4. 7. 2017

Zemřel pan účetní Ugo Fantozzi

Včerejším dnem nás opustila další herecká hvězda. Ve věku 84 let zemřel Paolo Villagio.

hlavní obrázek

Poslední dobou máme podobných článků nějak hodně, co? No, musíme si zvykat, ale rozhodně to nechceme brát jako samozřejmost. Ať už se jedná o aktuální hollywoodskou star či věkem zapomenutou hvězdu, každý z nich si zaslouží pár vět. A dneska je to žel Paolo Villaggio.

Paolo Villaggio, jméno, které mnohým nemusí nic říci, ale obličej, ten obličej musí poznat snad každý. Jeho život začal v italském Janově v roce 1932. S rodinou žili ze začátku během druhé světové války v chudobě. Než se stal hercem vystřídal spoustu jiných zaměstnáních. Zmíním například hlasatel BBC či účetní v ocelárně (proto se tak dobře vyžíval v rolích účetního). Tak vidíte, pokud i vy máte nyní obyčejné zaměstnání, třeba na vás čeká kariéra herce.

I když seznam filmů, ve kterých Paolo Villaggio hrál, není rozhodně krátký, je prostě nejznámější jako Ugo Fantozzi. V této postavě se objevil hned v několika filmech a zavítal i do knižní podoby. Včerejším dnem je tento italský herec minulostí a můžeme na něj vzpomínat už jen při sledování jeho tvorby. Zemřel v krásném věku 84 let.

Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!