3. 3. 2018

Nejočekávanější premiéry měsíce března!

Nový Tomb Raider, další Pacific Rim, Ready Player One a mnohem víc. Ochutnejte s námi aktuální filmové novinky!

hlavní obrázek

Ano, je tomu skutečně tak. Nejkratší měsíc v tomto roce je úspěšně za námi. Přinesl spousty zajímavých novinek, převážná část stále ještě běží v kinech, takže máte možnost na ně zajít. My se ale dnes zaměříme na březen, který nabízí ohromné množství filmů a vybrat pro vás ty nejzajímavější byl skutečně oříšek. Snad jsme ale nezklamali. Opět máme na výběr snad z každého filmového žánru. Na své si přijdou milovníci komedií, dobrodružných snímků, akčních záležitostí, drahých blockbusterů, ale i komornějších filmů. Pojďme bez dalších zbytečných řečí k jádru věci.

Já, Tonya (I, Tonya)
Datum premiéry: 1.3.2018
Režie: Craig Gillespie
Obsazení: Margot Robbie, Allison Janney, Sebastian Stan
Žánr: Životopisný / Drama / Sportovní
Očekávání redakce: 60%

Březen přináší spoustu oscarových adeptů, mezi něž patří i tento snímek mapující skutečnou celosvětovou mediální kauzu. Akorát místy lehce s nadhledem. Film ukazuje, kam až může dojít sportovní rivalství. V krasobruslařském prostředí se Tonye dařilo. Ujmula spoustu světových prvenství, a ačkoliv její vztah s matkou nebyl to pravé ořechové, krasobruslení pro ni bylo vším. Jenže po brzkém vrcholu její kariéry přišel ústup a do cesty jí přišla Nancy, její vrstevnice. V momentě, kdy spolu soupeřily o poslední místo v americké nominaci na olympiádu v Lillehammeru, Tonya se rozhodla soupeřky zbavit, ať to stojí, co to stojí. V hlavních rolích můžeme vidět na oscara nominovanou Margot Robbie a Caitlin Carver a i Tonya by si ráda smlsla na některé z cen. (Esgalnor)


Winchester: Sídlo démonů (Winchester)
Datum premiéry: 1.3.2018
Režie: Michael Spierig, Peter Spierig
Obsazení: Helen Mirren , Jason Clarke
Žánr: Životopisný / Horor / Mysteriózní / Thriller
Očekávání redakce: 80%

Sídlo Winchester je považován za jedno z nejděsivějších lidských období na světě. Tento skutečný labyrint chodeb a místností budovala po celý život hraběnka Sarah Winchesterová poté, co poměrně brzy skonal její manžel. Zbytek svého života strávila výstavbou domu, což, dle slov věštkyně, mělo údajně udržet hněv duchů vůči ní v přežitelných mezích. Hraběnka tak každý den měnila stavební plány a v domě se údajně nevyznala ani ona sama, dokonce se v něm prý několik dělníků ztratilo, že je nikdy nikdo neviděl. S těmito ambiciózními reáliemi si pohráli v novém hororu tvůrci loňského Jigsaw a potenciál v něm dle kritických ohlasů promrhali. Za zkoušku ale film možná stojí, protože občas dokáže stavět na atmosféře, a především zde jednu z hlavních rolí ztvárňuje oscarová Helen Mirren.(Esgalnor)


Lady Bird (Lady Bird)
Datum premiéry: 1.3.2018
Režie: Greta Gerwig
Obsazení: Saoirse Ronan, Lucas Hedges
Žánr: Komedie / Drama
Očekávání redakce: 70%

Jeden z kandidátů na Oscara, snímek, který si vysloužil konkrétně 5 oscarových nominací, a ještě stihl posbírat pár Zlatých glóbů. A o čem, že tedy je? Kritiky oceňovaný snímek oceňovaný za svou „neobyčejnou obyčejnost“ vypráví o mladé dívce, která se rozhodne svůj doposud nudný a stereotypní život radikální převrátit naruby. Jmenuje se Christine, ale sama si říká Lady Bird. Na povrchu naštvaná rebelka, uvnitř citlivá a zranitelná duše, která je pouze rozhozená z toho, že nemá nic, co by chtěla. V hlavní roli údajně exceluje výborná Saoirse Ronan a kvalitní scénář se postará o to, že ačkoliv vás film neohromí svým výjimečným příběhem, právě jeho normálnost a uvěřitelnost vám učaruje.(Esgal­nor)


Rudá volavka (Red Sparrow)
Datum premiéry: 1.3.2018
Režie: Francis Lawrence
Obsazení: Jennifer Lawrence, Joel Edgerton
Žánr: Thriller
Očekávání redakce: 70%

Jedna z nejlépe placených hereček roku 2017 opět spojila se stejnojmenným režisérem své síly a po úspěšné sérii Hunger Games nám společně natočili drsný a svůdný špionážní thriller. Jennifer Lawrence se totiž stává volavkou a pracuje pro ruskou tajnou špionážní službu. Nemá na výběr! Dřív tancovala, ale zranila se a peníze potřebuje na léčbu své matky. A tak se stává tajnou agentkou, která svůj cíl nejdřív svede, získá od něj informace a pak mu zlomí vaz. Naneštěstí pro ni, ne každý chlap přemýšlí svým …, ale používá i hlavu, což ji práci může lehce zkomplikovat.

