4. 5. 2017

BRK: Týden ve znamení Strážců Galaxie

Ano, je to neuvěřitelné, ale po několika měsíčním čekání jsme se přeci jenom dočkali. Strážci Galaxie Vol.2 jsou tu!

hlavní obrázek

Krásný čtvrtek všem, kterým nejsou filmy lhostejné a chtějí se dozvědět o novinkách, které jdou do našich kin. Dneska moc novinek pro vás nemám, ale naproti tomu mám jednu skutečně obrovskou a velice očekávanou. Určitě i vás zasáhla mediální smrž, a pokud patříte k obdivovatelům prvního dílů, tak stoprocentně víte o čem je řeč. Ano! Strážci Galaxie. Podivná parta plná bláznů je opět tu. A co když vás marvelovská horečka nezasáhla? Tak vám není žel pomoci.

Dělám si samozřejmě legraci. Jsem člověk plný pochopení a rozumím tomu, že ne všechny baví mluvící mýval a chodící větvička. Proto mám pro vás chorvatskou novinku, psychologický thriller a jeden nadupaný koncert. Tak pojďme na to.

Ministerstvo láskyChorvatská vláda se potýká s finančními obtížemi a zoufale hledá neotřelé způsoby, jak ušetřit. Od války v devadesátých letech sice už uplynulo víc než dvacet let, ale přesto se vládní úřady náhle začaly zajímat o vdovy po padlých vojácích. Ty z nich, které se neprovdaly, ale navázaly nový vztah, nesmí nadále pobírat vdovský důchod. Zavedení tohoto nepopulárního opatření si žádá celou novou instituci jménem Ministerstvo lásky, jež má za úkol shromažďovat informace o vdovách, které nový zákon porušují. Krešo nemá co ztratit, a tak využije protekce, kterou mu zařídil jeho agresivní tchán, a nechá se na novém ministerstvu zaměstnat. Jediná potíž je v tom, že horší úředníci než on a jeho výstřední společník Šikić se dají najít jen stěží.

Pokud jste si myslel, že začnu rovnou Strážcemi Galaxie, tak jste se pletli. Jako první se podíváme na novinku, která vznikala pod rukama Chorvatů (Chorvatsko-česká koprodukce!). Z názvu toho moc nedokážeme vyvodit, ale naštěstí distributor nám děj filmu dobře popsal v popisku. Chtěli byste pracovat na takovém ministerstvu? Rozhodně byste se nenudili.

Největším problémem této novinky je, že režisér není moc světoznámý a celkově evropské filmy nejsou až tak navštěvované v našich kinech. Ale někteří z vás tyto druhy filmů milují a díky vám máme první ohlasy. A ty jak zní? Skvělá komedie s úžasnými hereckými výkony. Našlo se ale i pár negativních recenzí, které říkají, že novinka nepřináší nic nového a vše jsme už někde viděli. Ale no ták, měsíčně se přeci vyprodukuje desítky filmů. Víte, jak je těžké přijít s něčím originálním?

Každopádně, Pavo Marinkovič – což je režisér této novinky – dostal za předešlé dílo několik cen. Takže zkušenosti má a doufejme, že je přenesl i do svého druhého celovečerního filmu. A co tedy od novinky čekat, kromě svůdných vdov a legrace? Politickou satirou s prvky komedie co vypráví o mezilidských vztazích, lásce a každodenním životě. Tak co, dáte Ministerstvu lásky šanci?

Tři dny v záříPři náhodném setkání Jany a Mariky ve vlaku se rozehrává příběh plný tajemství a pochybností. Jeho pokračování se uskuteční na dlouho neobývané chatě na samotě uprostřed lesa. Ve třech dnech se postupně odhalují důvody a skutečné záměry jednání obou žen. Jana je vražedkyně na útěku a Marika je na misi, kterou chce zúčtovat se svou minulostí. Film se zabývá důsledky sexuálního násilí a utrpením, kterým ženy na Balkáně procházejí

Kdo je pořád zvědavý na nějaké americké velkofilmy? Přesně tak! Chceme kvalitní a silný film a tím může být další novinka, což je právě makedonsko-kosovský thriller. Díky této novince máme možnost z května se přehoupnout na tři dny do září (Je pravdou, že podle počasí bychom rozdíl nepoznali.).

