2. 4. 2018

S pokračováním Tintina se stále počítá a další novinky

Pojďte si s nám připomenout ty nejlepší filmové novinky tohoto týdne.

hlavní obrázek

Vítejte u týdenního přehledu aktuálních filmových novinek. Celých sedm dní pro vás sbíráme ty nejzajímavější novinky a informace o aktuálních či připravovaných filmech. Pokud vám tedy něco uteklo, zde si vše můžete připomenout a dozvíte se i něco nového. Na první pohled se může zdát, že se nic v posledních sedmi dnech tak zásadního nestalo, ale veřte, že se děje něco pořád. Vybrali jsme pro vás to nejzajímavější a nejaktuálnější. Každý si v tom určitě najde něco pro sebe samého.

Best of bestAdam Sandler a Jennifer Aniston znovu v jednom filmu. Nebojte se, nejedná se o pokračování komedie Zkus mě rozesmát, i když mě to napoprvé napadlo. Tentokrát spolu natočí film pro Netflix, který se bude jmenovat Murder Mystery. Ve filmu ztvární manželský pár, který se stane svědkem vraždy a aby toho nebylo málo, patří mezi podezřelé. Zatím to vypadá na pohodou komedii, tak uvidíme, jak se to vyvine. Režii má na starosti Anne Fletcher a scénář vznikl pod rukama Jamese Vanderbilta. Pro zajímavost, věděli jste, že Adam Sandler už s Netflixem spolupracoval pětkrát?

Animovaný Tintin z roku 2011 se možná dočká druhého dílu. Tintinova dobrodružství byla před sedmi lety výjimečným filmem, na kterém se podílelo spousty odborníků, ale i slavných tvůrců. Celé to zaštiťoval režisér Steven Spielberg, pomáhal mu Peter Jackson, a snímek si odnesl několik nominací na Oscary. I když se jednalo o náročný projekt, dvojka se plánovala hned a měl ji původně připravit Peter Jackson. Ten měl ale hodně práce s Hobitem a tak se další Tintin odložil. Před pár dny při zveřejnění nového filmu Ready Player One: Hra začíná Spielberg prozradil, že s Tintinovým dobrodružství stále počítá a dvojky se určitě dočkáme. Je to ale těžký a složitý projekt, který spolkne nejenom spoustu peněz, ale i času, a tak bychom se filmu neměli dočkat dřív jak za tři roky. Alespoň plamínek naděje milovníků prvního dílu nevyhasl zcela úplně.

Joe Wright, režisér filmů Nejtemnější hodina, Pýcha a předsudek či Pokání, se pustí do natáčení románu The Woman in the Window. Jeho hlavní hrdinka žije v New Yorku a svůj čas ráda tráví špehováním sousedů. Tato „záliba“ ji převrátí život vzhůru nohama v okamžiku, když se stane svědkem zločinu. Uvidíme, jestli se s touto látkou režisér popere stejně dobře, jako s předchozími fil­my.

Režisér filmu Thor: Ragnarok, Taika Waititi, připravuje snímek s názvem Jojo Rabbit, zasazený do fašistického Německa za druhé světové války. Příběh se zaměří na desetiletého německého chlapce, hrdého člena Hitlerjugend, který zjistí, že jeho matka v domě ukrývá patnáctiletou židovskou dívku. Hlavní hrdina by měl mít také imaginárního kamaráda, trochu přihlouplou a okouzlující verzi Hitlera, což zní opravdu ujetě a v popisu filmu jsem díky tomu hledala žánr komedie. Mělo by však jít opravdu o válečné drama. Na to, co z daného popisu nakonec vyleze, si budeme muset ještě počkat. Už ale víme, že chlapcovu matku by si měla zahrát Scarlett Johansson. Smlouva sice ještě není podepsána, ale vyjednávání již finišují a podpisu nic nebrání. Scarlett se v poslední době věnovala hlavně Avengerům, komediím a sem tam si střihla nějaké to sci-fi, takže budeme zvědaví, jak jí tato role sedne.

Jurský svět: Zánik říše se pomalu a jistě blíží do našich kin, tak je načase se zeptat, co se bude dít dál. A na tuto otázku už také známe odpověď. Třetí díl, tečka v této dinosauří trilogii, má premiéru stanovenou na 11. 6. 2021 a natočí jej režisér Colin Trevorrow. K tomu všemu po nedávných ukázkách na Zánik říše také padla otázka, zda se ve filmech konečně objeví někdo ze staré trilogie. Ano, viděli jsme Jeffa Goldbluma, který opět ztvárňuje Iana Malcolma, a B.D. Wong zas hraje doktora Wua. Možná se ale dočkáme i jiných starších postav. V již zmiňované trojce by se dle slov Jeffa Goldbluma mohla nějaká objevit. Herec to sice úplně nepotvrdil, ale také s úsměvem nevyvrátil.