Rudá volka je drsný, násilný, eroticky laděný thriller, který navzdory absence nějakých větších akčních scén dokáže diváka udržet v napětí. Srovnává se s nedávným podobným filmem Atomic Blonde: Bez lítosti, ale zde je spíš podobnost v hlavní hrdince a jejím chladném přístupu, než v akčních scénách. Tak nechme se překvapit, třeba spoře oděná Jennifer Lawrence ovlivní převážnou část mužského obecenstva, aby na film vyrazili do kina. (Atticus)


Nikdys nebyl (You Were Never Really Here)
Datum premiéry: 1.3.2018
Režie: Lynne Ramsay
Obsazení: Joaquin Phoenix , Ekaterina Samsonov
Žánr: Drama / Mysteriózní / Thriller
Očekávání redakce: 80%

Stále jsme se nedostali z prvního týdnu března, ale i tak zde máme další kvalitní novinku. Tentokrát si zde bere veškerou pozornost herec Joaquin Phoenix, který zde hraje válečného veterána, jenž sice bydlí se svou matkou, ale přivydělává si jako zabiják a zachraňuje lidi v nesnázích. Jednou dostane práci vysvobodit senátoru dceru ze spárů pedofilů. Sice nenasadí oblek a nevezme pistol, ale i tak byste nechtěli s ním přijít do křížku. Má nejraději kladivo a lepící pásku, což samo o sobě hodně vypovídá.

Novinka je syrové, drsné drama, která se může pyšnit nejenom brutální akcí, ale i promyšleným scénářem. Příběh totiž je zamotanější, než na první pohled se může zdát. Pokud jsme milovníky akčních filmů a Phoenix vám je taktéž sympatický, i jako obtloustlý veterán, je tato novinka pro vás stvořená. (Atticus)


Cesta za králem trollů (Askeladden – I Dovregubben­s hall)
Datum premiéry: 15.3.2018
Režie: Mikkel Brænne Sandemose Sandemose
Obsazení: Vebjørn Enger , Eili Harboe , Allan Hyde
Žánr: Dobrodružný
Očekávání redakce: 80%

Norsko se pustilo i do jiného žánru, než jsou povětšinou mrazivé severské thrillery nebo trochu ponuré místní komedie. A to do fantasy. Očividně vysoce nákladná produkce se dočká premiéry i u nás a slibuje epické rodinné fantasy dobrodružství s kvalitní výpravou a dechberoucími norskými lokacemi. Příběh slibuje strastiplnou cestu tří bratrů za záchranou princezny unesené do zajetí zlým trollem přezdívaným jako Horský král. A kromě záchrany rodinné farmy půjde i o princezninu ruku. Pokud s dětmi dáváte přednost hraným pohádkám, toto fantasy by mohlo být to pravé. (Esgalnor)


Oni 2: Noční kořist (The Strangers: Prey at Night)
Datum premiéry: 15.3.2018
Režie: Johannes Roberts
Obsazení: Christina Hendricks, Bailee Madison, Martin Henderson
Žánr: Horor
Očekávání redakce: 60%

Možná si vzpomínáte na už 10 let starý home invasion horůrek, který překvapil svým geniálně vystupňovaným napětím a šokující pointou, který zvládne děsit i po tak dlouhé době. Díky kasovnímu úspěchu i poměrně vřelému přijetí kritiky někdo přišel s nápadem natočit pokračování. Dobře, zapomeňme na poměrně jasně uzavřený konec jedničky, třeba by to nemuselo být špatné. Jenomže děj se z domu oběti, kde se dá krásně hrát s její paranoiou a využít spousta klaustrofobického prostoru, přesouvá ven, do ulic. A nebude sledovat jen jeden milenecký pár. Trochu to tak připomíná Očistu, jenomže bez jakéhokoliv opodstatnění. Trailer o žádné hitovce také nevypovídá, a proto se dost možná bude konat průšvih. Ale třeba se pletu.(Esgalnor)


Tomb Raider (Tomb Raider)
Datum premiéry: 15.3.2018
Režie: Roar Uthaug
Obsazení: Alicia Vikander, Daniel Wu, Walton Goggins, Dominic West
Žánr: Akční / Dobrodružný / Fantasy
Očekávání redakce: 60%

