17. 6. 2018

5 nejlepších filmů o drogách

Drogy jsou poměrně časté filmové téma. Který film o nich je ale nejlepší?

hlavní obrázek

V kinech momentálně běží film Escobar, kde Javie Bardem hraje nejslavnějšího a nejúspěšnějšího drogového barona všech dob. Co se ale zkusit podívat přímo na drogové odběratele a připomenout si několik výborných filmů o drogách?

5) My děti ze stanice Zoo

Prakticky ideální film, jaký pustit dětem aby nebrali drogy. Nekonečná depka a několik intenzívních scén, které jde jen těžko dostat z hlavy, zajišťují této knižní adaptaci místo v této topce. Jde to i lépe, ale vynechat by ho, by bylo svým způsobem faux pa.

4) Vlk z Wall Street

Šlo by urgumentovat, že tento film není ani tak o drogách, jako spíš o penězích. Ale drogy, od qualudů po kokain, v něm hrají hned druhou nejdůležitější roli a jsou původcem nejzábavnějších, ale i dramaticky nejhutnějších scén filmu a nedílnou součástí života Jordana Belforta. Stačí si vzpomenout na snahu dostat se do auta nebo párání polštáře. Nebo hlášku ,,Já neumřu střízlivý".

3) Strach a hnus v Las Vegas

Prostě neskutečný bizár. Novinář, v podání výborného Johnnyho Deppa na své cestě zažívá halucinace ve formě netopýrů nebo obřích ještěrů, paranoiu a vůbec vše, co k drogovému tripu patří. A celý film není střízlivý snad ani minutu. Není to pro každého a má to několik hluchých míst, ale šílenější film o drogách nenajdete.

2) Requiem za sen

Zcela jistě nejdepresivnější film o drogách, vypráví příběhy hned několika uživatelů drog, kteří se všichni vzájemně znají. A s nikým z nich to samozřejmě nedopadne dobře. Máme tu jeden pár na heroinu, jejich kamaráda taktéž na heroinu a matku jednoho z nich, která sice chtěla pouze zhubnout, ale do drog se dostala taky. Je to depresivní, silné a na konci strhující, díky velmi rychlým prostřihům na všechny postavy. Právě konec se na filmu nejvíc cení a zajisté mu zajistil kultovní status.

1) Trainspotting

A jsme u toho nejlepšího. Kultovní film, prohlášen za nejlepší britský film desetiletí, jednoduše ukazuje život několika mladých feťáků z Edinburghu a nejlepší na něm je, že uživatele drog neukazuje jen jako blbce nebo oběti, ale spíše jako lidi neochotné žít normální život a zařadit se do společnosti. Drogy tak ukazuje i jako určitou formu útěku a potěšení. K tomu přidává humor a výborné postavy. Je to zkrátka jiný film o drogách a rozhodně ten nejlepší.A který považujete za nejlepší vy?

Folky
Jsem fanoušek filmů téměř všeho druhu (výjimkou jsou muzikály), ale upřednostňuji sci-fi a cokoliv, co se vymyká běžné produkci.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!