3. 4. 2018

Nejočekávanější premiéry měsíce dubna!

Thanos vs. nejmocnější hrdinové světa a spousta dalších filmových novinek. Mrkněte se s námi na TOP 9 nejlepších filmů tohoto měsíce.

hlavní obrázek

Tak jsme se tu zase sešli. Ten měsíc uteče vždy šíleně rychle a dá se říci, že po publikování březnového souhrnu novinek jsme začali hned připravovat ten dubnový. Počasí se nám zlepšilo a tak trochu nás vybízí, abychom veškerý svůj volný čas trávili venku. Ale my se nedáme a raději zajdeme do kina! A děláme správně, protože i tento čistě jarní měsíc má pro nás přichystáno spoustu zajímavých novinek.

Je pravdou, že ať se podíváte na netu kamkoliv, všude uvidíte články, videa a diskuze zaměřující se na Avengers: Infinity War. Co když ale sakra superhrdiny v elasťákách nemusíte a chcete se podívat na jiný kvalitní film? Nebojte, i když to tak nevypadá, do kin si razí cestu spousta jiných filmů. Bylo docela těžké vybrat z toho kvanta kvalitní novinky, které by vás mohly zaujmout, ale snad jsme to dokázali! Pojďme si je společně projít, mrknou se na trailery a pak si můžeme říci, na které film do přítmí vašich kin rádi skočíte.

Den co den (Every Day)
Datum premiéry: 5. 4. 2018
Režie: Michael Sucsy
Obsazení: Maria Bello , Owen Teague , Debby Ryan
Žánr: Drama / Fantasy / Romantický
Očekávání redakce: 70%

Začneme romantikou, jelikož je zde určitě pár kluků, kteří přemýšlí, kam vzít svou vyvolenou květinku na rande. Přece do kina! Tam je tma … :). Každopádně, pokud by vás tato novinka nezaujala, zkuste ještě tu úplně dole jako poslední. A jestli vaše milá preferuje Roberta Downeyho Jr. jako fešného zbohatlíka v oblečku, výběr je zcela jasný.

Tak tedy k filmu. Den co den je adaptací stejnojmenné knihy od spisovatele Davida Levithana, což si může říkat o průšvih – není nic horšího než zklamaní milovníci původní předlohy. Jedná se o romantiku s lehoučkým nádechem sci-fi. V příběhu sledujeme šestnáctiletou Rhiannon, která se zamiluje do člověka, který se každý den probouzí v jiném těle. Stejný věk, stejná lokace, jen zcela někdo jiný. To je sakra pech! Já jako správný čecháček si dokážu představit ty neocenitelné výhody, které tato „schopnost“ přináší, ale film se zaměřuje spíš na lásku a romantiku. Protože probudit se každé ráno jako někdo jiný znamená, že se nemůžete na někoho či na něco upnout. Pak se těžko vysvětluje vaší holce, že včera jste byli svalnatý hráč fotbalu, ale dneska jste milovník řetězců fast foodu a neuběhnete ani metr. A to přináší spoustu vtipných momentů. Trailer jich pár nastínil, ale převážně se bude jednat o odhodlání zůstat své lásce věrný, ať se děje, co se děje.

Mladičkou Rhiannon si zahrála mladičká Angourie Rice, kterou asi budete znát jako dceru Ryana Goslinga ve filmu Správní chlapi . Režie se ujal méně známý Michael Sucsy, který moc filmových zářezů nemá, ale zaujal romantikou Navždy spolu, kde si tenkrát zahrál Channing Tatum po boku neodolatelné Rachel McAdams. Zde ale hráli dospělí lidé, v Den co den máme tak trochu děti (omlouvám se všem šestnáctiletým!), což některým divákům může vadit. Doufejme, že se na to vykašlou a užijí si pořádný romantický film. Nebo snad novinka zaujme milovníky knihy.