Tomb Raider je rozhodně jedním z nejočekávanějších filmů tohoto měsíce, a to ne z důvodu, že by se jednalo o něco výjimečného. Všichni totiž napjatě čekáme, jak se povede nové zpracování Lary Croft. Nyní by dle všeho měla víc navazovat na herní předlohu, ale zatím nejásejme – víme, jak to poslední dobou s herními adaptacemi chodí. Vy, kteří jste hru nehráli, nebo ani nevíte, že nějaká hra je, můžete pak novou adaptaci srovnat s původním Tomb Raiderem, kde nám Laru ztvárnila v tu dobu neodolatelná Angelina Jolie. Nejednalo se sice o nějaký zázrak, ale jako akční oddychová jízda to posloužilo velmi dobře.

V nové adaptaci budeme sledovat Aliciu Vikander coby Laru Croft, jak pátrá po svém zmizelém otci na jednom z ostrovů nedaleko Japonska. Jak samotné trailery prozradily, bude se jednat o slušnou akční jízdu, kde ani obrovité skoky nejsou Laře cizí. Uvidíme, jak to nakonec bude vypadat v celkovém kontextu, protože samotné ukázky moc lidí nenavnadily. Snad se nebude jednat o překombinovanou akční záležitost, ale bude to mít hlavu a patu, podobně jako hra, ze které film čerpá. Zde se totiž příběh a akce musí povést, jelikož Alicia Vikander nemá čím jiným zaujmout. (Atticus)


Králíček Petr (Peter Rabbit)
Datum premiéry: 22.3.2018
Režie: Will Gluck
Obsazení: Originální znění – Margot Robbie, Daisy Ridley , James Corden
Žánr: Rodinný
Očekávání redakce: 80%

Když už se nám blíží ty Velikonoce, tak samozřejmě musíme zmínit i rodinnou pohádku, nebo spíš film, Králíčka Petra. Tato z části animovaná a z části hraná novinka vypráví příběh velké skupiny zvířat, jenž si žijí pokojně na farmě. Tu ale zakoupí nový majitel, kterému bude se zvířaty těsno a moc se dělit o prostor neumí. A válka může začít! Jedná se o velmi zábavnou věc, která určitě zabaví nejen děti, ale i zbytek rodiny. V zahraniční si film poměrně dobře chválí, tak jsme natěšení, jak jí přivítá český divák. V originálním znění dabuje zvířátka slušná kopa známých hvězd, tak doufejme, že se přiučíme a bude tomu tak i u českého dabingu.(Atticus)


Máří Magdaléna (Mary Magdalene)
Datum premiéry: 22.3.2018
Režie: Garth Davis
Obsazení: Rooney Mara , Joaquin Phoenix , Chiwetel Ejiofor
Žánr: Drama
Očekávání redakce: 80%

Další novinkou se podíváme do daleké minulosti. Dá se s nadsázkou opět říci, že tu máme životopisný příběh založený na skutečných událostech. Tentokrát sledujeme ikonickou Máři Magdalénu, jenž je známá tím, že zavrhla svou rodinu a následovala lidi vedené Ježíšem Nazaretským. A to v tu dobu nebylo nic jednoduchého. Nejenom, že se jí změnil život a přestala být svázaná každodenními zvyklostmi a rodinou, ale nyní se vydává po boku Ježíše do Jeruzaléma, aby byla svědkem osudových událostí. Dá se říci, že se stává jeho pravou rukou a to se pochopitelně všem nemusí líbit. Máří Magdalénu nám v této novince ztvárňuje půvabná Rooney Mara a v roli Ježíše můžete spatřit, dnes již podruhé, Joaquina Phoenixe. Pravé historické drama, nejen pro věřící diváky, ale pro všechny, kteří chtějí zažít silný příběh o odvaze jít proti proudu a stát si za svým přesvědčením, i když to není vždy lehké.(Atticus)


Pacific Rim: Povstání (Pacific Rim: Uprising)
Datum premiéry: 22.3.2018
Režie: Steven S. DeKnight DeKnight
Obsazení: Scott Eastwood , Tian Jing , John Boyega
Žánr: Akční / Sci-Fi
Očekávání redakce: 80%

A jsou tu zase. V první díle jsme je obrovitými roboty, Jaegery, dokázali porazit a získali jsme naší zemi opět pod svou kontrolu. Válka je ale zas na spadnutí a jak samotné trailery ukazují, tentokrát to bude ještě větší jízda. Nové druhy monster, některé s plnohodnotnou regenerací, nová generace pilotů ovládající vytuněné roboty, kteří je poslechnout doslova na slovo. A že ty souboje budou stát za to! Zde se totiž dolary nešetřilo.