Tři dny v září je další druh filmu, který vás pravděpodobně nezaujme, pokud nejste skutečně filmový fajnšmekr a neznáte režiséra, který u nás moc známý není, a herce. Mohlo by to ale zaujmout vás ženy a dívky, jelikož hlavními hrdinkami jsou právě ženy (Tak logicky, hrdinky jsou vždy ženy…) a novinka mluví o morálce a právě vnitřní síle těchto žen. Takže by to mohlo namotivovat? Rozhodně ale zaujmout. Ohlasy zatím nejsou žádné, takže neporadím, zda se jedná o kvalitní novinku a zda byste jí měli věnovat svůj čas. Pokud je to ale vaše pravé ořechové, není nad čím přemýšlet.

Strážci Galaxie Vol.2V rytmu zbrusu nových Nejlepších hitů #2 pokračují ve filmu od studia Marvel Strážci Galaxie Vol. 2 dobrodružství party superhrdinů, kteří se vydávají až na samé hranice kosmu. Strážci se musí naučit držet pohromadě a odhalit tajemství rodičů Petera Quilla. Staří nepřátelé se stávají spojenci a na pomoc našim super-hrdinům přicházejí i další oblíbené postavy z rozpínajícího se filmového vesmíru studia Marvel.

A konečně tu máme nejočekávanější novinku tohoto týdne. Parta maníků je zpět a slibuje nevídanou jízdu, při které se vám nehty zaryjí do sedaček, a napětím rozdrtíte pytlík s popkornem. Je pravdou, že z popisu toho moc nepochopíte, ale naštěstí ukázky jsou už štědřejší. Hlavní je, že se setkáme s hrdiny z prvního dílů, kromě Groota, který je zde o trošku menší…

Chápu, nezajímá vás příběh a ani další zajímavosti, které tu píšu. Chcete vědět, jak si film vede v porovnání s prvním? Znáte to. Jeden říká to a jeden zas tohle. Ale převažuje většina, která si druhý díl nemůže vynachválit, a jsou z něho odvaření. Film je totiž plný vtipu, akce, emocí a padají i výroky typu, že se jedná o nejlepší komiksovku na světě. To je odvážné, ale třeba to je pravda. Já jsem všechny filmy založené na komiksech neviděl, tak nemohu posoudit.

Zajímavý je výrok šéfa Marvelu ( Kevin Feige ), který se nechal slyšet, že třetí díl Strážců Galaxie, na kterém už pracuje, bude základem pro dalších deset filmů z marvelovského vesmíru. Jsou to velké cíle, ale jak známe Marvel, tak on jediný na to má.

Další netradiční novinkou je, že dvojka obsahuje až pět podtitulkových scén. Nedivil bych se, kdyby po vás v kině chtěli další lístek právě za tyto „mini filmy“. Každopádně si druhou zběsilou jízdou užijete, to vám mohu zaručit, i když jsem jí ještě neviděl. Navíc byl film natočen na digitální kamery RED WEAPON 8K s vyšším rozlišením 35 mm, takže o vizuální stránku je postaráno. Doporučuje se IMAX, aby zážitek byl ještě větší.

Depeche Mode Live in Berlin

Nebojte se, nezapomněl jsem. Fanoušci této kapely by mě zajisté ukamenovali. Pokud i vy patříte k příznivcům této muziky a kapelu přímo zbožňujete, máte jedinečnou možnost zažít znovu jejich koncert v Berlíně z roku 2013 – znovu jedině tehdy, pokud jste na koncertě byli.

Tvůrci záznamu slibují nevšední podívanou a sto třicet minut úžasných písniček, jak starých pecek, tak nových a začínajících. Navíc, můžete to brát jako přípravu na pražský koncert, který se kvapem blíží. Fanda této kapely rozhodně nesmí promítání koncertu promeškat.


BRK (brzy v kinech) je pravidelná rubrika, která vychází každý čtvrtek a informuje vás o aktuálních novinkách v našich kinech.

Tak které novince dáte šanci vy? Nestyďte se a svěřte se nám.

Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!