Gringo: Zelená Pilule (Gringo)
Datum premiéry: 5. 4. 2018
Režie: Nash Edgerton
Obsazení: Charlize Theron, Joel Edgerton, Amanda Seyfried, Thandie Newton
Žánr: Akční / Komedie / Drama
Očekávání redakce: 80%

Gringo: Zelená Pilule je asi nejrozporuplnější novinkou tohoto měsíce, jelikož film dokázal diváky rozdělit na dva tábory – jedni ho zbožňují a tvrdí, že se jedná o skvělou akční komedii, a ti druzí se plácají do čela a už ho nikdy nechtějí vidět. Zajímá mě, do kterého tábora mě film pošle.

Film nám přibližuje život poctivého obchodníka Harolda, který dostane za úkol podívat se do Mexika na výjimečnou a tajemnou zelenou pilulku. Věci se pochopitelně vyvrbí jinak, než by chudáček Harold čekal, a tak se dostane do křížku s mexickými narkobarony, s mezinárodními žoldáky a s americkým úřadem pro boj s narkotiky. Prostě den blbec. A tak se nám Harold objeví v situacích, které jednoduše musí diváka v sále rozesmát. K humoru a akci si přidejte nestárnoucí sexy Charlize Theron a máte dokonalou akční jednohubku okořeněnou šarmem. Hlavní otázka ale zní, zda je Harold skutečně takový smolař, nebo se jedná o jeho geniální plán.

Kromě již zmíněné Charlize Theron ve filmu můžete spatřit Amandu Seyfried, Joela Edgertona a hlavní postavu Davida Oyelowoa. Samé známé tváře, spousta vtipných a vyhrocených situací a pár povedených akčních scén. To si říká o pořádnou jízdu!


Souboj pohlaví (Battle of the Sexes)
Datum premiéry: 5. 4. 2018
Režie: Jonathan Dayton, Valerie Faris
Obsazení: Emma Stone , Steve Carell
Žánr: Životopisný / Komedie / Sportovní
Očekávání redakce: 60%

Žena patří do ložnice a kuchyně. Počkat! To není můj názor, jen cituji hlavní postavu z další novinky, která jde tento měsíc do kin. Už samotný název tak trochu napovídá, že Souboj pohlaví nebude čistě jen sportovní film a nebudeme přes hodinu a půl sledovat lítající tenisák ze strany na stranu. Tady bude jiná bitva! Bitva mezi křehkým ženským stvořením a mužným mužským testosteronem.

Film je na motivy skutečných události a zakládá si na tenisovém souboji, který právě vstoupil do historie jako „Souboj pohlaví“. Pro některé z vás je to příběh z doby kamenné, protože se film odehrává v sedmdesátých letech. V tu dobu se začal klást důraz na rovnoprávnost mezi ženami a muži, soudružnost a souznění mezi těmito pohlavími. Jo, v tu dobu to braly vážně jen ženy, a chlapi se nad tím vším usmívali. Tím jedním právě byl Bobby Riggs, slavný tenista, jenž o sobě prohlásil, že je šovinistické prase. Představitel typického muže s velkým M. Naproti tomu zde máme světovou tenisovou jedničku Billie Jean King, která je moderní žena s ambicemi a s chutí nastolil rovnoprávnost žen a mužů. A tito dva si to spolu rozdají. Ehm, na tenisovém kurtu pochopitelně! Všem je ale asi jasné, že zde už o tenis nejde. Zde válčí svět žen proti tomu mužskému. A to je bitva od počátku světa.

Hlavní roli si střihla Emma Stone, která byla za svůj výkon nominovaná na Zlatý glób, a jejího oponenta si zahrál Steve Carell, který také byl za svou roli na Zlatý Glób nominován. Jinak film není asi už tak ničím výjimečným, kromě humoru, tenisu a dokonalé herečky Emmy Stone. A to někomu může stačit.


