24. 8. 2017

BRK: Barry Seal v Temné věži

A k tomu si přidejte ještě Velkou oříškovou loupež a máme všechny aktuální novinky. Vyberete si?

hlavní obrázek

Konec prázdnin se nám blíží. Filmový průmysl se ještě z posledních sil snaží vyprodukovat pár es z rukávu, ale buďme upřímní, ty nejlepší letní filmy máme už za sebou. I tak dneska přichází další tři novinky, které útočí na široké publikum. Výhodou je, že u dvou novinek už víme, co bychom od nich měli očekávat. V zahraniční si svou premiéru již odbyly.

Temná věž

Existují i jiné světy než tyto. Temná věž Stephena Kinga, ambiciozní a rozsáhlý příběh od jednoho z nejuznávanějších světových autorů, se konečně dostává na filmová plátna. Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit.

Máte raději knihy než filmy? Také trpíte, když se tvůrci nedrží knižní předlohy? Četli jste tvorbu od Stephena Kinga? Tak na Temnou věž nechoďte a svůj čas a peníze vložte do jiné novinky! Diváci, kteří měli možnost novinku vidět, a kteří četli knižní předlohu, ji šíleně zkritizovali. Naštěstí tu máme i pár názorů od lidí, kterým knihy nic neříkají. Jak oni Temnou věž hodnotí? Jedná se prý o průměrný snímek, který nenudí, ale ani nenadchne.

Jak to, že se nejedná o poslední letní trhák? Rozhodně za to může nízký rozpočet, přetáčky, změny v týmu, mluvení společnosti do práce režiséra a mnoho dalšího. A to skutečně ovlivní celkový výsledek víc, než byste si mysleli. Je to škoda! Potenciál byl obrovský. I tak ale můžete Temné věži dát šanci (pozor, samotná věž se prý ve filmu objeví jen na 20 vteřin) a možná uvidíte, že se jedná o průměrný snímek s hvězdným obsazením a zajímavým příběhem.

Očekávání redakce: 60%

Velká oříšková loupež

Po událostech prvního filmu musí veverčák Bručoun se svými přáteli zabránit starostovi Oakton City zbourat jejich domov kvůli plánované výstavbě pochybného zábavního parku.

Ani ke konci léta se nezapomíná na děti a jejich celé rodiny. Už jen název napovídá, že se bude jednat skutečně o pohádku pro nejmladší obecenstvo, takže něco ve stylu Já, padouch nečekejte. I Velkou oříškovou loupež měli možnost vidět za velkou louží, a jak je druhý díl nadchnul? Všichni ho zkritizovali. Ani naše redakce se nebojí dát nízké hodnocení. Přesto to berte s rezervou, hlavně pokud se vám předcházející díl líbil. Je totiž pravdou, že my odrostlejší se na pohádky tohoto typu díváme jinak a jinak na ně pohlíží i děti. I zde ale platí pravidlo, že dvojka nepřesahuje kvality prvního dílu.

Očekávání redakce: 30%

Barry Seal: Nebeský gauner

CIA. Bílý dům. Pablo Escobar. Tyhle všechny vodil za nos. Barry Seal je znuděný dopravní pilot, kterému potřebnou životní energii dodá spolupráce s CIA. Barry pro ni z letadla mapuje oblasti, do kterých se úřady jen tak snadno nedostanou. Je v tom zatraceně dobrý. Až tak, že s ním chtějí spolupracovat všichni.

A dneska končíme nejočekávanější premiérou tohoto týdne. Tomík si musí napravit reputaci, jelikož v nedávné Mumii se mu to moc nepovedlo. Barry Seal ale kupodivu není žádné sci-fi či akční snímek, což jsou žánry, které Tom Cruise vyhledává a kde se cítí dobře. Barry Seal je příběh podle skutečnosti, a pokud bychom ho měli připodobnit k nějakému již natočenému filmu, byl by to určitě Vlk z Wall Street.

I když je film podle pravdy, opět ho berte trochu z rezervou. Musel být přizpůsoben očekávání diváků. I tak se dle všeho jedná o velice zajímavou novinku, která je plná humoru, ale i akce a zajímavých scén. Prvotní ohlasy jsou zajímavé, a pokud vás tématika zločinu, drog, letadel a v tom Tom Cruise láká, rozhodně tuto novinku nevynechejte.

Očekávání redakce: 70%

Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!