Připravované drama Angel of Mine má v obsazení další hereckou hvězdu. Ve filmu o matce, která ztratila svou dceru a po letech zármutku se upne na dívku, jíž začne za své mrtvé dítě pokládat, si vedle švédské herečky Noomi Rapace zahraje také Yvonne Strahovski, známá hlavně ze seriálů The Handmaid's Tale, The Astronaut Wives Club, Dexter či Chuck.

Další novinkyJe možné, že se dočkáme dalšího dílu Tomb Raidera? Ano, studio nechce Laru Croft nechat ležet ladem, i když tržby nedosáhly tak astonomických výsledků, jak by se asi očekávalo. Horší je to s oscarovou herečkou Aliciou Vikander, která dle informací by si v dalším díle zahrát už nemusela. No, původní filmy s Angelinou Jolie sice nebyly nic moc, ale aspoň to Angelina jako Lara dotáhla na dva díly.

Další román z pera Stephena Kinga se dočká filmového zpracování. Jedná se o třicet jedna let starý román The Tommyknockers a natočí ho James Wan. Této novince jsme věnovali celý článek, takže pokud se o tom chcete dozvědět víc, klikněte sem.

V připravovaném dramatu Waiting for Anya, vyprávějícím příběh o pastýři, který v době druhé světové války převáděl Židy přes hranice do Španělska, si spolu s Noahem Schnappem a Anjelicou Huston zahraje také francouzská hvězda Jean Reno.

Tento týden jsme se dočkali dvou odsunů premiér. Změna opět postihla New Mutants (Noví mutanti ), kteří se posouvají z února 2019 na 2. 8. 2019. Dávají tam prostor druhému filmu X-Men: Dark Phoenix, kterého se místo letošního listopadu dočkáme právě února příštího roku. Doufejme, že je to již naposledy.

Dne 19. 6. letošního roku začne natáčení dlouho očekávaného Gambita. Několik režisérů již o tento projekt ztratilo zájem, ale zatím se přesně neví, kdo by film mohl natočit. Víme, že v hlavní roli uvidíme Channinga Tatuma a pokud vše půjde jak po másle, což tomu nic tak úplně zatím nenasvědčuje, film by měl mít premiéru v červnu příštího roku.

Do Wonder Woman 2 míří posila ze Hry o trůny. Tím je herec Pedro Pascal (Hra o trůny, Narcos, Kingsman: Zlatý kruh ). Není zatím úplně jisté, koho by měl tento charismatický herec ztvárnit, ale dle všeho se bude jednat o klíčovou roli. Premiéra v českých kinech je 31. 10. 2019.

Diego Luna a Gael Garcia Bernal opouštějí svou producentskou společnost Canana Films, která má na svědomí mimo jiné například na Oscara nominovaný snímek No. Kam bude producentská společnost dále směřovat teprve uvidíme, jisté ale je, že oba herci budou mít nyní více času na svou hereckou kariéru, což fanoušci těchto výrazných osobností nejen mexického filmu určitě ocení.

Producent Dean Devlin prohlásil, že dalšího dílu Dne nezávislosti se nedočkáme. První díl jsme mohli vidět v roce 1996 a šlo jednoduše o trhák. Dvojka nazvaná Den nezávislosti: Nový útok z roku 2016 moc nezapůsobila a plány pokračovat dál v tuto chvíli nejsou.

Filmová série Sharknado končí. Nikdo by asi na začátku bláznivého prvního dílu nevěřil, že se dočkáme dalších pěti pokračování. Ano, letos má premiéru šestka, kde hlavní hrdina bude cestovat časem. Po tomto díle se ale žádných dalších už nedočkáme.

trailerové okénko aneb na co se těšit

Tento týden byl na nové trailery velmi slabý, ale alespoň jsme pro vás vyhrabali dva, které se dají považovat za zajímavé. V prvním můžete vidět krásnou Margot Robbie, ale o filmu máme lehké pochybnosti. Druhý snímek je ale zajímavější. Ten vypráví o dětech s nadpřirozenými schopnostmi, které utíkají před vládou. Pusťte si je a řekněte nám na ně svůj názor.

Neodolatelná Margot Robbie

Děti se superschopnostmi

Co vyhlížet

Nechceme zapadnout do stereotypu a tak jsme pro vás opět vymysleli něco nového. Když dorazí nějaký velmi zajímavý trailer, naše redakce si ho zhlédne a pak v jednom článku se k němu všichni vyjádříme. Naše reakce budou určitě zajímavé, protože se logicky všichni neshodneme na tom stejném. Navíc, kromě názorů bude fajn sledovat naše poznatky. Takže se k nám vraťte brzy, protože očekáváme nejnovější žhavé ukázky. Tak zas za týden!

Článek byl vytvořen ve spolupráci s Janca.W.

Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!