7. 3. 2018

Nejlepší filmové role Jennifer Lawrence

Koho všeho za svůj krátký život ztvárnila? Stihla toho opravdu hodně.

hlavní obrázek

Jennifer Lawrence rozhodně patří mezi aktuální nejvýraznější hollywoodské herečky. Její talent ji dovolí ztvárnit opravdu každou filmovou roli a proto nemá problém si zahrát svůdnou tajnou agentku, ale i namaskovanou komiksovou superhrdinku. Její rozsah je opravdu úctyhodný a za svůj krátký život (teprve 27 let) toho stihla opravdu hodně. Také se v loňském roce stala třetí nejvýdělečnější herečkou na světě (Porazily jí jen Jennifer Aniston a Emma Stone). A jelikož se aktuálně v kině promítá Rudá volavka, podíváme se na její nejlepší filmové role, které se divákům zapsaly do mysli.

Katniss EverdeenHunger Games , série která jak ve filmovém světě, ale i v tom knižním, má neskutečně pevnou a rozlehlou fanouškovskou základnu. Jakmile se z knižního vydání stal bestseller, filmová adaptace nenechala na sebe dlouho čekat. První díl měl premiéru teprve v roce 2012 a režíroval ho Gary Ross. Kromě známých herců, jako je například Josh Hutcherson, Elizabeth Banks, Woody Harrelson, si zahrála ve filmu také Jennifer Lawrence (v tu dobu 22 let). Ta ztvárnila hlavní hrdinku Katniss Everdeen a vtiskla do ní své osobité kouzlo tak silně, že navzdory jiným hereckým rolím, si ji diváci vybavují nejdříve jako mladou odvážnou dívku s lukem a se vzdorem proti společnosti.

Dívku Katniss ztvárnila celkem čtyřikrát, protože poslední díl z trilogie byl rozdělený na dva celovečerní filmy. Celá série si uchovala stejnou kvalitu až do samotného závěru. Jennifer Lawrence byla pro tuto roli skvělou volbou. Za první díl inkasovala přes půl milionu dolarů, ale jelikož se jednalo o výtečný výkon a s pokračováním se počítalo téměř hned po premiéře, za druhý díl měla přislíbeno již milionů deset. Věděli jste, že písně ze série byly několikrát nominované na Zlaté Glóby? Pravděpodobně její nejlepší filmová role, které se s ní potáhne až do konce života.

MystiqueAni v komiksovém světě se Jennifer Lawrence neztratí a převážná část diváků ji zná jako Raven neboli Mystigue. Tuto zápornou postavu poprvé ztvárnila v roce 2011 ve filmu X-Men: První třída . Jak se její postava vyvíjela, mohli ji diváci spatřit v dalších pokračováních – X-Men: Budoucí minulost a X-Men: Apokalypsa. Ukázala nám, že žádná pozice jí není cizí a dokáže se uplatnit i v akčním filmu. Díky této příležitosti si zahrála po boku dalších zvučných jmen – Michael Fassbender, Peter Dinklage, Hugh Jackman či James McAvoy.

Po učinkování v Apokalypse sice Jennifer Lawrence zmínila, že se svou rolí této hrdinky končí, nakonec se ale ještě letos objeví v dalším díle zvaným Dark Phoenix . Fanoušci Mystigue, ale i neodolatelné Jennifer Lawrence, budou mít možnost jí vidět znovu.

Aurora LanePro další skvělou roli této mladé a nadané herečky nemusíme jít moc hluboko do minulosti (Jakoby to s ohledem na její nízký věk také šlo, že?). Ke konci roku 2016 si zahrála s Chrisem Prattem ve sci-fi snímku od Mortena Tylduma, který byl na post režiséra tohoto projektu vybrán z důvodu jeho úspěchu s filmem Kód Enigmy. Jennifer Lawrence zde ztvárnila původní pasažérku vesmírné lodi, která se podobně jako Chris Pratt probudila trochu předčasně, než ostatní cestující. Původně na tuto roli byly zvažovány také Reese Witherspoon, Emily Blunt či Rachel McAdams. Opět se ale ukázalo, že Jennifer Lawrence byla skvělou volbou. Za svůj výkon inkasovala neuvěřitelných 20 milionů dolarů.

Aurora Lane nám dokázala, že není jen krásnou tvářičkou, ale také velice inteligentní a důmyslnou ženou. Dohromady s Jimem Perstonem nám spíš předvedli vesmírnou romanci, než zběsilou záchranu lidských životů, navzdory tomu se ale jednalo o povedený film nominovaný na dva Oscary. Je jasné, že výraznou tváří tam byl převážně Chris Pratt, ale dohromady vytvořili nezapomenutelný pár s úžasnou chemií.

TiffanyDalší známou postavu ztvárnila Jennifer Lawrence s neméně známým hercem a za svůj výkon dokonce dostala Oscara v kategorii Hlavní herečka. Řeč je pochopitelně o filmu Terapie láskou, kde si zahrála spolu s Bradleym Cooperem. Tiffany je záhadnou a nevyzpytatelnou dívkou, která s Patem (Bradley Cooper) uzavře dohodu. Ta zní, že mu pomůže sblížit se zpětně se svou manželkou, když on jí pomůže najít partnera do taneční soutěže. Zbytek je už jednoduchý a všem je snad jasné, že se to zkomplikuje. Každopádně, Jennifer Lawrence znovu dala do své postavy vše co mohla a vyplatilo se to. Nejenom, že byla opět oceněna, ale dokázala díky své postavě vytvořit nezapomenutelný romantický film, který baví diváky po celém světě.

Joy ManganoOpět Jennifer Lawrence a Bradley Cooper. Jennifer tentorkát v těle podnikatelky Joy, která vynalezla revoluční mop, jenž se stal obchodním trhákem. Samozřejmě, podnikání je velice těžká kategorie sama o sobě, takže Joy Mangová nezažívá jen radosti, ale i strasti. Jelikož opravdová Joy Mangová byla při natáčení přítomna, dokázala se i díky ní Jennifer Lawrence přiblížit k jejímu opravdovému příběhu. Za svůj výkon znovu byla nominovaná na Oscara, ale tentorákt se úspěch nekonal. Budíž jí útěchou alespoň Zlatý Glób.

Na filmu Joy je krásně vidět, že tato mladá herečka je skutečně talentovaná, protože i „obyčejné“ postavě, která není žádná superhrdinka či akční postava, dokáže vtisknout svou osobitost. A díky ní i pouhý životní příběh o vynalézavé ženě může být více než jen zajímavým. Jen tak dál!

Co si myslíte o Jennifer Lawrence vy? Jsou zde nějací fanoušci této nadané herečky? A kterou její postavu máte nejraději?

Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.
Poslední komentáře
Celkem 5 příspěvků v diskuzi
TheDanielss
před 53 týdny
Viděla jsem všechny filmy a i když je u Joy hodně rozporuplných názorů, je to jeden...
Anomálie
před 53 týdny
Jako fanouškovi komixů a všeho kolem toho určitě role Mystique :) Ale celkem nedávno jsem se...
Esgalnor
před 53 týdny
Mám ji rád, spoustě lidí hrozně vadí, ale mně přijde hrozně sympatická a taky je to podle mě...