Opět přivítáme staré a známé tváře z prvního dílu, ale poznáme i zcela nové postavy. Mezi ty nejvýraznější určitě patří John Boyega, kterému od účinkování ve Star Wars raketově roste kariéra. Dále tu účinkuje Scott Eastwood. Opět se pochopitelně jedná o mezinárodní a velice drahý blockbuster. Čekáme podobnou kvalitu rovnocennou té předchozí, možná i lepší! Takže vypnout mozky a pojďme to nandat těm netvorům!(Atti­cus)


Operace Entebbe (Entebbe)
Datum premiéry: 29.3.2018
Režie: José Padilha
Obsazení: Rosamund Pike , Daniel Brühl , Eddie Marsan , Ben Schnetzer
Žánr: Krimi / Drama / Thriller
Očekávání redakce: 80%

Další novinka je jednou z těch silnějších počinů, jelikož čerpá ze skutečných událostí z roku 1976, kdy se skupina čtyř únosců zmocnila dopravního letadla a jeho pasažérů. Tentokrát není cílem samotný teroristický útok, ale snaha vynutit si propuštění Palestinců uvězněných v Izraeli. A teď se zkuste vžít do pocitů unesených pasažérů, kteří jak v letadla, tak následně v terminálu, netuší, zda vůbec přežijí a uvidí někdy své rodiny a blízké. V hlavních rolí zde můžeme vidět skvělé herce v podání Rosamundy Pike a Daniela Brühla. Spolu s nimi můžeme sledovat jednu z nejlépe provedených protiteroristických zásahů historie lidstva. Jeden z nejsilnějších snímků tohoto měsíce. (Atticus)


Ready Player One: Hra začíná (Ready Player One)
Datum premiéry: 29.3.2018
Režie: Steven Spielberg
Obsazení: Tye Sheridan, Hannah John-Kamen , Simon Pegg
Žánr: Sci-Fi
Očekávání redakce: 90%

Steven Spielberg letos podruhé. Už jsme měli možnost přibližně před měsícem od něj zhlédnout novinářské drama Akta Pentagon: Skrytá válka. S druhou jeho novinkou docela měníme směr a žánr. Ready Player One (u nás s dodatkem Hra začíná) vychází ze stejnojmenné knihy napsané spisovatelem Ernestem Clinem. Samotná kniha je geniální počin a spoléhá na představivost čtenáře. Film to má o poznání těžší, protože Steven Spielberg musí celý obsah zmáčknout do dvou hodin. I tak je to nádherný vizuál a spousta nostalgických vzpomínek.

Ve filmu se objevíme v roce 2045, kde náš svět tak nějak balancuje nad kolapsem a chaosem. Je to ale možnost úniku do OASIS, což je obrovská virtuální realita s nesmírnou škálou možností. Její tvůrce zemřel a odkázal své bohatství prvnímu, který najde ukrytý symbol někde v OASIS. A taková možnost nesmí uniknout přeci ani našemu mladému hrdinovi. Ready Player One je stvořen pro 3D rozměr, takže nasadit brýle a nechat se unášet promyšleným světem plný starých a známých postav a legendárních charakterů.(At­ticus)


Vezmeš si mě, kámo? ? (Épouse-moi mon pote)
Datum premiéry: 29.3.2018
Režie: Tarek Boudali
Obsazení: Tarek Boudali, Philippe Lacheau
Žánr: Komedie
Očekávání redakce: 80%

Dneska končíme náš dlouhý seznam francouzskou komedií od tvůrců Alibi na klíč a Babysitting. To už zní samo o sobě jako jasný favorit tohoto žánru. Od Francouzů jsme zvyklý na promyšlené a nadčasové komedie, které se vyznačují důmyslným humorem. Ale například nedávný film Alibi na klíč tuto rutinu naboural a přinesl nám šílenou zábavu, která se ničeho nebála! A Vezmeš si mě, kámo? v tom pokračuje. Tarek Boudali, který ve filmu hraje, ale i nám ho zrežíroval, ztvární Yassineho, který chce zůstat ve Francii ať to stojí, co to stojí. A klidně si kvůli tomu vezme svého nejlepšího kamaráda. Zní to jako ohrané téma, ale provedení vypadá nápaditě a velmi vtipně. Co myslíte?(Atticus)


Jak vidíte sami, je toho skutečně hodně. A teď jste na řadě vy. Který film si rozhodně nechcete nechat ujít?

Seznam všech březnových premiér.

BRK (brzy v kinech) je pravidelná rubrika, která vás každý měsíc informuje o aktuálních novinkách, které budou mít v našich kinech premiéru.

Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.
Poslední komentáře
Celkem 1 příspěvek v diskuzi
Janca.W
před 127 týdny
Já si asi zajdu na Rudou volavku, polonahá Jennifer Lawrence mě sice nechává v klidu, ale...