11. 3. 2018

Rychle a zběsile brzy skončí a další novinky

Natáčení Terminátora 6, Expendables 4 a Wonder Woman 2. A kdo by si mohl zahrát mladého Lukea Skywalkera?

hlavní obrázek

Vítejte u naší pravidelné rubriky, která vám zpřehlední týdenní novinky ze světa filmu. Ty nejzajímavější pro vás zopakujeme a i je více okecáme. Navíc se tu objeví ty, které jsme ani v rámci našich bleskových zpráv nepublikovali. Je toho dneska opravdu hodně, tak pojďme společně na to. Nezapomeňte nám pak dolu hodit koment, která z novinek vás nejvíc zaujala.

Best of bestSnímek Dej mi své jméno se sice chystá do českých kin teprve 22. 3., někteří z vás ho ale asi už viděli. A pokud se vám líbil, můžete se těšit na sequel, neboť sám režisér Luca Guadagnino potvrdil, že se již pracuje na pokračování. „Bude to nový film s odlišným tónem.“ Guadagnino by rád rozvedl epilog z románu André Acimana a děj zasadil do roku 1990 na pozadí krize AIDS, kde by následoval bývalé milence po celém světě. Měl by se tedy vrátit i Timothée Chalamet a Armie Hammer. Armie se v souvislosti s připravovaným sequelem vyjádřil, že je ochoten natáčet i v případě, že už by jeho Oliver nebyl hlavní postavou. „Zkušenost z prvního filmu byla tak čistá a krásná, že by nezáleželo na tom, jak velká je moje role. Pokud v tom budou zapojení ti samí lidé, půjdu do toho znovu." Kdy by chtěl Guadagnino začít natáčet není jasné, zatím se pracuje na scénáři, možné ale je, že nakonec nezůstane pouze u dvou filmů. No uvidíme zda bude druhý díl stejně kvalitní jako ten první a zda se potom tahle parta vrhne ještě na další.

Tom Hanks se před časem zase jednou pustil do psaní scénáře. Tentokrát mu jako předloha posloužil román C.S. Forestera „The Good Shepherd.“ Film ponese název Greyhound a bude vyprávět příběh z druhé světové války. Kapitán Ernest Krause, pověřený velením amerického torpédoborce Greyhound, překročí severní Atlantik při pronásledování nacistických lodí. Na režisérskou stoličku usedne Aaron Schneider (Get Low). A vedle Toma Hankse, který bude film také produkovat, si ve filmu zahrají také Elisabeth Shue, Rob Morgan a Stephen Graham.

Film Lamborgini má nového režiséra. Z časových důvodů z projektu odstoupil Michael Radford a jako nový režisér byl ohlášen Bobby Moresco, který k tomuto filmu napsal scénář. Film by měl zachytit život Lamborghiniho od jeho počátků jako výrobce traktorů, přes vytváření vojenských vozidel během druhé světové války až k událostem vedoucím ke vzniku jeho legendárnímu vozu. Natáčení započne 4. dubna v Itálii a v hlavních rolích se předvede Antonio Banderas jako Ferruccio Lamborghini a Alec Baldwin jako jeho rival Enzo Ferrari. Pokud jsou mezi vámi nějací milovníci aut, tento snímek si určitě ohlídejte.

Official Secrets je název připravovaného špionážního thrilleru. Ten se zaměří na britskou informační zpravodajku Katharine Gunovou, která v roce 2003 vyzradila tajné informace týkající se nezákonných aktivit ze strany USA při jejich úsilí o invazi do Iráku, jako odposlouchávání členů Rady bezpečnosti OSN. V roli Kathrine Gunové se představí Keira Knightley a tento týden byla prozrazena i další dvě jména – Ralph Fiennes a Matthew Goode, kteří se k herečce připojí. Režie se ujal oscarový Gavin Hood a natáčet by se mělo začít příští měsíc v Anglii.

Asi není mnoho lidí, kteří by neměli alespoň tušení o existenci úspěšného seriálu Rodina Sopranů z produkce HBO. A vypadá to, že se tato mafiánská rodinka brzy dočká i celovečerního snímku. Scénář k filmovému prequelu, který v současnosti nese název The Many Saints of Newark, napsal David Chase, který se podílel i na scénáři k seriálu. Děj by se měl odehrávat v době vzpoury Newarku v 60. letech, kdy probíhali krvavé boje Italů s afroameričany. Očekává se návrat některých hvězd z původního seriálu, ale konkrétní jména zatím nejsou známá. Bohužel hlavní hvězda seriálu, James Gandolfini, v roce 2013 zemřel, takže jeho nezapomenutelného Tonyho Soprana již neuvidíme.

