7. 12. 2017

BRK: Matky na tahu to v našich kinech zkouší znovu roztočit

První prosincový premiérový týden přináší šest novinek. Vyberete si z nich alespoň jednu?

hlavní obrázek

Vítáme vás u dalšího článku z naší rubriky BRK, která je jako vždy napěchovaná očekávanými filmy napříč různými žánry. Dnešním dnem jde do našich kin rovnou šest novinek, které budou bojovat o vaši přízeň. Je jen na vás, které dáte šanci. A troufáme si tvrdit, že bychom dneska mohli uspokojit úplně každého. Máme nejen komedii, ale i českou vánoční pohádku, dvě francouzská dramata a oceněný animák. Máte v plánu na některou z dnešních novinek zajít do kina? Nebo vás ani jedna nezaujala? Dejte nám dolu do diskuze vědět svůj názor a možná tak někomu pomůžete při výběru!

Matky na tahu o Vánocích (A Bad Mom's Christmas)Proč na film zajít?
Jon Lucas a Scott Moore pomohli k vytvoření úspěšné komedie Pařba ve Vegas. Jelikož se jednalo o skvělý úspěch, a nejeden chlap by chtěl prožít stejné „dobrodružství“, které prožili hlavní hrdinové ve filmu, řekli si kluci, že by mohli spolu zrežírovat něco podobného. Téma pařících gentlemanů bylo vyčerpané, a tak se zaměřili na jinou skupinu, která by si čas od času odreagování zasloužila. Ano, volba padla na matky od rodin. A tak se nám v loňském roce představily Matky na tahu, jenž zbořily veškeré tabu a pořádně se odreagovaly. I když film nebyl sám o sobě ničím výjimečným, ale trefil se do noty divačkám, poměrně sklidil úspěch, vydělal dost peněz a hned se plánovalo pokračování. A to jde dnes do kin. Co čekat? Minimálně stejnou jízdu, kterou jsme zažili minulý rok. Herecké obsazení zůstává stejně sympatické a doufejme, že se nebude jednat o ohrané vtípky z dílu prvního. Originalitu nečekáme, ale snad se dobře zasmějeme. První ohlasy potvrzují, že by to mohla být pravda. Pokud i vy byste chtěli na Vánoce zažít trochu toho klidu a nic neřešit, možná se v kině inspirujete.

O čem film je?
Matky rebelky jsou opět tu. Mila Kunis, Kristen Bell a Kathryn Hahn už mají dost starostí a zařizování při vánočních svátcích a hodlají si konec roku a sváteční volno užít! A jak z minula víme, když si tyto matky chtějí něco užít, zavání to ohromující akcí a srandou. A to si nemůžeme nechat ujít.

Očekávání redakce: 50%


Místo splněných přání (The Place)Proč na film zajít?
Také máte svá přání, která se vám nikdy nesplní? Udělali byste pro ně cokoliv? Co když by stačilo jen zajít do restaurace k jednomu chlápkovi a on všechno zařídí? Je to tak jednoduché? Co když v tom je ale háček? Podobnou situace si zkusí osm lidí a jak to s nimi dopadne zjistíte ve filmu od režiséra Paola Genovese. Pokud vám jeho jméno něco říká, tak máte pravdu. Minulý rok jméno tohoto italského režiséra zaznělo v naší rubrice, když do českých kin šla jeho komedie Naprostí cizinci. Tato komedie nejenom dostala ocenění za nejlepší scénář, ale sklidila pochvalné ohlasy od diváků. Napodobí svůj úspěch tímto skoro až mysteriózním dramatem?

O čem film je?
Záhadný muž sedí každý den u stejného stolu restaurace The Place, připraven vyslyšet a vyplnit největší přání návštěvníků. Co budou schopni udělat, aby získali to, co chtějí?

Očekávání redakce: 80%


Můj život Cukety (Ma vie de Courgette)Proč na film zajít?
Pokud jste se dívali na seznam novinek, které jdou od tohoto dne do našich kin, možná vás zaujal název Můj život Cukety. Jakmile dospělý divák zjistí, že se jedná o animák, pravděpodobně zaměří pozornost na jiný film – pokud teda nemá děti. Animák to sice je, ale rozhodně se nejedná o klasické zpracování, na které jsme zvyklí. Odlišným faktorem je rozhodně animace, ale i příběh. Poněkud depresivní a smutný, ale pravdivý a vážný. Proto ho kritici přijali velice pozitivně a švýcarský animovaný film sklidil i několik cen. Dokonce byl nominovaný na Zlatý glóbus a Oscara. Proč ještě na film zajít? Debut švýcarského režiséra Claudeho Barrase probírá závažná témata, ukazuje, že dětské domovy nejsou jen peklo, a všechny tyto životní otázky dokáže divákům přiblížit v pravém světle, ale i s lehkým humorem, aby nás promítání jen nezdeptalo. Další zajímavostí je, že film není celý digitální, ale animace je spojena s loutkami. A k tomu si připočtěte pětiletou práci na projektu. Zde se budu chyby hledat asi těžko. Pravděpodobně premiéra týdne.

O čem film je?
Když se devítiletý Ikar přezdívaný Cuketa dostane po smrti svojí maminky do dětského domova, netuší, že i na takovém místě můžete potkat přátele, lásku a ano, dokonce i být šťastný. Nejlepší rodina může být totiž i ta, kterou si sami vyberete.

