5. 6. 2018

Nejočekávanější premiéry měsíce června!

Poznáte, kdo to na vás zírá? Nejenom Jurský svět, ale také všechny nejzajímavější filmové novinky tohoto měsíce.

hlavní obrázek

Letní prázdniny, období, kdy my těžce pracující lidé závidíme studentům, že se mohou plácnout u vody kdykoliv během dne, a ne až v sedm večer jako my, se kvapem blíží. Kromě nespočetných výhod, které léto samo o sobě přináší (a také možnost letního kina!), se můžeme těšit na filmové letní pecky. Musíme si počkat měsíc, ale i ten naštěstí přináší spoustu zajímavých filmů.

Pochopitelně je červen ve znamení Jurského světa, ale pokud vás dinosauři netankují a rádi byste v kině viděli něco jiného, jako vždy vás nezklameme, protože kina nabízejí spoustu jiných zajímavých premiér. Tak pojďme společně dostát tomu, proč jsme se tu dneska sešli, a rozeberme si následujících šest premiér, které jsme si pro vás vybrali. Líbí se vám?

Debbie a její parťačky (Ocean's Eight)

Datum premiéry: 7. 6. 2018
Režie: Gary Ross
Obsazení: Sandra Bullock, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter, Cate Blanchett, Rihanna
Žánr: Krimi
Očekávání redakce: 60 %

Víte, co budou v Americe 8. června slavit? Tedy, slavit je asi silné slovo, ale každopádně to bude přesně jedenáct let, kdy měl premiéru třetí díl populární série Dannyho parťáků. A právě v tento den, na toto výročí, bude mít premiéru (u nás jako vždy o den dřív) novinka Debbie a její parťačky. Takže se vracíme do starých kolejí, jen vyměníme kalhoty za sukně, a opět nás čeká velkolepá loupež, tentokrát při přehlídce celebrit v newyorském Metropolitním muzeu. Povede se to holkám?

Děvčatům bych plně důvěřoval, protože vypadají nejenom sexy, ale zároveň také chytře a vypočítavě. Nedůvěřuji ale už moc samotnému filmu. Nepřichází sice jen tak trochu pozdě? A dokáže překonat charismatické pány, kteří před lety zaujali tolik diváků a vytvořili si skvělou fanouškovskou základnu? Tvůrci vsadili na jistotu, a proto pojmenovali film stejným způsobem jako předtím, tedy Ocean´s a potom číslo lidí, kteří patří do loupeživé tlupy. Český distributor se s tím popral zcela jednoduše, takže náš název novinky je hned všem povědomý.

Každopádně, obsazení hlavních hrdinek je velmi zajímavé a jako v případě komiksových týmovek, i zde je pastvou pro oči vidět tolik známých a skvělých hereček pohromadě. Jen kvůli nim bych návštěvu kina zvažoval! Příběhově se trochu filmu bojím, že už nebude mít čím zaujmout. Přeci jen jednička Dannyho parťáků je legendární! Tak popřejme holkám, ať je jejich film skvělou zábavnou loupeživou jednohubkou, která dokáže nabídnout víc než jen známé tváře a dekolty. I když toto by někomu mohlo bohatě stačit …


Escobar (Loving Pablo)

Datum premiéry: 14. 6. 2018
Režie: Fernando León de Aranoa
Obsazení: Penélope Cruz, Javier Bardem
Žánr: Životopisný / Krimi / Drama
Očekávání redakce: 60 %

Pravidelným a pozorným čtenářům určitě neuniklo, že novinku Escobar jsme v minulém díle zmínili. Film měl mít v našich kinech premiéru už minulý měsíc, ale protože program kin byl až moc přeplněný, promítání se přesunulo.

Pokud to ještě někomu nedošlo, tak jak sám název filmu napovídá, vypráví nám příběh o Pablu Escabaru, kterého nám ztvárnil Javier Bardem. Pablo Escobar byl zločinec, vrah, narkobaron, vládce kokainového impéria a jeden z nejbohatších lidí světa – prostě nebezpečný týpek, s kterým chcete být za dobře. Ne vždy se tak ale prezentuje a tak jej Virginia Vallejo, ztvárněna herečkou Penélope Cruz, poznává jako charismatického a galantního muže, který ochraňuje chudé a je skvělým otcem. Jenže Escobar je jeden z těch lidí, pro které výraz hodně, znamená málo. Chce víc a chce hlavně respekt. A tak začne zabíjet a prolévat krev ve velkém stylu Dojde to do takového stádia, že jen jeho jméno je nebezpečné vyslovit (Takový kolumbijský Voldemort!) Jenže když tak hodně vystrkujete růžky, někdo si vás brzy všimne. A tak je Escobar cílem pro tajné americké služby.