Další novinky a zajímavostiNatáčení Expendables 4 začne letos v létě. Štáb se opět vrátí do Bulharska, kde se natáčely i dva předchozí díly. Stále ale nevíme, zda se ve filmu objeví Sylvester Stallone.

Ani robotí sága nezůstává pozadu a brzy se dočkáme šestého dílu Terminátora. Tentokrát nepůjde o klasické pokračování, ale vracíme se lehce na začátek a jediné, co nás bude zajímat, jsou první dva díly. Na vše ostatní zapomeňte! Do jedné z hlavních rolí se znovu vrací Arnold Schwarzenegger, ale i Linda Hamilton. Jednou z nových tváří bude Mackenzie Davis, kterou můžete znát z Marťana či z nedávného Blade Runnera 2049. Premiéra by měla být příští rok.

Tvůrci série Rychle a zběsile se rozpovídali o svých záměrech do budoucna. Pokud patříte k příznivcům této rodinky, tak kapesníky do ruky. Připravuje se devítka, ale desátý díl by dle všeho měl být poslední a tvůrci celé série s tím více méně souhlasili. Dává to smysl, číslo deset by to krásně uzavřelo. Nemusíte ale truchlit, máme před sebou spin-off, který ukáže nový směr.

Očekává se, že přicházející Avengers: Infinity War otevřou ve svém premiérovém víkendu za více jak 235 milionů dolarů! Což by byl nejlepší výsledek ze všech marvelovských fil­mů.

A je to oficiální, Kristen Wiig si skutečně zahraje záporačku ve Wonder Woman 2. Doposud se jednalo jen o přání režisérky Patty Jenkins, ale nyní je smlouva podepsaná. Kristen Wiig si zahraje legendární Cheetah, gepardí ženu. Fanoušci s výběrem představitelky ale moc spokojeni nejsou.

Robert Downey Jr. novinářům prozradil, že třetí díl Sherlocka Holmese se stále připravuje. Za chvilku herec skončí jako Iron Man u Marvelu, takže by se dalšímu dobrodružství geniálního detektiva mohl věnovat naplno.

Jacob Tremblay, který zazářil ve snímku Wonder či The Book of Henry, má šanci si zahrát mladého Lukea Skywalkera. Mark Hamill prohlásil, že pokud by došlo na film s mladší verzí Lukea, tento herec by byl pro něj dokonalým kandidátem.

Sequel Husí kůže se začal aktuálně natáčet a bude mít podtitul Slappy Halloween. Druhého dílu oddychového hororu se dočkáme 11. 10. 2018.

Trailerové okénko aneb na co se těšit

Vánoce? Pryč s nimi!

A je tu zase. Milovníky vánočních svátků nenáviděn se po sedmnácti letech znovu objevuje. Tentokrát sice v animovaném provedení, ale jeho cíl je znovu nadevše jasný – bojkotovat Vánoce! V originálním znění můžete slyšet Benedicta Cumberbatcha. Česká premiéra 8. 11. 2018.

Staří přátelé

Tento týden jsme se také dočkali od Disneyho prvního traileru na Kryštůfka Robina. Provedení medvídka Pů je velmi zajímavé a některé diváky rozdělilo na dva tábory. Co na něj říkáte vy? V hlavní roli Ewan McGregor a Hayley Atwell. Česká premiéra 23. 8. 2018.

Nepřitažlivá Charlize Theron

Charlize Theron musela kvůli roli vytížené matky přibrat neuvěřitelných 16 kilogramů! Pro pánské obecenstvo nic přitažlivého, ale samotný film působí velmi příjemně a zajímavě. Americká premiéra 20. 4. letošního roku.

Co vyhlížet?

Na co dalšího se můžete těšit, kromě bleskových novinek ze světa filmu? Tento týden má premiéru nové zpracování Tomb Raidera, kde Laru Croft ztvárňuje poprvé Alicia Vikander. I této nadané a sympatické herečce věnujeme celý článek. Říká vám něco Duna? Pokud ne, vyhlížejte v tomto týdnu jeden ze článků, který se na tuto sci-fi zaměří, jelikož se plánuje Dunu znovu oživit. A pokud už jste ze čtení článků unaveni, zkuste naše filmové hry. Najdete je ve fóru, kde můžete zkusit uhádnout film například podle postavy či hudby. Tak zas za týden!

Článek byl vytvořen ve spolupráci s Janca.W.

Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.
Poslední komentáře
Celkem 1 příspěvek v diskuzi
Janca.W
před 255 týdny
Musím říct, že jakmile jsem viděla teaser ke snímku Tully, okamžitě jsem se do filmu zamilovala....