17. 5. 2017

Piráti z Karibiku proti pirátům od klávesnice

Hackeři hrozí, že dají nejnovější díl na internet před premiérou. Jak se k tomu Disney postaví?

hlavní obrázek

Je to vlastně úplně jednoduché. Hrozba zní: „Dejte peníze nebo my dáme film na internet.“ Možná si říkáte, proč z toho dělat vědu, když spousty filmů se před premiérou objeví na netu a skoro všechny je možné vidět hned po premiéře. To je pravda, ale v tomto případě se nemluví o nějakém šíleném záznamu z kina, kde nepoznáte rozdíl mezi hercem a herečkou a zvuk je jak z koupelny od sousedů. Tento uniklý záznam (ať už celý, či po kouskách) by byl rozhodně plnohodnotný.

Přesto všechno se nejedná o nic výjimečného. Možná si i vy vzpomínáte na Expendables: Postradatelní 3 , kteří se v roce 2014 dostali na internet před premiérou, a tržby to negativně ovlivnilo. Těch případů je víc (nejvíce u oscarových snímků) a nejznámější je asi únik několika dílů seriálů Hry o trůny a Orange Is the New Black. Budou Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta další obětí?

Podle zahraničních zdrojů Disney rozhodně na podmínky hackerů nepřistoupí, což je logický krok, jelikož by stačilo jednou ukázat, že to jde a za chvilku bychom měli obdobných případů desítky. Na případu proto začala pracovat FBI.

Minulý díl, Na vlnách podivna, vydělal přes miliardu a pátý díl má rozhodně podobné ambice. Byla by škoda, kdyby film na net unikl o něco dříve a tržby by kvůli tomu klesly. Jak se na to díváte vy? A kdyby se film objevil na internetu před premiérou, ovlivnilo by to vaší návštěvu kina?

Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.
Poslední komentáře
Celkem 1 příspěvek v diskuzi
matina
před 55 týdny
To by dost záleželo na tom, zda by byl film dobrý nebo špatný. Kdyby to bylo něco, na co se...