24. 3. 2018

Pacific Rim: je v plánu trilogie, možná i celá sága

Dvojka teprve v kinech, ale plánovat se musí i tak. Režisér se nám trochu rozpovídal.

hlavní obrázek

Už je tomu pět let, kdy jsme měli možnost poprvé vidět záchranu lidského pokolení obrovitými železnými obry proti nevítaným návštěvníkům v podobě hrozivých monster. První díl nám natočil režisér Guillermo del Toro, jenž je znám svým originálním a nevídaným přístupem. Nedá se sice říci, že by Pacific Rim – Útok na Zemi v roce 2013 udělal díru do filmového průmyslu, ale jako akční snímek si vedl velmi dobře a dokázal vydělat celosvětově 411 milionů dolarů. Své fandy si našel, převážně v Číně, a proto bylo snad všem jasné, že dvojka musí přijít.

Ta aktuálně běží v kinech. Guillermo del Toro se tentokrát do režisérského křesla neposadil (věnoval se Tváři vody), ale alespoň na film tak trochu dohlížel a předával novému režisérovi své rady. Tím novým režisérem je Steven S. DeKnight, pro kterého je Pacific Rim: Povstání režisérským debutem (seriál Daredevil). A navzdory tomu, že je dvojka teprve pár dní v kinech, rozpovídal se o budoucnosti této značky.

Už samotný Guillermo del Toro chtěl trilogii a Steven S. DeKnight tento nápad neopouští, ale rovnou ho posílá na vyšší level. Trojka dle jeho slov bude, už s ní počítali při natáčení Povstání. Dokonce má načrtnuto, jak bude vypadat, ale víc nám toho neprozradil. Zajímavější je ale to, že třetí film není pro něj konečná. Rád by rozjel větší plány. Chce mít z Pacific Rim stejnou ságu jako například je Star Wars či Star Trek. Tím pádem víc filmů, víc příběhů ze stejného prostředí a světa, a spousta vedlejších odboček. No, to zní, že tu zas má někdo obrovité plány, ale kdo ví, jak to nakonec dopadne. Pokud už ale Transformers skončili, mohlo by se jednat o solidní náhradu, co myslíte?

Už jste viděli Pacific Rim: Povstání? Chtěli byste i další díl či rovnou celou sérii filmů? Nebo dvakrát stačilo?

Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!