3. 8. 2017

BRK: John Wick na podpatcích bez lítosti

Přehled aktuálních týdenních novinek je tu! Která vás oslní?

hlavní obrázek

Vítejte u prvního srpnového přehledu filmových novinek. Prázdniny se nám pomalu přehouply do své druhé poloviny a první srpnový týden nám přináší rovnou pět novinek. Výběr je to skutečně velký a každá z novinek má co nabídnout. Než se ale do nich pustíme, zrekapitulujme si minulý měsíc, který byl na letní velkofilmy štědrý.

Za několik let budeme určitě na měsíc červenec roku 2017 vzpomínat v souladu s novým Spider-Manem. Herec Tom Holland vzal na svá bedra již třetího představitele a nám se asi zalíbil. Skutečně, Spider-Man: Homecoming se stal na našem webu nejnavštěvovanějším filmem minulého měsíce Ohodnotilo ho 28 z vás a hodnocení se aktuálně zastavilo na 84 %! Ano, nového Hopsala vskutku vidělo spousty našich uživatelů, ale není to nejlépe hodnocený film. Tento titul si zatím přebírá Dunkerk. Válečné drama podle skutečných událostí od Christophera Nolana je námi hodnoceno 87,5 % a to 16 uživateli (ano, je pravda, že Pěkně blbě má 90 %, zde ale hodnotili jen 2 uživatelé, takže logicky Dunkerk je na tom lépe).

Co nejhůře hodnocený film? Tím se stává Valerian a město tisíce planet. I když film dostává status nejhůře hodnoceného, není na tom zas tak zle. Jeho hodnocení je totiž 73,3 %. Což je skvělé. Spousty filmů ale ještě nebylo ohodnoceno, takže postrádá smysl už rovnou minulé novinky škatulkovat. Ale už nyní s určitostí můžeme říci, že minulý měsíc zazářil Baby Driver , Dunkerk, Válka o planetu opic , Oklamaný, Pěkně blbě, Valerian a město tisíce planet a Srdečně vás vítáme. S žádným z těchto filmů neuděláte chybu a pokud jste je ještě neviděli, berte kina útokem. V těchto vedrech se to nedá vydržet ani u vody …

Atomic Blonde: Bez lítostiPrávě probíhá studená válka. Agentka MI6 v utajení, Lorraine Broughton, je poslána do Berlína s cílem vyšetřit smrt svého kolegy a získat zpět ztracený seznam dvojitých agentů. Společně se šéfem místní pobočky Davidem Percivalem musí udělat cokoliv, aby se seznam nedostal do rukou nepřítele…

Podle úvodního obrázku, a i nedávného článku o tržbách, bylo jasné, která přicházející novinka bude tou nejočekávanější. Ano, akčňák, kde krásná žena porazí chlapy všemožnými prostředky. Atomic Blonde: Bez lítosti je rozhodně očekávanou novinkou. Ohlasy celkem novinku chválí. Akční scény jsou době natočené a provedené. Jak se dalo čekat, příběh je o ničem a občas nepřehledný, ale my stejně chceme hlavně vidět její podpatek v obličeji nepřítele. A málem bych zapomněl! Je vychvalována i scéna, kde se Charlize Theron „popere“ v posteli s nedávnou Mumií (Sofia Boutella). Ano, máte pravdu, to hlavně zaujalo chlapy.

Atomic Blonde: Bez lítosti se k Johnu Wickovi nepřipodobňuje jen tak. I když akční scény mohou být podobného ražení, mluvíme o této podobnosti hlavně kvůli Davidu Leitchovi. Tento režisér se totiž podílel i na tvorbě právě zmíněného Wicka. A to už může být zárukou dobré podívané. Zajímavé je, že se nedávno na webu objevila zpráva, že je možné Johna WickaLorraine Broughton ( Charlize Theron v Atomic Blonde) spojit. Vidět film s dvěma drsňáky by skutečně mohlo být zajímavé. Takže tomuto nápadu jsme otevření. Jen musí vymyslet, jak se asi setkají. Atomic Blonde se totiž odehrává třicet let před Johnem.

Pokud přemýšlíte, kterému filmu dáte tento týden šanci, Atomic Blonde: Bez lítosti je jednou z těch lepších rozhodnutí. Sexy herečka, propracované akční scény a humor.

Očekávání redakce: 70%

Vážený občanPán Mantovani, držiteľ mnohých prestížnych ocenení vrátane Nobelovej ceny za literatúru, príjme pozvanie do svojho rodného mesta v Argentíne, ktoré bolo inšpiráciou pre všetky jeho knihy. Ukáže sa, že prijatie tohto pozvania bolo najhorším rozhodnutím v jeho živote. Očakávajte to najneočakávanejšie, keď postavy vo Vašich románoch vznikli podľa skutočných ľudí!

Druhou novinkou, která svým názvem připomíná českou tvorbu (je ale španělská), je Vážený občan. Film, který letní blockbuster rozhodně není, ale je jasná cílovka pro milovníky podobných tvoreb. Tutu drama komedii mají na svědomí Gastón Duprat a Mariano Cohn. Jména vám možná nic neřeknou, ale veřte, že jejich minulá díla jsou velice oceňována. Například Muž od vedle, který světlo světa spatřil v roce 2009, obdržel na festivalu Sundance cenu za nejlepší kameru (padla i nominace na nejlepší film).