Film kromě příběhu a pohledu do historie nabízí skvělou hereckou dvojici. Oba dva jsou nejenom skvělými herci, ale také jsou už osm let manželé. Kombinace těchto dvou aspektů je velice lákavá. Otázkou je, co diváky odradí, protože pro příklad, na Rotten Tomatoes má novinka jen 29%. Možná zpracování, možná příběh? Samotné ukázky vypadají ale celkem svižné, záživné a mohl by to být jeden z těch filmů, které vás na samotném začátku chytnou a už nepustí. Zjistíme brzy v kinech.


Já, Simon (Love Simon)

Datum premiéry: 14. 6. 2018
Režie: Greg Berlanti
Obsazení: Nick Robinson, Josh Duhamel, Jennifer Garner, Katherine Langford
Žánr: Drama
Očekávání redakce: 70 %

Říkám vám něco knižní román od spisovatelky Becky Albertalli Probuzení Simona Spiera? Pokud ano, tak máte možnost vidět příběh převedený do filmové podoby, protože třetí novinka Já, Simon, i když byste to možná jen podle názvu nepoznali, je adaptací tohoto slavného románu.

Jak kniha, tak film vypráví příběh o mladém chlapci jménem Simon Spier, který je gay, ale tají to před svou rodinou, přáteli a pochopitelně před spolužáky. Začne si psát s jedním klukem z jeho školy, který se na netu přezdívá jako Blue, a zjistí, že je spojuje láska ke stejnému pohlaví. Ta důležitá otázka zní – kdo je ale sakra Blue? Jenže co by osud nechtěl, jejich komunikace se dostane do rukou spolužáka Martina, který Simona začne vydírat. Chce po něm, aby mu pomohl získat srdce dívky Abby, která je Simonovou dobrou kamarádkou. Pokud mu nepomůže, Martin vyzradí všem, že je Simon gay a hlavně mu prozradí, kdo je Blue…

Filmy s gay tématikou jsem dnes velmi rozšířené a nedávno jsme dostali celkem zajímavý oscarový snímek Dej mi své jméno. Já, Simon to bere tak trochu za jiný konec, ale pokud vám téma homosexuálů moc nevoní, filmu se rozhodně vyhněte. My, kterým to nevadí se tak můžeme těšit na příjemný a pohodový snímek. Film plný pevného přátelství, dojemných scén, ale také vtipných okamžiků – to vše vyzdvihují diváci, kteří film už viděli. Je to milé a optimistické, plné překvapivých momentů. Jen doufám, že to nebude moc tlačit na pilu a dostaneme příjemný a zajímavý film, ne jenom cukrovinkový příběh o mladém chlapci, který teprve poznává své tělo.


Máš ji! (Tag)

Datum premiéry: 14. 6. 2018
Režie: Jeff Tomsic
Obsazení: Annabelle Wallis, Jeremy Renner, Jon Hamm
Žánr: Komedie
Očekávání redakce: 60 %

Chtěli jste celou dobu vědět, co Jeremy Renner dělal při Infinity War? Prý byl doma s rodinou. Houby! Hrál si s kámoši na babu! A ne na ledajakou babu, tady ta je hodně vyšperkovaná. Jeremy Renner, zde Jerry, je mistr v této hře už od první třídy, kdy se svými přáteli ji začali hrát. Tak hodně se v ni našel, že nese titul jediného neporazitelného hráče. Ať se soupeři snaží sebelépe, a mají spousty možností, protože jejich baba nemá skoro žádná pravidla, Jerry je vždy o krok napřed. Jenže je tu problém. Za chvilku se žení a jeho kámoši vycítí, že toto je ta správný doba, kdy konečně mu tu babu dají a mohou zakřičet ta známá slova: Máš ji! Jerry je ale jako vždy maximálně připraven.

V kinech máme neustále samá dramata, komiksárny a krimošky, proto je potřeba si pořádně odpočinout u nějaké fajn zahraniční komedie. A Máš ji! vypadá hodně fajn. Už samotný nápad je velmi neotřelý a originální, a když se zpracuje dobře, můžeme se skvěle pobavit. Velkým plusem jsou známé tváře a to nejenom Jeremy Renner, ale i Jake Johnson, kterého jste mohli vidět v nedávné Mumii, ale hlavně je známý pro svou roli v seriálu Nová dívka.

Podobný nápad bych si představil spíš ve francouzské komedii, ale doufám, že se i americká tvorba dokáže rozvázat a my se pobavíme. Nebude nouze také o akční sekvence, protože samotná hra je velmi pohyblivá. Důkazem toho je, že herec Jeremy Renner si při natáčení roztříštil pravý loket a zlomil levé zápěstí. Chtěl jsem ho teď pochválit, že nevyužívá kaskadéry, ale jak by to asi znělo, kdybychom četli, že při natáčení hry na babu za něj zaskakovat profesionál.


