15. 6. 2017

BRK: Auta extrémně rychle ujedou pobřežní hlídce

Přehled aktuálních týdenních novinek je tu! Která vás oslní?

hlavní obrázek

Tak kolik jste viděli filmů z minulého týdne? Všechny říkáte? Nebojte, máme pro vás další čtyři. Než se na ně pustíme a pořádně je zkritizujeme, máme pro vás opět novinku. Začátkem každého dalšího měsíce se ohlédneme zpátky do minulosti a podíváme se, jak si novinky, které prošly naší rubrikou, vedou, jak je hodnotíte a zda splnily naše očekávání. Z celého měsíce pak zmíníme ty nejlepší filmy, které našimi uživateli byly nejnavštěvova­nějšími a také nejlépe hodnocenými. Takže pokud jste nějaký film v kině teď v červnu už viděli, rychle ho ohodnoťte, ať hezky vynikne.

Co nás čeká tento týden? Už podle názvu se bude jednat o velice akční novinky. Pokud jste milovníci rychlých aut, spálených pneumatik, krásných žen (či mužů – záleží na vkusu) a věčné lásky, jste tu správně. Tak se pojďme na ně vrhnout a nezapomeňte se podívat, jak se na ně těší i naše redakce.

Pobřežní hlídkaMitch (Dwayne Johnson) je chlap jako hora se silným morálním kompasem a stoprocentním zápalem pro práci vodního záchranáře. Je to prostě naprostý opak Matta Brodyho (Zac Efron), bývalého úspěšného olympionika, kterému sláva natolik stoupla do hlavy, že si po nekonečné sérii průšvihů musí pod Mitchovým velením jako plavčík odkroutit pár desítek hodin veřejně prospěšných prací. Matt má však ego stejně silné jako bicepsy a ani takové varování osudu nebere moc vážně. Místo bdění nad plážovými povaleči bez uzardění zírá do výstřihu dalšího nováčka v týmu, nádherné ale odtažité Summer (Alexandra Daddario). Za jiných okolností by si ho Mitch asi podal, jenže teď na to nemá čas, protože se mu na pláži začaly kupit problémy. Tu moře vyplaví pytlíček s drogami, tu mrtvolu… A protože místní policie vše bohorovně přehlíží, vydá se parta plavčíků na trestnou výpravu, která nemůže skončit dobře, pokud jeden z jejích členů nepřestane všechno sabotovat.

Čím jiným začít než Pobřežní hlídkou, když už i k nám se blíží léto a lidé začínají nosit plážové žabky. Prudké slunce muselo ožehnout režiséra Setha Gordona, protože si jednoho dne řekl, že už ho nebaví vymýšlet originální filmy bez zajeté značky a tak se rozhodl přetočit seriál, který v v minulosti sledoval snad každý. Chyba? Možná. Člověk by si podle ukázek mohl říci, že se jedná o parodii, což nakonec tak asi i dopadlo. Dwayne Johnson ale při jednom z rozhovorů řekl, že jejich cílem bylo vytvořit opět legendární Pobřežní hlídku a vzdát čest staré klasice. No, nevím, zda se to povedlo.

Na novou Pobřežní hlídku se teda pohlíží jako na komedii, takže je jasné, že jí nikdo nebere vážně. Přesto jí lidé kritizují a film si nedokáže vydělat slušné peníze. Jak to, když je film plný sexy žen a svalnatých chlapů? Možná to je tím, že ženy a chlapy spoře oděné a ve zpomalených záběrech je v dnešní době vidět všude. Takže vlastně film nemá čím jiným zaujmout, jelikož vtipné části jsou o ničem anebo jsou v trailerech. Dost ale popisování a kritizování. Dneska uděláme výjimku, jelikož máme pro vás přichystanou recenzi, kterou si můžete od včerejšího dne na našem webu přečíst. Najdete jí i zde.