Ztratili jsme Stalina (The Death of Stalin)
Datum premiéry: 5. 4. 2018
Režie: Armando Iannucci
Obsazení: Olga Kurylenko, Rupert Friend, Steve Buscemi
Žánr: Drama / Komedie / Životopisný
Očekávání redakce: 70%

Je libo trochu historie? Nic pro vás? Tak to je další novinka pro vás jak dělená. Ztratili jsme Stalina může působit tak trochu nudně, ale vězte, že zde své rozesmáté bránice zastavíte až několik hodin po odchodu z kina. Novinka tak trochu vychází ze skutečných událostí, to ano, ale dělá si z nich psinu. A to hodně velkou.

V roce 1953 umírá Josef Stalin a všichni okolo jsou najednou bezradní. On fakt umřel, co budeme dělat teď? Najednou vzniká spousta otázek a započne boj o vládu a moc na komunistickou říší. Někdo jí musí vést. A tak vzniká panika a spousta rozepří, ale i intrik a plánů, jak se dostat na to nejvyšší místečko či alespoň na nějaké menší a bezpečnější pod ním. Nikomu nemůžete věřit. A k tomu je potřeba ještě naplánovat okázalý pohřeb.

Ano, přiznávám, že toto je velmi zvláštní film. Zároveň je to ale ztřeštěná komedie, která se v našich kinech dlouho neukázala, a hraje v ní spousta známých herců. Nesedne ale každému, protože některé scény zamávaly i se mnou, nebo mi přišly šíleně trapné. Teď si asi klepete na hlavu, proč jsem teda novinku do tohoto souhrnu zahrnul. Je to jednoduché. Novinka sklidila velmi pozitivní ohlasy a spoustu lidí bavila. Takže by mohla i vás. Dejte pak vědět.


Fakjů pane učiteli 3 (Fack ju Göhte 3)
Datum premiéry: 12. 4. 2018
Režie: Bora Dagtekin
Obsazení: Elyas M'Barek, Katja Riemann
Žánr:Komedie
Očekávání redakce: 70%

Vypadá to, že němečtí sousedi mají kromě kvalitnějších potravin také lepší komedie. Kdo by byl řekl, že se z filmu, kde samozvaný učitel mlátí studenty a přitom hledá zakopané prachy pod školní budovou, stane nakonec trilogie. Sakra, co to melu, však je to naprosto skvělá podívaná.

Je pravdou, že jednička na škole byla skvělým originálním zpracováním a dvojka, kde jeli všichni na dovolenou, v tom pokračovala. Ve trojce se ale vracíme zpět do školních lavic, což už by mohlo skřípat, a podle posledních ohlasů to také skřípe. Každopádně, ze školy mizí studenti a tak hrozí, že škola bude zavřená. Na triko tento problém dostává Zeki Müller, který se o to svým originálním přístupem dokáže jako jediný postarat. Navíc, ti studenti, kteří tam zbyli, se obávají o své vzdělání, protože si uvědomili, že se nemusí dostat k maturitě. Teda vlastně jinak, jsou tak blbý, že jim to musel někdo naznačit, jelikož by sami na to nepřišli. A tak se Zeki obává o svou oblíbenou pozici a studenti mají depku, protože jsou blbý.

Já určitě za obrovské mínus beru absenci herečky Karoline Herfurth, která si zahrála v obou dvou předcházejících dílech, ale ve trojce se už neobjeví. Elyas M´Barek je ale sympaťák jako vždy, takže aspoň s ním by to mohla být sranda. Lepší komedii jak jedničku ale nečekejte.


Rampage Ničitelé (Rampage)
Datum premiéry: 12. 4. 2018
Režie: Brad Peyton
Obsazení: Dwayne Johnson, Jeffrey Dean Morgan, Marley Shelton
Žánr:Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
Očekávání redakce: 60%

Dwayne Johnson se rozhodl, že svým příznivcům bude ukazovat své vypracované svalstvo přeci jenom častěji, a tak pár měsíců po úspěšné rodinné komedii Jumanji: Vítejte v džungli! se vrací na filmová plátna jako primatolog, který v práci má kromě stravenek zadarmo i fitko. Všem je snad jasné, že tato novinka se nemůže brát jako vážný film. Obří gorila, létající vlk… to je hodně WTF!! Ale na druhou stranu, jedná se vlastně o herní adaptaci staré arkádové videohry z 80. let zvané Rampage. Takže rozum stranou a oči dokořán.