Jurský svět: Zánik říše (Jurassic World: Fallen Kingdom)

Datum premiéry: 22. 6. 2018
Režie: J.A. Bayona
Obsazení: Bryce Dallas Howard, Chris Pratt, Jeff Goldblum
Žánr: Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
Očekávání redakce: 80 %

Pátý nejvýdělečnější film světa je Jurský svět z roku 2015! Znovuoživení značky, které se více méně chovalo stejně jako Jurský park z devadesátek, byl miliardový nápad. Teď přichází dvojka, park mizí a tvůrci doufají, že jim Zánik říše opět vydělá slušnou hromádku dolarů, nebo že ji dokonce překoná. Je to vůbec možné?

Znovu hrozí dinosaurům vyhynutí, protože na ostrově, kde nyní po minulých událostech volně pobíhají, se probouzí k životu nebezpečná sopka. A tak se naši hlavní hrdinové vrací zpět, aby všemi milované tvory zachránili. Z Claire se stává aktivistka, která chce za každou cenu dinosaura zachránit, a Owen zas hledá svého vycvičeného psíka v podobě pravěkého ještěra. Na ostrově jim ale hrozí, že je něco sežere, nebo že je sežehne láva a dokonce se stanou aktéry jedné falešné hry, která může ovlivnit celý náš dosavadní život. Výprava určitě nebude procházka rájem.

S čistým svědomím můžeme Zánik říše označit jako jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku. Však kdo by neměl rád ty pravěké potvůrky! Navíc, pokud chcete kvalitní podívanou s dinosaury, lepší filmy určitě nenajdete. Oproti minulému dílu se nám změnil režisér, předtím jedničku natáčel Colin Trevorrow, nyní J. A. Bayona. Jeho zpracování se zatím v předpremiérách líbilo. Nedávno se novinka pouštěla ve Španělsku a prvotní ohlasy jsou velmi nadšené. Jedná se prý o komornější až hororové zpracování, nechybí ale také velkolepá akce a dechberoucí záběry s dinosaury. No, snad toho trailery až moc nevyzradily. Doufám, že se dvojka povede, protože jestli ano, čeká nás závěrečný díl celé trilogie za dva roky.


Sicario 2: Soldado (Sicario: Day of the Soldado)

Datum premiéry: 29. 6. 2018
Režie: Stefano Sollima
Obsazení: Benicio Del Toro, Josh Brolin, Matthew Modine
Žánr: Akční / Krimi / Drama
Očekávání redakce: 70 %

Sicario 2: Soldado otevírá novou kapitolu filmové série SICARIO. V drogové válce neplatí žádná pravidla – a když kartely začaly převádět teroristy přes americké hranice, federální agent Matt Graver (Josh Brolin) vyzve tajemného Alejandra (Benicio Del Toro), kterému hlavoun kartelu vyvraždil rodinu, aby všemi prostředky, včetně těch nezákonných, válku eskaloval. Aby rozpoutal válku, unese Alejandro hlavounovu dceru – ale když se z dívky stane vedlejší oběť konfliktu, její osud tyto dva muže rozdělí, protože zpochybní vše, za co bojují.

Tak zní oficiální popis poslední novinky, kterou jsme se rozhodli za měsíc červen zmínit. Jednička v roce 2015 sklidila obrovský úspěch a byla nominovaná na tři Oscary a na několik cen BAFTA. Sice žádnou nominaci neproměnila, ale diváci si film tak zamilovali, že dvojka byla naplánovaná hned po premiéře. Tvůrci si tak věřili, že původně měla být premiéra v listopadu minulého roku, ale byla přesunuta na konec června, aby film nasál diváky v letní sezóně, navzdory velké konkurenci. Když se svému filmu věříte, nic vás nezastaví. Obstát proti Jurskému světu bude oříšek, ale jak jsem na začátku filmu podotkl, ne všichni jsou z dinoparku uneseni a toto je jedna z možný variant, na co kromě Zániku říše v červnu zajít.

První díl nám režíroval Denis Villeneuve, ten ale dal přednost filmu Blade Runner 2049, za coč mu děkujeme, a tak ho musel vystřídat Stefano Sollima, který sice nemá tak skvělé filmy na svém kontě jako jeho předchůdce, ale zaujal thrillerem Suburra z roku 2015. Tak doufám, že nás Stefano Sollima nezklame. Jednou řekl, že jednička nám oproti jeho dvojce bude připadat jako komedie. Jen aby to nebylo naopak …


Jak vidíte sami, je toho skutečně hodně. A teď jste na řadě vy. Který film si rozhodně nechcete nechat ujít?

Seznam všech červnových premiér.

BRK (brzy v kinech) je pravidelná rubrika, která vás každý měsíc informuje o aktuálních novinkách, které budou mít v našich kinech premiéru.

Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.
Poslední komentáře
Celkem 5 příspěvků v diskuzi
Atticus
před 32 týdny
Hlavně červenec je plný skvělých filmů. To BRK bude velmi obsáhlé :D
cale
před 32 týdny
Já určitě zajdu na jurský svět.
ragelly
před 32 týdny
Těším se, schválně se nebudu dívat na seznam premiér, abych měla překvápko z článku O:)