Má tedy smysl na Pobřežní hlídku jít? Ano i ne. Rozhodně je momentálně v kinech lepší film, ať už z tohoto týdne či z těch minulých. Pokud ale chcete jednoduchou zábavu a prostě si odpočinout od všedních starostí, tato nepřístupná komedie, která se trochu podobá seriálu Pobřežní hlídka, vám pomůže a dokážete u ní zrelaxovat. Rozhodně ale nečekejte hit letošního léta. Na Rotten Tomatoes má například film aktuálně 19%. U nás jsme k novince otevřenější…

Očekávání redakce 50%

Auta 3Legendární závoďák Blesk McQueen z ničeho nic zjistí, že ho nová generace závodních aut poslala mimo závodní dráhu, kterou nade vše miluje. Zpátky do hry mu může pomoci pouze mladá automechanička Cruz Ramirezová, která však sama pomýšlí na vítězství a inspirace od Doktora Hudsona Horneta. Slavný závoďák s číslem 95 musí ve Zlatém pístu všem dokázat, že nepatří do starého železa.

Od plážového volejbalu a zachraňování lidí se přesouváme k rychlým autům s roztomilými obličejíky. Autům se to povedlo, a i když spíš cílí na mladé „závodníky“ a jejich otce, není moc lidí, kteří by nevěděli, o čem je řeč. Z Aut se totiž stal před jedenácti lety hit a z kin se přesunuli do hračkářství a dalších obchodů. Pak přišel druhý díl a šlo to upřímně do kopru …

Cílem není dvojku nějak zkritizovat, ale fakt je, že se moc nepovedla a převážnou část fanoušků tohoto animáku zklamala. Téma špionáže asi nebyla ta nejlepší cesta. Naštěstí si to uvědomují i tvůrci a přišli se změnou. Vracíme se totiž ke kořenům prvního dílů a už teď se mluví o trojce jako o lepší jedničce. A skutečně ten koncept je podobný. Blesk je boreček, který ale ztratí šťávu a dostane se mimo závodní dráhu. Musí si nechat pomoci od ostatních aut, které by se dali považovat za podřadné, a začne přemýšlet o smyslu života.

V čem tedy bude třetí díl lepší než jednička? Tak samozřejmě grafika bude vymazlenější, protože jedenáct let u výroby animáků je docela znát. Navíc, tvůrci chtějí do kina nalákat i mladé holky a nejen kluky závodníky, a proto je jedna z hlavním postav příjemná a roztomilá automechanička jménem Cruz Ramirezová. Jestli to na holky, které raději češou panenky, zapůsobí, těžko říci.

Jednička byla skvělá, dvojka průměrná a trojka by zase měla být skvělá. Pokud máte doma malé caparty, kteří Bleska a Buráka chtějí znovu vidět, animák doporučujeme. Kde jinde slyšet hřmotný zvuk motorů a vidět lesk karoserie než v kinech?

Očekávání redakce 60%

Extrémní rychlostFilm vypráví příběh dvou bratrů, zlodějů aut, kteří cestují za novou zakázkou na jih Francie, kde se dostanou do hledáčku místního zločineckého bosse. Zloději Andrew a Garrett Fosterovi (Scott Eastwood a Freddie Thorp) se specializují výhradně na nejdražší luxusní auta. Byli najati na krádež nádherného Bugatti z roku 1937 v hodnotě několika miliónů eur a tak za touto zakázkou směřují na jih Francie. Ale Jacomo Morier (Simon Abkarian), místní zločinecký boss a majitel Bugatti, je chytí a nebere to vůbec na lehkou váhu. Výměnou za své životy budou muset oba bratři ukrást auto Morierovu úhlavnímu nepříteli Maxi Klempovi (Fabian Wolfrom) – a to nejen nějaké auto, Morier chce, aby Klempovi ukradli jeho nejcennější auto, Ferrari 250 GTO z roku 1962.

U aut chvilku zůstaneme, jen se přesuneme z animovaného prostředí do toho reálného. No, označení reálného jsem asi v tomto případě trochu přehnal, ale vy mi rozumíte. Jak na vás Extrémní rychlost působí? Na mě trochu jako menší, zanedbávaný a podvyživený bratr mohutného chlápka jménem Rychle a zběsile. I přesto může z menšího brášky vyrůst skvělý a úspěšný muž!

