30. 3. 2018

Bobbi zakopne o vesmírný koráb aneb další dílo Stephena Kinga!

Poznáte o kterou jeho knihu se jedná? A věděli jste, že už jednou byla zfilmovaná?

hlavní obrázek

Další mistrovské dílo v knižním světě od Stephena Kinga se dočká filmového zpracování. Tentokrát přišla řada na třicet jedna let starý román The Tommyknockers. Sci-fi horor se prodral i k nám na český trh v roce 1997 pojmenovaný Tommyknockeři. Pokud jste román četli, vychutnáte si ho na velkém plátně.

Příběh vypráví o spisovatelce Bobbi, jenž si žije klidným životem na farmě. Jednoho dne zakopne v lese o kus kovu a poháněná zvědavostí se rozhodně zjistit, co se to v zemi ukrývá. S pomocí ostatních lidí vykopou zabořený vesmírný koráb. Najednou se začnou dít kolem divné věci a lidé se mění, jak fyzicky, ale i duševně.

Adaptace Kingových románů se aktuálně pyšní velké oblibě a není se čemu divit. Však můžeme poukázat na nedávný úspěch hororu To, nebo seriál Mr. Mercedes. Navíc, blíží se další, o kterém delší dobu víme, a to Castle Rock. Věděli jste ale, že román The Tommyknockers jeden zářez ve filmovém světě má? No, není to nic oslňujícího, ale snaha byla. U nás jsme ho pojmenovali nepochopitelně Monstrum a film pro televizi vyšel v roce 1993.

Kdo natočí nové zpracování mimozemské invaze? Ten stejný, který nám připravuje Aquamana, či se podílel na filmech V zajetí démonů, Rychle a zběsile 7 nebo Saw. Tedy James Wan. Dále na projektu bude pracovat Roy Lee a Larry Sanitsky, jenž v roce 1993 dohlížel na již zmíněné Monstrum. Spousta kvalitních tvůrců, takže doufáme, že nás nezklamou a hlavně milovníky knižní předlohy.

Četli jste tuto knihu a těšíte se na filmové zpracování? Nebo se ho bojíte?

Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!