Očekávání redakce: 70%


Na shledanou tam nahoře (Au revoir là-haut)Proč na film zajít?
Další novinka je francouzská vysoce oceňovaná tragikomedie Na shledanou tam nahoře, která se divákům nepředstavuje úplně poprvé. Byla možnost ji zhlédnout letos na jednom z festivalů a jelikož někteří z nás film již viděli, bude nejlepší zde uvést konkrétní důvod, proč na novinku do kina zajít.

Knižní předlohu jsem nečetla, takže nevím, co je na tom pravdy, ale zaslechla jsem rozhovor dvou žen, které odcházely po promítání z kinosálu a bavily se o tom, že kniha postrádá onu nadsázku, která je ve filmu obsažena. Upřímně, jestli je to pravda, číst bych to nejspíš nechtěla. Příběh Alberta a Édouarda je velmi krutý a neutěšený a ta trocha nadsázky a z ní plynoucí úsměvné scény jsou to jediné, co pomáhá člověku to nějak strávit. Na shledanou tam nahoře je skvěle provedené historické dílko, pojaté tak, jak jsme od Francouzů zvyklí. Je barevné, ale plné bolesti a něžné a roztomilé vtípky mají velmi hořkou pachuť. Určitě ale stojí za vidění. (Janca.W)

O čem film je?
Listopad 1918. Do konce světové války zbývá jen pár dní. Poručík Henri d´Aulnay-Pradelle je přesto ochotný kvůli uznání a povýšení jít i přes mrtvoly a posílá svou jednotku do nesmyslného útoku. Tato zbytečná zteč na kótu 113 nerozlučitelně spojí dva vojíny, nenápadného účetního Alberta Maillarda a nadaného umělce z bohaté rodiny Édouarda Péricourta. Albert skončí po výbuchu zasypaný v zákopu a Édouard ho vyhrabe a zachrání. Hned nato jej ale zásáhne střepin a přijde o kus obličeje. Toto znetvoření ovlivní životní příběh obou vojáků i po demobilizaci. Albert se stane Édouardovým pečovatelem a nakonec společně připraví monumentální podvod postavený na národním uctívání válečných hrdinů pomocí pomníků. A poručík Pradelle mezitím bezostyšně vydělává na státní zakázce založené na exhumaci padlých a na výstavbě válečných hřbitovů. Jejich cesty se tak musí zákonitě protnout.

Očekávání redakce: 70%


Polibek od Beatrice (Sage femme)Proč na film zajít?
Předposlední novinkou tohoto týdne je francouzské drama o vztahu mezi dvěma ženami s odlišným pohledem na život. Prolíná se zde obětování a sobectví. Jak ale ukázky slibují, nakonec to tak divoké nebude a budeme svědky toho, jak dvě naprosto odlišné ženy dokážou k sobě cestu najít. Ta samozřejmě není vůbec jednoduchá a kromě těžkých situací nám příběh přináší i lehkost a úsměv na tváři.

O čem film je?
Claire žije podle pravidel. Pracuje jako porodní asistentka a svůj život zasvětila službě ostatním. Jenže porodnici, kde pracuje, budou brzy zavírat. A do toho se znovu objevuje Béatrice, bývalá milenka jejího zemřelého otce, vrtošivá a sobecká žena, která je jejím pravým opakem.

Očekávání redakce: 60%


Přání k mání (Přání k mání)Proč na film zajít?
Poslední novinkou tohoto týdne česká tvorba. Jelikož tu máme už skoro konec roku, tak nesmí chybět pohádka. A co by to bylo za pohádku, kdyby v ní chyběla láska, rodina a kouzla. Tímto se nás pokusí oslnit Přání k mání, které má jen jednu povinnost. Předvést nám kvalitní rodinnou podívanou a dostat se z řady neúspěšných českých pohádek za poslední léta (čest výjimkám). Nebudeme si nic nalhávat, ale už to není to, co bývalo. Prvotní ohlasy jsou vcelku pozitivní, tak uvidíme, zda se nejedná o podplacené diváky, ale skutečně se konečně podařilo pro nás natočit krásnou vánoční pohádku. Co myslíte?

O čem film je?
Laskavý, hravý a humorný příběh o trampotách zamilovaného náctiletého Alberta se odehrává v rozzářeném předvánočním lázeňském městě, kterému vévodí vyhlášený mezinárodní hotel poněkud sebestředného hoteliéra Bosáka. Albert, jehož rodiče vystupují v hotelové kouzelnické show, miluje Johanu – sestru svého nejlepšího kamaráda Emana. Johana, která chce být oslovovaná Žoán, ale o Alberta vůbec nestojí a podobně jako ostatní dívky ve městě je zřejmě poblázněná do školního lamače dívčích srdcí Bosáka juniora. Albert ale nevěří, že by tento povrchní nafoukaný floutek mohl skromnou Johanu, toužící studovat na francouzské Sorbonně, opravdu zaujmout a rozhodne se bojovat o její srdce. Jakoby toho nebylo dost, Albert ještě musí čelit nečekané rodinné rozmíšce. Naštěstí si za dobrý skutek může vymyslet jedno přání, které mu slíbí splnit Kouzelný dědeček. Jenže jak s kouzelným přáním co nejlépe naložit, když mu ho chce kdekdo vyfouknout? A co když může být člověk šťastný i bez kouzel?

Očekávání redakce: 30%


BRK (brzy v kinech) je pravidelná rubrika, která vychází každý čtvrtek a informuje vás o aktuálních filmových novinkách. Dejte nám vědět, na jakou novinku zajdete vy!

Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!