Celkově filmy s auťáky to mají těžké (pokud nepočítáme ty animované). Aktuálně tomuto odvětví vládne série Rychle a zběsile a kdokoliv se chce prosadit, má jednoduše smůlu. Nedávno se o to pokoušela adaptace úspěšné hry Need for Speed, tam se ale taky nepodařilo pořádně sešlápnout plyn a do cíle jsme nedojeli. Dopadne Extrémní rychlost lépe?

Těžko říci, ale je tu poměrně dost lákadel, které mohou přinutit diváky dojít do kina a zaplatit si za lístek. Kromě extrémní akce a rychlých aut jsou zde i Scott Eastwood a Freddie Thorp (jako bratři Andrew a Garrett Fosterovi) , kteří se do svých rolí náramně hodí. Navíc, Scott Eastwood má s hraním velké zkušenosti a to nejenom díky svému otci. Objevil se například v Gran Torinu, Rychle a zběsile 8 či v Železných srdcích.

Co od novinky čekat? Spoustu akce, automobilových honiček, sem tam nějaký ten humorný moment. Nesrovnávejte s žádným jiným podobným filmem a mělo by to být v pohodě. Pokud si ale nejste ani trochu jisti, ještě chvilku počkejte. Do kin pomalu přijíždí Baby Driver a pořádně to roztočí.

Očekávání redakce 60%

Trpká úrodaTrpká úroda je silným příběhem lásky, cti, vzpoury a přežití, inspirovaný jednou z nejvíce přehlížených tragédií 20. století. Vypráví osudy dvou mladých milenců, vtažených do pustošícího řádění Josefa Stalina a jeho genocidní politiky namířené proti Ukrajině ve třicátých letech minulého století. Zatímco Stalin upevňuje ambice komunistů v Kremlu, mladý umělec Jurij (Max Irons) se snaží přežít hladovění, věznění a mučení, aby svou dětskou lásku Natálku (Samantha Barks) zachránil před hladomorem, programem na vyhladovění obyvatelstva, který nakonec zabil miliony Ukrajinců. Na pozadí těchto tragických událostí uniká Jurij ze sovětské věznice a přidává se k protibolševickému hnutí odporu. Tam bojuje za znovushledání s Natálkou a zároveň za svobodnou Ukrajinu.

Na konci trochu odbočíme a závodění, krádeže a sexy plavčice necháme za sebou a podíváme se na film inspirovaný skutečnými událostmi. Takže konečně něco pro ty, kterým Pobřežní hlídka nic neřekla, a nadupané káry jdou mimo ně. Nespálíte se?

Trpká úroda se dá považovat za love story. Příběh o nesmrtelné lásce a vůli přežít. Už před premiérou se lidé rozdělili na dva tábory. První skupina film miluje a doporučuje, ta druhá ho ihned odsoudila. Těžko říci, ke které skupině se přidat, protože ti, co film vychvalují, mají docela dobré argumenty. Kromě velmi silného příběhu se vyzdvihují dobové kostýmy, skvěle zachycená atmosféra hladomoru či pohled na krásnou přírodu.

Rozhodně půjde o silný a emotivní film, takže s dobrou náladou z kina odcházet nebudete. Zas na druhou stranu je potřeba na minulost nezapomínat a občas si připomenout, jaké hrůzy na naší planetě panovaly. Jasná cílovka dnešního týdne – pokud je to váš šálek kávy, nesmíte vynechat.

Očekávání redakce 50%

Příští týden se těšte na nový příběh ze světa Transformers a přijdou i Holky na tahu.


BRK (brzy v kinech) je pravidelná rubrika, která vychází každý čtvrtek a informuje vás o aktuálních novinkách v našich kinech.

Tak které novince dáte šanci vy? Nestyďte se a svěřte se nám.

Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!