A právě i jejich aktuální novinka sklízí úspěchy. Na festivalu v Benátkách si diváci Váženého občana vychvalovali, a právě tam padla i dvě ocenění za nejlepší film. Takže máme záruku kvality a pokud vás ukázky zaujaly, či je to váš šálek kávy, rozhodně novinku nevynechte.

Očekávání redakce: 60%

Španělská královnaPo druhé světové válce se do fašistického Španělska začínají sjíždět filmaři. I přes vládu pevné ruky generála Francisca Franca tu nacházejí zázemí a skvělé lokace, ve kterých mohou natočit velkolepý film o královně Isabele I. Právě Franco je do projektu velice zainteresovaný a je připraven do něj vložit nemalé peníze. Neví však, že režisér nikdy nenatočil zvukový film, scenárista nikdy nenapsal kvalitní scénář a producent nikdy nevyprodukoval nic dobrého. Jedinou skutečnou hvězdou tak je Macarena Granada (Penélope Cruz), která několik let strávila v Hollywoodu. Po návratu do Španělska Macarena sama zjišťuje, že většinu kolegů už potkala při natáčení snímku Dívka tvých snů – profesionalita týmu se od té doby ale nezměnila…

Další novinka je taktéž ze Španělska a kdo by jiný by se na tuto roli hodil než temperamentní Španělka Penelope Cruz. Ano, fandové této krásky zbystřili. To ale není vše, na co se můžeme těšit. Film se vychvaluje pro skvělé dobové kostýmy, lokace a herecké výkony. Přesto ho ale diváci, kteří měli možnost ho již vidět, kritizují. Prostě se jim nelíbil a nezaujal. Hlavně je prý moc upovídaný. Ale to nemusí všem nutně vadit. Pokud vy patříte k milovníkům kostýmů a dlouhých dialogů, tak v tom případě je tato novinka pro vás jak ušitá.

Očekávání redakce: 50%

ČáraAdam Krajňák je otcem rodiny a zároveň také hlavou pohraniční kriminální skupiny, která pašuje přes slovensko-ukrajinskou hranici cigarety. Když ale jedna z dodávek ztroskotá, spustí se lavina konsekvencí, během níž bude muset zpochybnit své vlastní mezníky, které dosud nechtěl překročit.

Čára, to je film, který byl vysílán letos na festivalu v Karlových Varech a který si odnesl cenu za režii. Ten, který si tuto cenu nejvíce zaslouží, pochopitelně režisér, je Peter Bebjak. Nejznámější je jeho celovečerní debut Meruňkový ostrov, kterým se proslavil. Znát ho můžete ale i díky seriálům.

Novinka, která je založena na skutečných událostech, sklízí nadšení. Příběh vychází z vyprávění skutečných lidí, takže málo toho je vymyšleno. Čára zachycuje životy a osudy lidí na slovensko-ukrajinské hranici a při natáčení se tvůrci inspirovali vším, co při prohlídkách viděli. Film je skutečně propracovaný a chválí se herecké výkony. Pokud vás pašování drog, cigaret, alkoholu a migrantů přes čáru zaujalo, klidně dejte slovenské novince šanci.

Očekávání redakce: 60%

KřižáčekRytíř Bořek se vydává po stopách svého zmizelého synka. Malý Jeník uprchl z domova, spěchá za snem, za iluzí o svatém poslání dětí. Stárnoucí otec po něm všemožně pátrá, snaží se syna dohnat, přichází ale všude pozdě, nachází už jen svědky, kteří tvrdí, že Jeníka viděli. Získává od nich alespoň střípky informací, ze kterých se snaží poskládat dohromady osudy svého chlapce. Ztraceného syna si projektuje i do dětí, na které cestou narazí. Obraz chlapce se však postupně rozostřuje, Bořkovo vědomí se postupně drolí a krajina, kterou putuje dál a dál, je stále více krajinou jeho stavu mysli.

Jediné hmotné, co nachází, jsou předměty s Jeníkem spojené: dětský meč a křestní mince. Získává tak reálnou stopu, ale nedokáže ji správně vyhodnotit. Postupně přestává rozlišovat mezi skutečností a pouhou inscenací mýtu.

Dneska končíme rozhodně nejzajímavější novinkou – česká tvorba, ohromující výprava, vztah otce se synem a vítěz letošního festivalu z KV. Ano, Křižáček si odnesl Křišťálový glóbus. Tím bychom mohli skončit, že? Nebo se tím raději nebudeme řídit?

I tak jsou ohlasy rozporuplné, jako u každé naší tvorby. Na Křižáčkovi se pracovalo čtyři roky a má ho na svědomí Václav Kadrnka, který se proslavil svým debutem Osmdesát dopisů, kde byl hlavní náplní vztah mezi matkou a synem. A v těchto kolejích pokračujeme, jen jsme zde vyměnili matku za otce.

Křižáček je dobře oceňovaná roadmovie, které bychom mohli věnovat pozornost. Film se nám snaží kromě dobrodružství ukázat i vztah k autoritě, problémy v mládí a schopnost omluvit se za své chyby. Máte české filmy rádi? Tak Křižáček by vás zklamat nemusel.

Očekávání redakce: 50%


BRK (brzy v kinech) je pravidelná rubrika, která vychází každý čtvrtek a informuje vás o aktuálních novinkách v našich kinech. Kterou novinku rádi v kině navštívíte?

Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!