16. 11. 2017

BRK: Do našich kin přišla Liga spravedlnosti

Dáte této skupince šanci, nebo upřednostníte českou či francouzskou komedii? Je to jen na vás!

hlavní obrázek

Tak se nám listopad přehoupl do své druhé poloviny a my máme díky tomu před sebou třetí premiérový týden tohoto měsíce. Příroda se venku připravuje na nadcházející zimu a sychravé počasí přímo vybízí k návštěvě kina. Dneska vás do přítmí kina bude znovu lákat pět novinek napříč různými žánry. Pokud jste si tedy minulý týden nevybrali, možná vás dneska uspokojíme.

Dokud nás svatba nerozdělí

Dneska začínáme humorně, jelikož smích prodlužuje život. Nebo se to aspoň tvrdí. Každopádně rozesmáté obličeje zaručuje první novinka, kterou dneska pro vás máme. Je to sice jen „další“ komedie, ale není ledajaká. Je totiž francouzská (to už je mírná záruka kvality) a od tvůrců Nedotknutelných (to je už lepší). Přesně tak, Oliver Nakache a Eric Toledano nám přinášejí další dávku skvělého humoru, ale i kvalitní podívané. Kromě Ligy spravedlnosti se jedná o premiéru týdne. Prvotní ohlasy si komedie vychvalují, a i když není film plný známých tváři, vše je jak má být. Dokud nás svatba nerozdělí zaujala diváky po celém světě a odnesla si i ceny, tak uvidíme, jak ji přijme český divák.

Očekávání redakce: 70%

Když organizujete dokonale promyšlenou, luxusní svatbu na francouzském zámečku ze 17. století, úplně si to říká o nějaký průšvih. A když se má něco pokazit, věřte tomu, že se to opravdu pokazí a nezůstane jen u toho. Profesionální svatební agentura má na nezdary celých 24 hodin a za ty se toho může stát opravdu hodně. Zvlášť když šéf agentury z přátelství zaměstná vlezlého fotografa, kterého spíš než focení zajímá svatební pohoštění, najde záskok za kapelu, pro který je „decentní zábava“ neznámým pojmem, a ženichovo půlnoční překvapení definitivně změní celou svatbu v grotesku.

Zahradnictví: Nápadník

A máme tu zahrádku potřetí. Zajít si do kina na závěrečný díl trilogie se asi vyplatí, pokud jste viděli předcházející díly (a pochopitelně se vám líbily). Dle všeho, či co nám tvůrci slibují, by měl být Nápadník nejlepším dílem ze všech tří natočených. Po vlažném přijetí Rodinného přítele a Dezertéra je to poněkud odvážné tvrzení, ale je pravda, že ukázky slibuji poměrně dobrou zábavu v nelehkém historickém období. Při mé nedávné návštěvě kina totiž trailer na tuto českou novinku před projekcí filmu běžel a celé kino se u něj hlasitě smálo. Jestli je Nápadník skutečně nejlepším dílem trilogie, zjistíte od dnešního dne v kinech. Pokud se vám ale dva minulé díly nelíbily, dejte šanci asi něčemu jinému …

Očekávání redakce: 30%

Třetí film Zahradnictví s názvem Nápadník se odehrává na samém konci let padesátých. Je příběhem lásky, tentokrát lásky milenecké. Vypráví o bitvě mezi rodiči a jejich dětmi, poznamenanými válkou a komunistickým převratem. Nápadník s tragikomickým nadhledem obkresluje ostrou zlomovou linii mezi předválečnou a poválečnou generací. Generační střet vychází z odlišných životních zkušeností rodičů a jejich dětí. Každá generace má svoji představu o tom, jak k takovému štěstí dojít a jisté je, že k němu musí najít cestu sama.

Liga spravedlnosti

A konečně tu máme slíbenou premiéru týdne. Fandové komiksových hrdinů se konečně dočkali. Liga spravedlnosti, takový Avengers v temnějším hávu, je konečně tu. Dokážou tito hrdinové ze stáje DC napravit studiu reputaci? Po mírném zklamání v podání Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti a Sebevražedného oddílu přichází projekt, jenž by mohl (měl!) navázat na úspěch Wonder Woman. Dle všeho by měla být Liga plná skvělé akce, propracovanějších postav a už i humoru (o ten se postará hlavně Flash). Natáčení ale neprobíhalo jak po másle a vyskytlo se u něj několik problémů, tak snad to při sledování filmu moc nepocítíme. Fandové superhrdinů by kino vynechat neměli, je to totiž letošní poslední komiksárna.

Očekávání redakce: 60%

Po vzájemném střetu se Supermanem a jeho nesobeckým činem, ke kterému došlo ve filmu Batman vs Superman je víra v lidskost u Bruce Waynea obnovena. S pomocí Diany Prince (Wonder Woman), se rozhodne vytvořit tým super hrdinů, kteří mají společně čelit nové a strašlivé hrozbě, která může lidstvo uvrhnout do chaosu. Dokáží ale spolu Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg a Flash protivníka porazit? Není už příliš pozdě?

V šoku

Pokud ještě nejste z aktuálních novinek v šoku, tak z tého rozhodně budete. O to se totiž postará balkánská komedie, jenž měla svou první premiéru před šesti lety a k nám se doplazila až dnes. Obecně se neví, co moc čekat, ale novinka by nás zklamat neměla. Režisér a ani herci nejsou moc známí (jen pro opravdové filmové fajnšmekry), ale příběh je zajímavý a i zábavný. Pokud staronové novince dáte šanci, dejte nám vědět, jak se vám líbila.

Očekávání redakce: 50%

Když na 1. máje v roce 1986 vyhlásí Petra nejlepším pracovníkem hutě a za odměnu mu přidělí byt, je to pro něj takový šok, že omdlí a probere se až za deset let. Válka v Jugoslávii je minulostí a v samostatném Slovinsku se plně rozvíjí kapitalismus.

Nepřesaditelný

Občas se v kinech vyskytne novinka, kterou není třeba nějak moc komentovat. Jednou z nich je i aktuální dokument o Jiřím X. Doležalovi, českém novináři, jehož názory a myšlenky jsou velice sledované a i populární. Pokud vás tento novinář zajímá a rádi byste se o jeho práci, ale i jeho osobním životě, dozvěděli něco víc, Nepřesaditelný by vás zklamat neměl. Ostatní možná dokument nebudou tak kvalitně hodnotit.

Očekávání redakce: 10%

Nepřesaditelný! je nový dokumentární film Igora Chauna, který byl ve světové premiéře uveden na MFF v Karlových Varech a za jehož vznikem filmu stojí časopis Reflex. „Nikdy jsem nevěřil, že moje existence může být námětem pro film. Igor Chaun mne přesvědčil o opaku a jeho až obsedantně zodpovědný přístup při natáčení přinesl výsledek. Takže za sebe mohu říct, že film je pravdivý a nijak mne nepřibarvuje,“ komentuje nový dokument jeho hlavní postava – Jiří X. Doležal. „Na tomhle natáčení jsem si zase ověřil platnost starého buddhistického přísloví, že NIC NENÍ TAKOVÉ, JAKÉ SE NÁM JEVÍ,“ doplňuje režisér dokumentu Igor Chaun. „Jiří X. Doležal je duší časopisu Reflex, jeho ikonou, a pracovat s ním v jedné redakci je dobrodružství i radost,“ dodává šéfredaktor časopisu Reflex Marek Stoniš.


BRK (brzy v kinech) je pravidelná rubrika, která vychází každý čtvrtek a informuje vás o aktuálních filmových novinkách. Dejte nám vědět, na jakou novinku zajdete vy!

Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!