12. 4. 2018

Budeme se bát a nesmíme u toho křičet!

Do našich kin se blíží nejnovější horor Tiché místo. Už cvičíte znakovou řeč?

hlavní obrázek

Už příští měsíc budeme moct zajít do kina na velmi, ale velmi očekávaný film Tiché místo. Česká premiéra je 3. 5., ale díky tomu, že v USA film promítají od 6. dubna, už nyní máme k dispozici nějaké ohlasy, zahraniční recenze a celkové zhodnocení. Jak se film povedl? Máme se fakt tak na něj těšit?

Určitě! Na Tiché místo slyšíme ze všech stran jen samou chválu. Například na Rotten Tomatoes má novinka 96%, což na této stránce není zas tak častým jevem. V tuto chvíli 206 pozitivních recenzí a těch méně nadšených pouze 9! Nemusíme se ale dívat jenom na kritiky, i obyčejní diváci jsou z filmu jednoduše nadšení. A to, že film pochválil sám Stephen King a herec Chris Pratt je jen třešnička na dortu.

Za režií stojí John Krasinski, který si ve filmu taktéž zahrál a s ním i jeho životní partnerka Emily Blunt. Oba dva ztvárňují manžele Abbotovi, takže jim jejich skutečný vztah dává tak trochu hereckou výhodu, kteří žijí se třemi dětmi na osamělém místě bez jediného zvuku a hlučného pohybu. Jakmile totiž vydáte hlásku, nebo s něčím pohnete, Oni si vás najdou a zabijí. A tak se rodina musela přizpůsobit novému stylu života – místo mluvení používají znakovou řeč (jedna z jejich dcer je neslyšící, takže mají poměrně velkou výhodu – už jí uměli před Jejich příchodem), vyznačené místa, kudy mohou venku chodit, aby nedělali hluk, a veškerá činnost přizpůsobena tichému režimu. Takže si skutečně musí dávat na vše pozor. Otázky k zamyšlení: Co když se jim po dobrém jídle bude chtít říhnout? Nebo si dají k obědu fazole?

Co se lidem na hororu líbilo? Atmosféra, ta určitě. Film je sám o sobě tichý a i hudba je přizpůsobena. A díky tomu v jednom americkém kině měli samotní diváci strach jíst popkorn, aby jejich zvuk nejenom nerušil v celém sále ostatní přítomné, ale také aby si pro ně nepřišly příšerky! :) Na tom všem je krásně vidět, že se musí jednat o geniální dílo, na které se já osobně těším. Co vy? Půjdete do kina?

Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!