22. 6. 2017

BRK: Transformers jsou s Holkami na tahu

Přehled aktuálních týdenních novinek je tu! Která vás oslní?

hlavní obrázek

Tak to jsme tu dlouho neměli. Dvě velice očekávané a cílené novinky v jednom dni. Pro milovníky ztřeštěných komedií tu máme Holky na tahu a fandové série Transformers se třepou na pátý díl této ságy. Ještě než se na ně podíváme, je potřeba zmínit, že toto nejsou jediné novinky, kterou jdou do našich kin. Zbylé dvě ale nebudeme klasicky zmiňovat, jelikož budou nasazeny jen do pár kin.

První z nich je dokument o herci Jirkovi Mádlovi. Film bude zadarmo online, ale pokud někdo preferuje kino, ta možnost tu také je (pravděpodobně v nějakém klubovém). V kině se ale už platí. Ohlasy nejsou žádné, a pokud vás život tohoto mladého herce zajímá, neprohloubíte.

Poslední možností je zajít na záznam koncertu operního zpěváka Jonase Kaufmanna, který se odehrával v Turíně. Pokud jste příznivci tohoto umění, pospěšte si, v kinech dlouho záznam nepobude. Nu a teď na ty další dvě…

Holky na tahuV odvážné, mládeži nepřístupné komedii Holky na tahu uspořádá pětice nejlepších kamarádek z vysoké školy (v podání Scarlett Johansson, Kate McKinnon, Jillian Bell, Ilany Glazer a Zöe Kravitz) víkendové setkání po deseti letech v podobě divoké dámské jízdy v Miami. Jejich nespoutané řádění ale nabere překvapivě zlověstný směr poté, co se jim nešťastnou náhodou podaří zabít striptéra. Zatímco se v nastalém zmatku pokoušejí přijít na to, co si počnou, zažívají další a další bizarní příhody, které je v průběhu celé noci sblíží více než kdy předtím a pomohou jim zvládnout situace, ve kterých na podpoře přátel a kamarádů záleží nejvíce.

Než cokoliv bude vyřčeno, je potřeba si říci, že letošní Holky na tahu nemají společného nic s Matkami na tahu, které řádily minulý rok v čele s Mila Kunis. A to samé platí o stejnojmenném filmu z roku 2012, kde hrála například Kristen Dunst. Distributor nám chtěl asi zamotat hlavy!

Holkami na tahu je to hrozně těžké, jelikož těchto komediích s obdobným příběhem je neskutečně hodně, proto nás musí novinka něčím zaujmout, což se zde prý nedaří. O příběhu se mluví jako o tuctové záležitosti a zabití striptéra není hlavní náplní, ale těch příběhových linek je víc. Navíc vtip není nějak zvláště podařený.

No, co si o ohlasech myslet? Může nám to být jedno. U Holek na tahu se máme odreagovat, zasmát se a hlavně pokud jsme ženy nad třicet let, tak si máme uvědomit, že se má pařit co jen to jde! Já jen doplňuji, že by bylo fajn, kdyby u toho zůstali všichni naživu.

Na Rotten Tomatoes má komedie 49%, což není převratně hodně, ale je to víc než novinka níže, ta má o hodně méně. Pokud vás ukázky rozesmály, či patříte k milovníkům Scarlett Johansson, jsou Holky na tahu jasnou volbou. Přece holky / ženy nepůjdete na auta, co se proměňuji v roboty, no ne?

Očekávaní redakce: 50%

Transformers: Poslední rytířAutomechanik Cade Yeager (Mark Wahlberg) má s Transformery bohaté zkušenosti a válce navzdory se spojí s „nepřítelem“ Bumblebeem. Jejich společným cílem je nalezení důvodu, proč se Transformers po staletí vracejí na Zemi. Odpověď na tuhle otázku jim může dát významný historik a asi největší teoretický znalec Transformers Edmund Burton (Anthony Hopkins), který věří, že právě v minulosti lze najít klíč k ukončení války a záchraně lidstva. Velmi nesourodou skupinku doplňují ještě krásná oxfordská profesorka (Laura Haddock) a osiřelá puberťačka Izabella (Isabela Moner), která toho na svůj věk zažila s Transformery až příliš. Je i filmové diváky čeká příběh, který se odehrává v časoprostoru několika set let, na několika kontinentech. Dozví se, k čemu doopravdy sloužily kameny ve Stonehenge, a možná nakonec naleznou i ztraceného Optima Prima.

A konečně nejočekávanější novinka tohoto týdne. Jasná cílovka pro milovníky celé série či pánské publikům, které ocení jak auta, tak roboty … ano, i krásné herečky. Je to neuvěřitelné, ale skutečně se podařilo postavit tak výdělečnou a skvělou sérii na hračkách z osmdesátých let. Deset let uteklo od prvního dílu a my máme před sebou už pátý. Bude Poslední rytíř tím nejlepším dílem z celé série?

Asi ne. Jednička byla skvělá, originální, dobře natočená a hlavně hodně vysoce hodnocena. Dvojka, to byl děs. Sice jsme se drželi zajetých kolejí a fanoušci do kina chodili, už to taková sláva nebyla. Ne nadarmo dostala Pomsta poražených (to je název druhého dílu) tři Zlaté maliny – Nejhorší film, Nejhorší režisér, Nejhorší scénář (rok 2009).

Pak přišla trojka, rok 2011, a prozkoumali jsme odvrácenou stranu Měsíce. Diváci byli opět nadšení a dolary se hrnuly. Přesně tak, trojka je momentálně nejvýdělečnějším dílem celé série – vydělala 1,123 mil. dolarů! Pozitivním hodnocením se zase nešetřilo a všichni byli spokojeni. Až na milovníky Megan Fox! Ta byla odstraněna (režisérem, ne roboty) a nahradila jí jiná krasavice a to Rosie Huntington-Whiteley.

Aktuálně posledním dílem (do dnešního dne) byla čtyřka (Zánik), která do kin dorazila v roce 2014. A opět jsme šli s kvalitou dolů. Možná za to mohla výměna hlavního herce, jelikož v příběhu už neběhal Shia LaBeouf, ale Mark Wahlberg. Ať to bylo jakkoliv, opět jsme se dočkali obrovské akce, tuny šrotu a … zas Zlatých malin. Nejhorší režisér, chudák znovu, a Nejhorší herec ve vedlejší roli – Kelsey Grammer. I přesto dokázala čtyřka vydělat přes miliardu dolarů. Důkaz toho, že nejlepší názor je ten vlastní!

Co pětka? Momentálně má na Rotten Tomatoes 16%, což je nejméně z celé série! Máme teda očekávat propadák? Pravděpodobně ne, kritici sice Posledního rytíře zadupají, ale diváci ho opět ocení. Jakýkoliv díl z Transformers je obrovský blockbuster, který fandy vždy mít bude a vždy vydělá ohromné peníze. Čekejte opět legraci, auta, akci, mlátící se roboty a příběh neřešte. Takže kelímek, popkorn a užít si nehorázně drahou srandu. A 3D povinností!

Očekávaní redakce: 60%


BRK (brzy v kinech) je pravidelná rubrika, která vychází každý čtvrtek a informuje vás o aktuálních novinkách v našich kinech.

Tak které novince dáte šanci vy? Nestyďte se a svěřte se nám.

Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!