Johnson zde hraje Davise Okoyeho, který se stará o velmi inteligentního opičáka jménem George. Má ho od mala, takže mezi nimi je velmi silné pouto. Co by ale osud nechtěl a George se při jednom nepovedeném vědeckém experimentu nadýchá látky, která ho tak trochu zvětší. Jo, takovou velkou opici banány nenakrmíš. Jako by to nestačilo, že vám běhá po městě bílý King Kong, zmutují i další zvířata, které začnou ničit město jako domeček z karet. Pochopitelně celá záchrana leží na bedrech našeho milovníka opic, který bojuje o život, zachraňuje město a hlavně musí těm potvůrkám píchnout protilátku (snad si může vybrat kam ji vpíchne).

Snad to bude skvělá akční jednohubka. Ten typ filmu u kterého sníte popkorn ani nevíte jak. Nic nečekejte a nechte se unášet vlnou absurdní akce a záběrů. Zde se máte bavit a to by novinka mohla snadno splnit.


Vadí nevadí (Truth or Dare)
Datum premiéry: 19. 4. 2018
Režie: Jeff Wadlow
Obsazení: Lucy Hale, Tyler Posey, Violett Beane
Žánr:Horor / Thriller
Očekávání redakce: 70%

Hráli jste někdy flašku? Na škole to byla vždy záminka, aby si nejhezčí holka svlékla kus oblečení, nebo vám dala pusu. Každopádně princip je velmi jednoduchý. Buď dostanete pekelnou nepříjemnou otázku, nebo úkol, který se vám fakt nechce plnit. Jo, krásné vzpomínky na dětství. Ale aktuální novinka to tak trochu vyzdvihla na vyšší level. Hru zde hrajete ve starém a opuštěném klášteře, což už mě by stačilo, abych dostal zástavu srdce. Navíc, pokud odpovíte lživě, nebo zadaný úkol nesplníte, jednoduše zemřete. Uf, kam se hrabou Monopoly.

V originálním hororu si zahrála Lucy Hale, kterou budou znát spíš naše čtenářky ze seriálu Prolhané krásky, což je celkem vtipné, protože i v tomto seriálu byla zapletena do hry, která se s ničím nepárala. Je ale super, že herečka po skončení seriálu nepověsila svou kariéru na hřebík a aktuálně hraje v dalším seriálu Life Sentence či právě v tomto hororu. Umí hrát? Dokáže celkem zajímavý příběh gradovat a ukázat nám něco nevídaného? A budeme se bát? Já teda podle ukázek strach asi u sledování filmu neprožiji, maximálně se pak budu bát zahrát si nějakou divnou společenskou hru.


Avengers: Infinity War (Avengers: Infinity War)
Datum premiéry: 26. 4. 2018
Režie: Anthony Russo, Joe Russo
Obsazení: Chris Pratt, Benedict Cumberbatch, Zoe Saldana, Elizabeth Olsen, Sebastian Stan, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Chris Evans a další …
Žánr:Akční / Sci-Fi
Očekávání redakce: 100%

A je to tady. Konečně ti namyšlení superhrdinové, kteří si myslí, že se jim nemůže nic stát, dostanou pořádně zabrat. Nejočekávanější komiksový film nejen tohoto měsíce, ale celého roku, vlastně celého lidského pokolení je konečně tu. Celých neuvěřitelných deset let jsme směřovali k tomuto jednomu obrovskému finále. Skoro všichni hrdinové v jednom příběhu. Staří známí, ale i noví , které jsme poznali relativně nedávno. A opět vše krásně provázáno, přesně jak Marvel umí.

