23. 3. 2018

Dwayne vs. obří monstra - opět kasovní trhák jako Jumanji?

Dwayne Johnson v dalším akčním velkofilmu. Dokáže si tento svalovec vydělat další balík?

hlavní obrázek

Jeden z nejvýdělečnějších a z nejnasazova­nějších herců naší planety se znovu chystá do akce. Datum 12. 4. 2018 je dnem, kdy do našich kin vstupuje novinka nazvaná Rampage s českým zbytečným dodatkem Ničitelé. Dwayne Johnson si pochopitelně zahrál hlavní roli a znovu se bude jednat o ryze akční záležitost plnou vizuálních dojmů.

Dwayne Johnson ve filmu ztvární primatologa Davise Okoyeho, který se stará o velmi inteligentního gorilího samce jménem George. Studuje ho od malička, takže mezi nimi vzniklo silné pouto. Při jednom nepovedeném vědeckém experimentu nám ale už tak mohutný George zmutuje a vyroste do sakra obří velikosti. A aby toho nebylo málo, spolu s ním zmutují i další zvířata. Takovéto drobečky v zajetí neudržíte, a tak začíná zběsilá záchrana města a okolí. Davis si musí dávat bacha na kejhák, probojovat se rozbořeným městem a vpíchnout těm rozdivočelým zvířatům protilátku. Což se snadněji řekne, než udělá.

Jak už z trailerů, nebo ze samotného popisu filmu jde pochopit, hlubší myšlenku film postrádá (maximálně si z toho můžete odnést to, že chovat gorilu v zajetí nemusí být vždy bezpečné) a tak je snad všem jasné, že zde půjde o akci a o efekty. Když už jsme zmínili vizuální stránku, tak tady to začíná být zajímavější. O ty se zde postarala společnost Weta Digital, jejíž práci můžete znát z trilogie Pána prstenů, dále Avatara či King Konga. Ti frajeři ví, co dělat, aby film na plátně vypadal dobře a také za to byli oceněni několika Oscary. Takže Rampage by měl vypadat dobře.Na film určitě zajdou milovníci absurdní akce a Dwayneho Johnsona. Dokáže si ale film vydělat? Otázka je to pochopitelná, protože v Americe jde film do kin až 20. 4., tedy sedm dní před premiérou Avengers: Infinity War! Což je obrovská konkurence. Zajde na svalnatého primatologa vůbec někdo do kina? Určitě. Oficiálně se očekává, že film vydělá při svém premiérovém víkendu 35 milionů dolarů. Asi vás napadlo, že to není zrovna obrovitá částka, ale k tomuto druhu filmu se určitě hodí. Navíc, srovnejme si to s nedávným zpracováním Jumanji, kde Dwayne Johnson taktéž ztvárnil jednu z hlavních rolí. Ano, je to trochu jiný žánr, ale určitou podobnost v tom můžeme najít. Jumanji také stálo proti jednomu z obrovských kolosů filmového průmyslu, a to proti Star Wars: Poslední z Jediů. Otvírák stejný jako se očekává u Rampage, tedy 36 milionů dolarů. Přesto všechno dokázal film celosvětově vydělat neuvěřitelných 942 milionů! Kdo by byl řekl, že se toto nové rodinné zpracování starého kultovního filmu vyškrábe skoro k miliardě. Podaří se Rampage na úspěch Jumanji navázat?

Pravděpodobně ne. Muselo by se jednat o další trvalý film, na který budou chodit diváci v houfech i měsíc až dva po premiéře. Navzdory tomu by mohla novinka s Dwaynem Johnsonem prolomit kletbu adaptací her, jelikož Rampage si bere vzor z arkádové hry z roku 1986. Ať už novinka vydělá spoustu peněz či se sotva zaplatí, jedno je určitě jasné. Své divácké fanoušky si najde a zabaví v kině nejednoho diváka, protože toto si říká o pořádnou nálož akce na velkém plátně. A to si nemůžeme nechat přeci ujít.

Jak na vás působí novinka Rampage? Dáte ji v kině šanci, nebo si počkáte na jiný film?

Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!