude na co těšit.

Premiéra: 17. 1. 2019

LEGO® příběh 2

V roce 2014 bylo všechno boží. Letos, aby všechno boží zůstalo, musí Emmet a jeho přátelé zachránit město před hrozbou z vesmíru, která ničí města tak rychle, že se nestihnou obnovovat. Navzdory tomu, že vše vypadá jak z muzikálu, nebezpečí je velké. Sympaťák Emmet to nebude mít jednoduché. Dvojka filmu poskládaného z legendárních kostiček by mohla dokázat zabavit nejen rodiny s dětmi, ale i nás dospěláky. Kdo by přeci neměl rád LEGO. :)

Premiéra: 7. 2. 2019

Jak vycvičit draka 3

Zatímco u některých filmů čekáme na další rozšiřování příběhu, u Jak vycvičit draka se budeme loučit. Trojka je posledním dobrodružstvím Škyťáka a Bezzubky. Trailery slibují nejen skvělou animaci jako vždy, ale také ohromné závěrečné dobrodružství a s velkou pravděpodobností dojde i na emoce. Pokud jste předešlé dva díly viděli, trojku rozhodně nevynechejte.

Premiéra: 21. 2. 2019

Všechno nejhorší 2

Víte, co je fakt smůla? Když se dostanete do časové smyčky a prožíváte váš narozeninový den, ve kterém vás na konci zabijí, stále dokola. A víte, co je ještě větší smůla? Když se vám to stane znova. Přesně tak, Tree se znovu vrací ve stejnojmenném pokračování (klasicky s číslovkou u názvu) a opět se bude snažit utéci svému vrahovi. Otázkou není jen, zda se ji to podaří, ale zda diváci chtějí vůbec toto vidět znovu. Každopádně trailery hodně navnadily, tak uvidíme, co se z toho vyklube.

Premiéra: 28. 2. 2019

Avengers: Endgame

Tento film není snad ani potřeba představovat. Pokud jste předcházející filmy viděli a alespoň se v nich trochu orientujete, tak si určitě velkolepé finále nenecháte ujít. První trailer zatím jen tak zlehka polechtal naši zvědavost, ale jedno z něho je jisté – toto nebude žádná sranda a konečně možná budeme emočně vyždímaní. No, otázek k příběhu je mnoho, ale už brzy na všechny dostaneme odpovědi. Navíc, ukrátit čekání si můžeme u Captain Marvel, která jde do kin ještě před Endgame.

Premiéra: 25. 4. 2019

John Wick 3: Parabellum

Ať už je to Neo, nebo John, jedno musíte Keanu Reevesovi nechat, a to, že akční filmy mu jdou ze všeho nejlépe. Jednička nám představila nového hrdinu, kterému není rozumné krást auto a zabíjet mu domácí mazlíčky. Dvojka nás vtáhla do zabijáckého světa. Trojka v tom bude velkolepě pokračovat. Opět bezkonkurenční akční scény, sám Keanu Reeves bez dublérů a hodně stylový oblek. Filmy mají takový úspěch, že se připravuje seriál. Tak snad nás závěr trilogie nezklame!

Premiéra: 16. 5. 2019

Godzilla II Král monster

Po úspěšné Godzille a filmu Kong: Ostrov lebek se nám vesmír monster opět rozšiřuje. Tentokrát se v celé kráse nevrací jen oblíbená Godzilla, ale také spousta jiných známých obludiček. Godzilla se střetne s můrou Mothrou, kaiju Rodanem a také s Kingem Ghidorahem. Bude to epické, to je jasné už z traileru, který ukázal, že souboje monster budou skutečně velkolepé. Teď nám Godzilla potvrdí, že je král monster, příště si to rozdá s Kongem.

Premiéra: 6. 6. 2019

X-Men: Dark Phoenix

V dnešní první části ještě zmíníme jeden film podle komiksu a to velmi očekávané X-Meny. Poslední dobou se jim u diváků a skalních fanoušků nějak nedaří a tak konečně mají šanci uspět s Dark Phoenix, tedy s příběhem, který se odehrává deset let po událostech dílu Apokalypsa. Opět se vracejí staří známí, hudbu složil Hans Zimmer a trailer nevypadal vůbec zle. Tak snad se to mutantům tentokrát povede – pro fandy této série, ale také pro možné spojení s MCU (Marvel Cinematic Universe).

Premiéra: 6. 6. 2019

Muži v černém: Globální hrozba

Málem jsme se nemuseli v našem přehledu sequelů nových Mužu v černém dočkat, protože původně se mluvilo o rebootu. Nakonec máme rozšíření příběhu o nové lokace a postavy. V hlavních rolích se objeví Liam Neeson, Chris Hemsworth a Tessa Thompson. To jsou zvučná jména současnosti, která by mohla zaručit dobrou zábavu. Největším problémem určitě bude příběh, protože překonat „starou“ trilogii bude velmi těžké. Naštěstí trailery naznačily, jakým směrem se bude film ubíhat a nevypadá to vůbec zle.

Premiéra: 13. 6. 2019

Tajný život mazlíčků 2

Začali jsme animákem, tak jedním také dneska skončíme. Jedničky jsme se dočkali v roce 2016 a konečně jsme zjistili, co naši milovaní chlupáči dělají doma, když my jsme v práci nebo ve škole. No, rozhodně se naší mazlíčci doma nenudí. Skvělý nápad, který ocenilo spousta rodin po celém světě a není divu, že dvojka se plánovala skoro ihned. Tak snad bude tak fajn jako předešlý díl.

Premiéra: 20. 6. 2019

Na který z těchto vyjmenovaných se těšíte vy? Dejte vědět a uvidíme se u další části, kde doklepneme zbytek.

Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.
Poslední komentáře
Celkem 3 příspěvky v diskuzi
cale
před 24 týdny
john wick, endgame a rozhodně muži v černém :)))
Janca.W
před 24 týdny
Tak u Godzilly jsem se od srdce zasmála. Na tohle se vážně někdo kouká?!? Jinak pro mě asi...
zuzak
před 24 týdny
Já se těším na zakončení Avengers, X-meny a Jak vycvičit draka 3. V dalším článku budou určitě...