V posledních deseti letech jsme poznávali nové a nové hrdiny a čas od času nějakou tu týmovou práci. Ano, občas to lehce zapadlo do stereotypu a filmy se vezly na stejné vlně. Ale musíme uznat, že občas se vyskytla výjimka a jednalo se jednoduše o pecku. Teď by ale měla přicházející Infinity War vše překonat. Opět skvělá akční jízda, nebude chybět ani humor a překvapivé situace. Nejvíc se ale bude trojka Avengers lišit tím, že zde si už nemůžeme být jisti osudem svých oblíbených hrdinů. Ano, vše se rozlouskne až ve čtyřce další rok, ale i trojka by měla být zlomová. Už teď se vede spousta teorií, kdo zemře a kdo jen odejde do komiksového důchodu. Každopádně, určitě to bude emoční a zároveň velmi silný zážitek, který nemá obdoby, a konečně se snad dočkáme toho věčně slibovaného promyšleného záporáka. Což Marvel vlastně slibuje u každého svého filmu, ale zde mám takové tušení, že by to mohlo vyjít.

Nebudeme zde vyjmenovávat všechny postavy, které ve filmu budou, je jich fakt hodně. Až na pár výjimek se zde skutečně objeví všichni. Někdo na delší dobu, jiný jen do kamery zamává. Ať to bude jakkoliv, každý si tam najde to své a bude doufat, že právě on zůstane mezi živými, které Thanos a jeho kumpáni nepošlou do věčného spánku. Pokud celou cestu těchto hrdinů sledujete, určitě si nenechte Infinity War na velkém plátně užít. Bude to zážitek!


Až na dno (Submergence)
Datum premiéry: 26. 4. 2018
Režie: Wim Wenders
Obsazení: Alicia Vikander, James McAvoy, Charlotte Rampling
Žánr:Drama / Romantický / Thriller
Očekávání redakce: 80%

Víte, jak jsem vám na začátku článku sliboval, že dneska zmíníme dva romantické filmy? Tady je druhý z nich. Krásnou sličnou dívku si zahrála oscarová herečka Alicia Vikander, která nám před pár týdny ukázala, že dokáže zahrát drsnou Laru Croft, jenž se ničeho nebojí a sejme statné gorily holýma rukama. Nyní je ale sympatická mořská bioložka Danielle Flinders a zamiluje se do pobíhajícího týpka na pláži. Tím je James McAvoy. Už jejich působení ve filmu dokazuje, že se bude jednat o něco kvalitnějšího než nějakou béčkovou romanťárnu. Já osobně moc Jamese McAvoye nemusím, ale zde na mě působí jako sympaťák, který by mi při sledování filmu nemusel vadit. Což už beru jako plus!

Jejich romantický příběh plný polibků a milování na pláži brzy skočí a každý z nich se objeví na úplném dně. Ona doslova, na dně Grónského moře v malé ponorce a on v zajetí džihádistů, kteří jej drží v nehostinných podmínkách. Nezapomeňte ale, že láska hory přenáší a dokáže si poradit i s nějakými teroristy a s ponorčičkou na dně moře. A tak navzdory těžkých podmínkách a místech, kde je těžko dokáže někdo najít, čerpají sílu ze sebe navzájem a z neumírajících vzpomínek. Já vám říkal, že toto je dokonalý film na rande. Drama s romantikou a hvězdně obsazené role.


Jak vidíte sami, je toho skutečně hodně. A teď jste na řadě vy. Který film si rozhodně nechcete nechat ujít?

Seznam všech dubnových premiér.

BRK (brzy v kinech) je pravidelná rubrika, která vás každý měsíc informuje o aktuálních novinkách, které budou mít v našich kinech premiéru.

Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.
Poslední komentáře
Celkem 2 příspěvky v diskuzi
Janca.W
před 123 týdny
Díky za super článek! Osobně se v dubnu těším na tři filmy a všechny odstartují už tento...
cale
před 123 týdny
Já jdu určitě na Avengers a Rampage! :-)