1. 12. 2017

Filmový adventní kalendář 2017

Je tu prosinec, Vánoce klepou na dveře a s nimi přichází i advent. Pojďte si spolu s námi otevřít první políčko našeho speciálního adventního kalendáře!

hlavní obrázek

Adventní kalendář zná asi každý. Ale ten, který vám dnes představíme, není jen tak obyčejný. Nečekejte žádnou čokoládu, tady totiž najdete něco mnohem sladšího, co si vychutnáte ještě více. Představujeme vám druhý ročník našeho filmového adventního kalendáře!

Mnozí z vás se jistě označí za filmové maniaky. Dokážete ale odhalit název slavných filmů jen z obrázkové nápovědy? To se brzy dozvíte. Každý den od 1. do 23. prosince se můžete těšit na jednu novou hádanku z filmového světa.

Kde kalendář najít

Nemusíte nikam složitě chodit. Hádanku pro aktuální den najdete vždy přímo na hlavní stránce. Stačí na ni kliknout a hned si ji zvětšíte a objeví se pole, kam můžete napsat odpověď. Seznam políček s hádankami je zabarven podle toho, zda již máte pro daný den uhodnuto (zelená), pořád nevíte (šedá) a dosud neodhalená okénka (červená).

Kolikrát hádat

Jednoduše řečeno, nemusíte se stresovat. Hádat můžete kolikrát chcete, počet tipů není nijak omezený. Nemusíte se proto strachovat, že hádanku nedáte napoprvé, protože budete mít možnost si ji opravit – dole na vás vyjede barevný proužek s hláškou, že máte buď správně uhodnuto, nebo že musíte hádat znovu. A to je celá věda, pak už je na vás, kolik špatných pokusů vás to bude stát, než se trefíte do správné odpovědi.

Máme pro vás nápovědu

Abyste neřekli, že dvě těžké hádanky jsou už opravdu hodně, máme pro vás u zdejší filmové malou nápovědu. Všechny názvy, které jsou na obrázku nakresleny, představují české názvy filmů. Nemusíte se proto trápit s tím, že neumíte anglicky, stačí si jen uvědomit česky, co vidíte, a odpověď vám určitě hned naskočí.

O co se hraje?

Filmový adventní kalendář je zábava pro vás, takový předvánoční dáreček za odměnu, že tu s námi jste. Hrajte tedy podle libosti s tím, že za uhodnutí na vás čeká zeleně zabarvené okénko úspěchu a dobrý pocit z toho, že vám to pálí.

Tvůrci

Stejně jako v loňském roce, i letos filmové rébusy vymýšlel Fruiko. Grafické stránky se ujal náš dvorní grafik Jarddos, takže víte, kterým směrem smekat klobouk.

Seriálová verze

KFILMU není jediný web, který adventní kalendář připravil. Již pátým rokem můžete hádat také na naší mladší ségře SerialZone, kde vás budou čekat seriálové rébusy.

Vše ohledně adventního kalendáře můžete probrat ve speciálním vláknu v diskuzi, které jsme pro tyto účely založili. Pod článkem ale také nějaký ten komentář uvítáme. Vytvoření kalendáře totiž není otázka několika minut a vůbec jsme s ním měli spoustu práce. Proto nás potěší i jakékoliv zmínky na sociálních sítích (včetně facebookových liků), šíření mezi přátele a tak. Věřte, že to všechno sledujeme a určitě všechny vaše reakce budou mít vliv na to, jak se nám bude chtít kalendář tvořit zase za rok.

ragelly
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!